محمدعلی گرایی از بازداشت مخفیانه برای نوید افکاری تا تلاش برای سکوی المپیک

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 65 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 63%

بر اساس اطلاعاتی که یکی از نزدیکان علی‌رضا دبیر در اختیار «ایران وایر» قرار داده است، محمدعلی_گرایی در پیش و پس از اعدام نوید_افکاری زیر فشار نیروهای امنیتی و مدتی در حبس و زیر بازجویی ماموران اطلاعات جمهوری اسلامی قرار داشت. المپیک_توکیو younesipour

ایران اخبار, ایران سرفصلها

«محمدعلی گرایی» بعدازظهر امروز سه‌شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ در دیدار رده‌بندی برای کسب مقام سوم باید با «شوهی یابیکو» از ژاپن دیدار کند. بر اساس اطلاعاتی که یکی از نزدیکان «علی‌رضا دبیر» رییس کنونی فدراسیون کشتی ایران در اختیار «ایران‌وایر» قرار داده است، «محمدعلی گرایی» در پیش و پس از اعدام «نوید افکاری» زیر فشار نیروهای امنیتی و مدتی در حبس و زیر بازجویی ماموران اطلاعات جمهوری اسلامی قرار داشت.ی» بود.

هفتم شهریورماه ۱۳۹۹، زمانی که برای نخستین بار خبر حکم اعدام نوید افکاری، کشتی‌گیر سابق ایران رسانه‌ای شد، یکی از خبرنگاران رسانه‌های قوه قضاییه به ایران‌وایرکه این حکم نخستین بار اسفندماه ۱۳۹۸ به گوش برخی خبرنگاران رسید، اما شدیدا تاکید شد که هر گونه اطلاع‌رسانی در مورد نام این کشتی‌گیر و همین‌طور حکم او ممنوع است. او تاکید داشت که «علی‌رضا دبیر به همراهان خود گفته بود این مورد، فوق‌امنیتی و محرمانه بماند.

به گفته او، پس از خبردار شدن علی‌رضا دبیر رییس فدراسیون کشتی از بازداشت محمدعلی گرایی، او به همراه «رضا صالحی‌امیری» رییس کمیته ملی المپیک ایران، با هر نهادی تماس گرفتند: «نمی‌خواهم از آقای دبیر یا رضا صالحی‌امیری قهرمان بسازم. اما آن روزها واقعا هر تلاشی کردند که محمدعلی سریع‌تر آزاد شود. فشار نهادهای بین‌المللی خارجی هم زیاد بود و اگر این خبر به بیرون درز می‌کرد، احتمال تعلیق ورزش ایران شدت می‌گرفت.

نوید افکاری متولد تیرماه ۱۳۷۲ بود. او حد فاصل سال‌های ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۵، قهرمان کشتی فرنگی شیراز شد. پس از تحصیل در مقطع دبیرستان، مدرسه را رها کرد تا به کارگری و گچ‌کاری در ساختمان برسد و به اجبار، حتی کشتی را در حد یک ورزش شخصی دید. نوید افکاری یک بار به اتهام قتل یک مامور حکومتی در جریان اعتراضات مرداد ۱۳۹۷ در شیراز حکم اعدام گرفت و بار دیگر نیز برای شرکت در این اعتراضات، با اتهام «محاربه» در دادگاه انقلاب به مرگ محکومش کردند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

younesipour ولی با تمام توان برای رژیم کشتی میگیره

yyyrznn younesipour علیرضا دبیر خودش سوپر خایماله بعد اومده همچین چیزی و به شما گفته ؟ کصخلین بخدا راحتین

younesipour نه_به_جمهوري_اسلامي

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

معترضان به محدودیت‌ها برای جلوگیری از شیوع کرونا در برلین با پلیس درگیر شدندشماری از شرکت‌کنندگان در تظاهرات روز یکشنبه شعارهای «آزادی» و «نه به دیکتاتوری کرونا» سر دادند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در ایران - مقامات بهداشتی و دانشگاهی از «طغیان کرونا» در مناطق مختلف کشور خبر می‌دهندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. از کرونا در امریکا چه خبر ؟ اونجا خبری نیست که فقط دنبال اخبار ایرانید.امار مبتلایان امریکا ۵۱۸۹۸ و فوت شدگان۲۴۱ نفر اونجا مشکلی نیست؟؟
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تجمع اعتراضی در مشهد در پی بازداشت شماری از فعالان سیاسی و مدنی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

نامه جمعی از زندانیان سیاسی و عقیدتی سابق در مورد سرکوب در خوزستانمثلا قاتلا و دزدا؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

پلیس فرانسه برای حمایت از زنان تیم مقابله با خشونت خانگی تشکیل می‌دهدمطابق آمار وزارت کشور فرانسه، پلیس در سال گذشته بیش از ۴۰۰ هزار بار، معادل ۴۵ بار در ساعت، در نزاع‌های خانگی مداخله کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

درخواست وزیر بهداشت ایران از آیت‌الله خامنه‌ای برای قرنطینه 2 هفته‌ای کشوردرخواست وزیر بهداشت ایران از آیت‌الله خامنه‌ای برای قرنطینه 2 هفته‌ای کشور سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران در نامه‌ای به آیت‌الله خامنه‌ای رهبر این کشور در خصوص وخامت شیوع کرونا و ناتوانی در مهار آن هشدار داده، درخواست کمک کرد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »