محمد بن سلمان: حجم صندوق سرمایه‌گذاری سعودی تا سال 2025 به 4 تریلیون ریال می‌رسد

06/11/1399 12:09 ق.ظ

محمد بن سلمان: حجم صندوق سرمایه‌گذاری سعودی تا سال 2025 به 4 تریلیون ریال می‌رسد العربية

شاهزاده محمد بن سلمان ولی عهد پادشاهی عربی سعودی در مراسم اعلام برنامه پنج ساله دوم استراتژی صندوق او گفت که این راهبرد جدید افزایش سطح کیفیت زندگی و تحقق توسعه پایدار را در نظر دارد و مجموع دارایی‌های صندوق سرمایه‌گذاری تا سال 2030 به 7.

5 تریلیون ریال خواهد رسید؛ ولی عهد سعودی تأکید کرد که این صندوق ستون اساسی در روند تحقق خواست سعودی در مسیر پیشرفت است.

او گفت که هدف‌گذاری شده علاوه بر رسیدن دارایی‌های صندوق سرمایه‌گذاری به 4 تریلیون ریال در سال 2025 فرصت‌های شغلی به مقدار 1.8 میلیون فرصت شغلی جدید ایجاد شود. این صندوق به شکل مستقیم و غیرمستقیم و از طریق شرکت‌های تابعه توانسته تولید ناخالص غیرنفتی داخلی را به 1.2 تریلیون ریال برساند.

شاهزاده محمد بن سلمان گفت که این صندوق در 5 سال آینده سالانه 150 میلیارد ریال به اقتصاد این کشور تزریق خواهد کرد. او به نقش بخش خصوصی هم اشاره و گفت که این بخش شریک استراتژیک صندوق سرمایه‌گذاری است؛ ولی عهد سعودی گفت که این صندوق تنها بازوی سعودی برای سرمایه‌گذاری نیست بلکه برای آینده سعودی و کل جهان سرمایه‌گذاری می‌کند و او می‌خواهد که سعودی در تمدن جدید بشر پیشرو باشد. headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

جمع کو دیگه زودتر بابا خجالت بکشید فریب کار ها بی عقل. عربستان سعودی ببخشید شما بازی را رسمی و جهانی باختن در خاطر که قانون اسلام تان همه اش دروغ است. ببخشید خاک افغانستان و خاک آلمان ما شکست داديم عربستان سعودی را با خداوند ساختگی اش با قرآن کیری اش با جهنم بهشت اش. از این قرار است که ما اسلام دروغین را از ریشه شکست داديم.

پاتا پاخیل

تماس تلفنی تمیم بن حمد امیر قطر با محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودیتماس تلفنی تمیم بن حمد امیر قطر با ولی‌عهد سعودی* شیخ تمیم امیر قطر یکشنبه 28 فوریه در تماس تلفنی با محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی بر حمایت دوحه از هر آنچه امنیت، ثبات و حاکمیت سعودی را تقویت کند، تاکید کرد. .

کاریکاتور/ پایان قریب‌الوقوع زندگی سیاسی محمد بن سلمان- گرافیک و کاریکاتور کاریکاتور تسنیم | Tasnimهشتگ «وعده‌‌های دروغین محمد بن سلمان» ترند شد / یک معارض برجسته سعودی با اشاره به جنایات و کارنامه سیاه محمد بن سلمان تأکید کرد که پایان زندگی سیاسی محمد بن سلمان نزدیک است. پيش بينى يك معارض😂😂 ایشالله نسیب خامنه ای بی شرف هم بشود، البته اگه اون بی ناموس مذدورانش را با سلاح نفرستد در عرض ۲۴ ساعت بلایی هزاران بار بدتر از قذافی و صدام سرش میاید، آن بی شرف را با اسید از بین خواهیم برد عجب

محمد بن سلمان، پادشاهیِ قاتلمحمد بن نایف ولیعهد سعودی که مورد تایید آمریکایی‌ها هم بود همه چیز برای موفقیت داشت تا زمانی که پسرعمویش محمد بن سلمان استراتژی دقیقی برای از میدان به در کردن او از عرصه سیاسی و تصاحب مقامش تنظیم کرد.

تاکید شاهزاده محمد بن سلمان بر حمایت سعودی از کشور و مردم یمنولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی، روز سه‌شنبه 30 مارس 2021، در تماسی تلفنی با رئیس جمهوری یمن، بر ایستادن

شاهزاده محمد بن سلمان: تا سال 2030 هفت تریلیون دلار به اقتصاد سعودی تزریق می‌کنیمشاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی، روز سه‌شنبه 30 مارس 2021 برنامه تقویت همکاری با و در ایران مردم حتی توان خرید پوست مرغ را هم ندارند