محمدرضا فقیهی وکیل حقوق بشر بازداشت شد

21/10/2019 02:23:00 ب.ظ

محمد رضا فقیهی وکیل حقوق بشر در اردبیل بازداشت شد. بازداشت این وکیل روز یکشنبه پس از حضور در دادستانی اردبیل صورت گرفت.هنوز علت دستگیری واتهام انتسابی آقای فقیهی مشخص نشده.او تاکنون وکالت پرونده ده‌ها زندانی سیاسی و عقیدتی را برعهده داشته است. اخبار_ایران

گزارش شده که بازداشت این وکیل روز یک‌شنبه پس از حضور در دادستانی اردبیل صورت گرفته است.هنوز علت دستگیری و اتهام انتسابی آقای فقیهی مشخص نشده است.مقام‌های قضایی اردبیل به فعالین ملی مدنی این شهر که پیگیر آزادی وی بوده‌اند گفته‌اند که «فعلا تصمیمی برای آزادی ایشان اتخاذ نشده است.»

این وکیل اهل اردبیل و ساکن تهران بارها از سوی مقام‌های قضایی اردبیل تهدید شده بود «درصورت عدم کناره‌گیری از وکالت پرونده عباس لسانی» باید منتظر عواقب سختی باشد.فقیهی تاکنون وکالت پرونده ده‌ها زندانی از جمله زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران را برعهده داشته است.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

خروش غیرت دینی مردم زنجان / پایتخت شور و شعور حسینی یکصدا لبیک یا خامنه‌ای را فریاد زدند + تصاویر- اخبار زنجان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

جین فوندا بار دیگر در تظاهرات تغییرات اقلیمی بازداشت شدجین فوندا، هنرپیشه برنده اسکار که در تظاهرات تغییرات اقلیمی در واشنگتن شرکت کرده بود، برای بار دوم بازداشت شد.

وزیر دفاع آمریکا: نیروهای حاضر در سوریه به عراق منتقل خواهند شدمارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا گفته است نیروهای آمریکایی حاضر در شمال سوریه به غرب عراق منتقل خواهند شد. آقای اسپر گفته است ماموریت این نیروها 'کمک برای دفاع از عراق' و مقابله با داعش خواهد بود. آمریکا در حال حاضر نزدیک به ۵ هزار نیرو در عراق دارد. امیدوارم به جهنم منتقل بشن چون آمریکا لیاقتش روهمین حد تعیین کرد.

نشست G-7 در هتل شخصی ترامپ برگزار نخواهد شد

نوزده ساعت در هوا؛ طولانی‎‌ترین پرواز مسافری بدون توقف از نیویورک به سیدنیهواپیمایی کانتاس استرالیا، طولانی‌ترین پرواز بدون توقف از نیویورک به سیدنی را با موفقیت آزمایش کرده است. هواپیمای بوئینگ ۷۸۷-۹ با ۴۹ مسافر مسیر ۱۶۲۰۰ کیلومتری نیویورک به سیدنی را در مدت ۱۹ ساعت و ۱۶ دقیقه طی کرد

دستگیری سرشبکه آمدنیوز موجب غافلگیری سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه شدفرمانده کل سپاه در پیامی با قدردانی از ابراز محبت آحاد مردم، مسئولین نظام، علماء و فرماندهان پس از دستگیری سرشبکه کانال معاند آمدنیوز، این اقدام اطلاعاتی را موجب خاموش شدن یکی از کور سوهای جنگ روانی دشمن در ناامن سازی ذهنی و ناامیدی در بین مردم برشمرد.

سایت فدراسیون فوتبال بحرین هک شد؛ «به سرود ملی ایران گوش کنید»عامل یا عاملان حمله در توجیه این اقدام نوشته‌اند: «نشد تو ورزشگاه به سرود ملی ایران گوش کنید، می‌تونید الان گوش کنید.» چش و چار شما فاطی کماندوها و حاجی کراواتی های یورونیوز و سیده فدریکا موگرینی و فاطی مرکل و طلبه حقیر، مکرون فرانسوی روشن😉 🙄 تروریست اند دیگه شما آشغال های خبرنگار نما هم طرفدارای یک رژیم تروریستی ....

استان‌وایر- محمد رضا فقیهی وکیل حقوق بشر در اردبیل بازداشت شد.پلیس آمریکا خانم فوندای ۸۱ ساله را به همراه همکارش، سام واترسون دیگر چهره سینمای آمریکا روز جمعه در دومین هفته اعتراض‌ها به تغییرات آب و هوایی بازداشت کرد.این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید حق نشر عکس Reuters مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا گفته است نیروهای آمریکایی حاضر در شمال سوریه به عراق منتقل خواهند شد.رئیس‌جمهور آمریکا در واکنش به انتقاد دموکرات‌ها و رسانه‌های این کشور اعلام کرد از میزبانی نشست G-7 در هتل شخصی‌اش منصرف شده است.

گزارش شده که بازداشت این وکیل روز یک‌شنبه پس از حضور در دادستانی اردبیل صورت گرفته است. هنوز علت دستگیری و اتهام انتسابی آقای فقیهی مشخص نشده است. خانم فوندا هفته پیش اعلام کرد که تا ژانویه ۲۰۲۰ هر هفته در تظاهرات مربوط به تغییرات اقلیمی شرکت خواهد کرد. مقام‌های قضایی اردبیل به فعالین ملی مدنی این شهر که پیگیر آزادی وی بوده‌اند گفته‌اند که «فعلا تصمیمی برای آزادی ایشان اتخاذ نشده است. به دنبال این اظهارات وزیر دفاع آمریکا، یک مقام این وزارتخانه به خبرگزاری رویترز گفت طرح انتقال این نیروها"قطعی" نیست و ممکن است تغییر کند.» این وکیل اهل اردبیل و ساکن تهران بارها از سوی مقام‌های قضایی اردبیل تهدید شده بود «درصورت عدم کناره‌گیری از وکالت پرونده عباس لسانی» باید منتظر عواقب سختی باشد. مطالب بیشتر از بدون شرح. فقیهی تاکنون وکالت پرونده ده‌ها زندانی از جمله زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران را برعهده داشته است. گفتنی است میک مولوانی، رئیس کارکنان کاخ سفید روز جمعه اعلام کرد: نشست G-7 درهتل شخصی ترامپ در میامی فلوریدا برگزار می‌شود.

محمدرضا فقیهی، عضو هیات امنا، دبیر کمیته حقوقی و عضو هیات مدیره اولین انجمن دفاع از حقوق زندانیان در ایران است که ریاست آن را عمادالدین باقی عهده‌دار بوده است. این تصمیم آقای ترامپ انتقادهای زیادی را از جمله در داخل حزب جمهوریخواه به همراه داشت. 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: .