محققان ایرانی و آمریکایی برای احیای دریاچه ارومیه همکاری می‌کنند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در یک پروژه مشترک و نادر، پژوهشگران و مهندسان منابع آب ایران و آمریکا برای احیای یکی از بزرگترین دریاچه‌های آب شور جهان با یکدیگر همکاری می‌کنند.

این پژوهش مشترک میان محققان دانشگاه ایالتی یوتای آمریکا و محققان دانشگاه تربیت مدرس ایران انجام می‌شود و قرار است نتیجه یافته‌های آن در برنامه احیای دریاچه ارومیه ایران به کار گرفته شود.

دریاچه ارومیه طی دو دهه گذشته بیش از ۹۵ درصد از حجم خود را از دست داده است. امری که باعث افزایش شوری آب و به خطر افتادن حیات میگو‌های آبزی دریاچه شده است. تیم مشترک دانشگاهی داده‌های مربوط به ۴۰ سال اخیر دریاچه را جمع‌آوری کرده و از آن برای تعریف ۸ معیار سلامت اکوسیستم دریاچه ارومیه استفاده کرده است.یافته‌های این تحقیق، که در ژورنال علمی «مطالعات منطقه‌ای هیدرولوژی» منتشر شده است، نشان می‌دهد که تعیین هدف برای نگه داشتن سطح آب در یک میزان الزاما مشکلات دریاچه را حل نخواهد کرد.

سمیه سیما، استاد دانشگاه تربیت مدرس، می‌گوید: «ما اکنون در مرحله تعیین‌کننده‌ای هستیم. هر قدم ارزش دارد و ما باید همین حالا دست به اقدام بزنیم.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

چقدر خوبه که بعد از ۴۲ سال فریب دنیا ، بالاخره تصمیم گرفتن اتحاد عمیق خودشون رو علنی کنن .. اسرائیل هم امیدوارم دست از موشک پرانی ها برای انحراف افکار عمومی دست برداره و با شهامت چهره حقیقی خودش رو آشکار کنه ...‌

دعوا نگیرن باهم ،

پس زاینده‌رود چی؟؟؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

همکاری دانشمندان ایرانی و آمریکایی برای احیای دریاچه ارومیه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

روسیه: گزینه معقول دیگری برای موفقیت احیای برجام وجود ندارد | DW | 27.04.2021سرپرست هیئت روسی در مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در وین می‌گوید نسبت به موفقیت مذاکرات 'محتاطانه خوش‌بین' است. به گفته او بهترین حالت این است که مذاکرات تا پایان اردیبهشت و قبل از انتخابات ایران به نتیجه برسد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آسوشیتدپرس: آمریکا برای احیای برجام بخشی از تحریم‌ها را لغو می‌کنددر حالی که گفت و گوهای غیر مستقیم ایران و آمریکا در وین وارد فاز سوم شده، «آسوشیتدپرس» به نقل از برخی مقامات آمریکایی نوشت: «دولت بایدن در حال بررسی لغو تا تمامی تحریم ها لغو نشود و محدودیت های خرید هواپیما و سلاح برای ایران رفع نگردد، محال است که ایران پروژه اتمی خود را معلق کند و بزودی و قبل از انتخابات ایران ۶۰ درصد را استارت خواهد مرد. رستاخیز_ملی_با_پهلوی بلوف می زنند تروریست های خاورمیانه از خوشحالی سر از پا نمیشناسند
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

بورل: باید از فرصت نشست گروه ۷ برای پیشبرد احیای برجام استفاده کردمسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید در نشست وزرای خارجه گروه ۷ در نشست لندن بر لزوم پیگیری احیای برجام تاکید می‌کند. این آقا خیلی خوبه! فکر کنم شب که می خوابه هم خواب برجام رو می بینه، اصن با برجام عجین شده! الهی با برجام محشور بشی!! آقای بورل؛ تلاش شما همانند وصل کردن دستگاه اکسیژن به شخصی مرده،❗️ بیهوده است‼️ برجام که همچون الاغی مرده است ❗️ امیدی به بلند شدنش دارید؟‼️ 👈به مردم ایران بپیوندید🙏 نه_به_جمهوری_اسلامی براندازی همه_پرسی 🔻
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هیئت آمریکایی به زودی برای ادامه مذاکرات احیای برجام به وین باز می‌گردد🔺هیئت آمریکایی به زودی برای ادامه مذاکرات احیای برجام به وین باز می‌گردد ▪️ معاون سخنگوی وزارت خارجه گفت آمریکا هیچ ضرب الاجلی برای مذاکرات وین تعیین نکرده است 🤣🤣 ول معطليد اسكولها با کیسه های دلار برای خرید گروگان‌هایشان از جمهوری اسلامی؟؟؟ اگر تصمیم به بازگشت دارید و جدیت دارید،جدیت خود را در عمل نشان دهید نه در گفتار ایران از برجام خارج نشده است،امریکا خارج شده و کارهای غیر قانونی کرده بازگشت به برجام یعنی بازگشت به قانون،و لازمه بازگشت به قانون لغو تحریم های غیر قانونی است
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »