محل سقوط هواپیمای مسافربری اندونزی و موقعیت جعبه سیاه شناسایی شد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

💢 محل سقوط هواپیمای مسافربری اندونزی و موقعیت جعبه سیاه شناسایی شد بیشتر بخوانید:

مقامات اندونزی می‌گویند محل سقوط هواپیمای مسافربری بوئینگ این کشور و نیز جعبه سیاه و دستگاه ضبط صدای کابین خلبان را که روز شنبه ۲۰ دی با ۶۲ سرنشینهادی تجاهجانتو، فرمانده ارتش اندونزی با اشاره به محل سقوط هواپیما در آب‌های ۲۰ کیلومتری جاکارتا در نزدیکی جزیره لاکی، در تلویزیون این کشور گفت: «گمان ما بر این است که همین مکان محل سقوط بوده است.» وی افزود امیدوار است تا به زودی جعبه سیاه و دستگاه ضبط صدای کابین خلبان را از عمق آب بیرون بیاورند.

روز گذشته نیز شماری از ماهیگیران محلی قطعاتی از هواپیمای سانحه دیده، از جمله قسمتی از بدنه و کابل‌های آن را پیدا و ویدیوی آن را در رسانه‌های اجتماعی همرسان کرده بودند.هواپیمایی که دیروز سقوط کرد از نوع بوئینگ ۵۰۰-۷۳۷ کلاسیک با ظرفیت ۱۳۰ سرنشین بود و ۲۶ سال از عمر آن می‌گذشت. پرواز این هواپیما در روز شنبه به دلیل بدی آب و هوا با بیش از نیم ساعت تأخیر انجام شده بود. با این حال هنوز علت سقوط معلوم نیست و خلبان هم پیش از سقوط هواپیما، پیام اضطراری نفرستاده بود.

در اکتبر سال ۲۰۱۸ میلادی نیز یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس اندونزی با ۱۹۷ سرنشین در حوالی همان محل حادثه دیروز سقوط کرده و تمامی سرنشینان آن جان خود را از دست دادند. هواپیمای اندونزیایی که روز شنبه سقوط کرد متفاوت از مدل بوئینگ ۷۳۷ مکس است که در سالهای اخیر دو سقوط و سانحه مرگبار را رقم زد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نیروی دریایی اندونزی محل سقوط هواپیمای مسافربری را شناسایی کرد - BBC News فارسیمقام های اندونزیایی می گویند که محل سقوط یک هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ که روز شنبه به فاصله کوتاهی بعد از پرواز از فرودگاه بین المللی جاکارتا در دریا سقوط کرد را یافته اند. به گفته مارشال باگوس پوروهیتو، سرپرست سازمان جستجو و نجات اندونزی، هواپیما پیش از سقوط وضعیت اضطراری اعلام نکرده بود. الان کانادا بیانیه میده
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

محل سقوط هواپیمای مسافربری اندونزی شناسایی شدجوکو ویدودو، رئیس جمهوری اندونزی روز یکشنبه سقوط هواپیما را تأیید کرد و از همه افراد و نهادهای مسئول خواست تا همچنان به جستجوی خود برای یافتن قربانیان ادامه دهند. هنوز از سرنوشت ۶۲ سرنشین این هواپیما اطلاعی در دست نیست. سپاه گلباران نکرد؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

محل جعبه سیاه هواپیمای سقوط کرده اندونزیایی مشخص شد | DW | 10.01.2021در پی سقوط هواپیمای مسافربری اندونزیایی با ۶۲ سرنشین در دریای نزدیک جاکارتا، پایتخت اندونزی نیروهای امداد بقایای اجساد مسافران و محل جعبه‌های سیاه را پیدا کرده‌اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

جزئيات سقوط هواپیمای مسافربری اندونزی اعلام شدلاشه هواپیمای مسافربری اندونزی که امروز در جزایر نزدیک به جاکارتا پایتخت سقوط کرد٬ به چندین نقطه مختلف پراکنده شده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ادامه عملیات جستجو در منطقه سقوط هواپیمای مسافربری اندونزیمقامات اندونزی اعلام کردند که عملیات جستجو به صورت گسترده در منطقه سقوط هواپیمای مسافربری این کشور ادامه دارد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »