محمد بن‌ سلمان: در صورت جنگ میان سعودی و ایران اقتصاد جهانی فرو می‌پاشد

08/07/1398 05:29 ق.ظ

محمد بن‌ سلمان: در صورت جنگ میان سعودی و ایران اقتصاد جهانی فرو می‌پاشد العربية

شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود ولی‌عهد، نائب رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع پادشاهی عربی شاهزاده محمد بن سلمان در گفت‌وگوی اختصاصی با برنامه «60 دقیقه» شبکه CBS ضمن اعلام توافق نظر با مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا درباره این‌که حملات آرامکو «اقدامی جنگی» از سوی ایران بوده و او امیدوار است که نیازی به اقدام نظامی علیه...

شاهزاده محمد بن سلمان در گفت‌وگوی اختصاصی با برنامه «60 دقیقه» شبکه CBS ضمن اعلام توافق نظر با مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا درباره این‌که حملات آرامکو «اقدامی جنگی» از سوی ایران بوده و او امیدوار است که نیازی به اقدام نظامی علیه ایران نباشد، در این‌باره گفته که راه حل سیاسی را ترجیح می‌دهد و تاکید کرد که جنگ میان سعودی و ایران منجر به فروپاشی اقتصاد جهانی خواهد شد.

شاهزاده محمد بن سلمان ضمن «احمقانه» توصیف کردن حملات به تاسیسات نفتی آرامکو گفت این حملات %5 صادرات نفت جهان را هدف قرار داد. ولی‌عهد سعودی افزود که حملات آرامکو نه تنها پادشاهی عربی سعودی بلکه قلب صادرات انرژی جهان را هدف قرار داد.

شاهزاده محمد بن سلمان همچنین هشدار داد که اگر جهان برای بازداشتن ایران به اجماع نرسد، نفت به قیمت‌های نجومی خواهد رسید و در این‌باره گفت: «اگر جهان موضعی قوی برای بازداشتن ایران اتخاذ نکند با تنش‌های بیشتری مواجه خواهیم شد.» headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

کاخ سفید 'جلوی دسترسی به مکالمات ترامپ با پوتین و محمد بن سلمان را گرفت'رسانه‌های آمریکا می‌گویند کاخ سفید دسترسی به محتوای مکالمات دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا با برخی مقام‌ها از جمله ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی را محدود کرده است.

کشته شدن محافظ شخصی ملک سلمان پادشاه سعودیخانواده سرلشکر عبدالعزیز الفغم محافظ شخصی ملک سلمان پادشاه سعودی بامداد روز یکشنبه 29 سپتامبر 2019

اظهارات بی اساس عادل‌الجبیر علیه ایرانوزیر مشاور در امور خارجی عربستان سعودی به بیان اظهارات بی‌اساس علیه ایران پرداخت.

افزایش سالمندان تنهاافزایش سالمندان تنها نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد سالمندانی که تنها زندگی می‌کنند در نواحی شهری و روستایی در حال افزایش هستند و تنهازیستی در میان زنان سالمند بیش از مردان سالمند شیوع دارد.

پادکست باخبر ۷ مهر ۹۸در باخبر: ۷ مهر ۹۸ – ۲۹ سپتامبر بشنوید: بحران محیط زیستی درخلیج_فارس، تورم ۴۷ درصدی در شهریور ماه و امارات متحده‌ی عربی وبحرین خواستار تجدیدنظر در برنامه‌_موشکی ایران شدند 🎧نسخه کامل پادکست را از اینجا گوش کنید:

گوشی‌هایی که دیگر کار نمی‌کنند؛ قاچاق تلفن همراه در ایراناخیرا در ایران اعلام شد ۳۰ هزار گوشی تلفن همراه که به صورت غیرقانونی ثبت شده‌ بودند شناسایی و غیرفعال شده‌اند.

سعودی دوشنبه 30 سپتامبر 2019 تاکید کرد که او با مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا اتفاق‌نظر دارد ‌که ایران دست به «اقدامی جنگی» زده است.

شاهزاده محمد بن سلمان در گفت‌وگوی اختصاصی با برنامه «60 دقیقه» شبکه CBS ضمن اعلام توافق نظر با مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا درباره این‌که حملات آرامکو «اقدامی جنگی» از سوی ایران بوده و او امیدوار است که نیازی به اقدام نظامی علیه ایران نباشد، در این‌باره گفته که راه حل سیاسی را ترجیح می‌دهد و تاکید کرد که جنگ میان سعودی و ایران منجر به فروپاشی اقتصاد جهانی خواهد شد.

شاهزاده محمد بن سلمان ضمن «احمقانه» توصیف کردن حملات به تاسیسات نفتی آرامکو گفت این حملات %5 صادرات نفت جهان را هدف قرار داد.

ولی‌عهد سعودی افزود که حملات آرامکو نه تنها پادشاهی عربی سعودی بلکه قلب صادرات انرژی جهان را هدف قرار داد.

شاهزاده محمد بن سلمان همچنین هشدار داد که اگر جهان برای بازداشتن ایران به اجماع نرسد، نفت به قیمت‌های نجومی خواهد رسید و در این‌باره گفت: «اگر جهان موضعی قوی برای بازداشتن ایران اتخاذ نکند با تنش‌های بیشتری مواجه خواهیم شد.»

روند عدالت در رسیدگی به پرونده قتل خاشقجی طی خواهد شد

از سوی دیگر شاهزاده محمد بن سلمان توضیح داد که جنایت قتل جمال خاشقجی دردناک است و تمامی کسانی که در آن دست داشتند، مجازات خواهند شد. او همچنین تاکید کرد که عدالت روند خود را در ارتباط با این پرونده طی خواهد کرد.

شاهزاده محمد بن سلمان در ادامه این گفت‌وگوی خود گفت که «به عنوان یک رهبر هر روز باید خوشبین باشم.»ولی‌عهد سعودی درباره اوضاع یمن نیز تاکید کرد که اگر ایران حمایت‌های خود از شبه‌نظامیان حوثی را متوقف کند، راه‌ حل سیاسی در این کشور بسیار آسان خواهد شد.