محققان از هوش مصنوعی برای دوست‌داشتنی‌تر کردن طعم آبجو استفاده کردند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 24 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آیا هوش مصنوعی می‌تواند پیش‌بینی کند که مصرف‌کنندگان چه نوع آبجویی را دوست دارند؟ یا به ما بگویند چه ترکیبی را به آبجو اضافه کنیم تا طعم آن بهتر شود؟ تیمی از دانشمندان دانشگاه «KU Leuven» در بلژیک پاسخ می‌دهند بله. آن‌ها به تازگی با کمک هوش مصنوعی موفق شدند طعم یک نوع آبجو را بهبود ببخشند.

محققان ابتدا ۲۵۰ آبجوی تجاری را براساس ۵۰ ویژگی، از جمله طعم‌های مختلف رازک، مالت، مخمر و ادویه‌ها رتبه‌بندی کردند. آن‌ها سپس نظر‌ ۱۸۰ هزار مصرف کننده آبجو در پلتفرم «RateBeer» را تجزیه و تحلیل کردند. در ادامه تحقیقات، آبجوها به دقت از نظر ترکیب مورد بررسی قرار گرفتند و ۲۲۶ ویژگی شیمیایی مختلف از جمله میزان الکل، pH، غلظت قند و بیش از ۲۰۰ ترکیب معطر دیگر در آبجو‌ها اندازه‌گیری شدند.

یکی از موانع اصلی تعداد بالای مواد شیمیایی است که در واکنش با یکدیگر می‌توانند روی طعم مواد خوراکی تاثیر بگذارند. نویسندگان این مطالعه می‌گویند یافتن یک طعم که مورد علاقه همه باشد کاری پیچیده است. آن‌ها همچنین خاطرنشان کردند که ذائقه انسان به عوامل مختلفی مانند ژنتیک، محیط و فرهنگ بستگی دارد. به همین دلیل است که آنها از مجموعه گسترده‌ای از داده‌های استفاده کردند که فقط با مدل‌های یادگیری ماشین قابل تجزیه و تحلیل هستند. طعم آبجو ترکیبی پیچیده از مزه‌های مختلف است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هوش مصنوعی گوگل، بیماری را از روی صدای سرفه تشخیص می‌دهدهوش مصنوعی گوگل به زودی می‌تواند از سرفه برای تشخیص بیماری استفاده کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مذاکرات اپل برای استفاده از هوش مصنوعی گوگل در آیفوناپل مشغول مذاکره برای استفاده از موتور هوش مصنوعی جمنای گوگل در آیفون است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نگرانی از مصرف شدید آب برای توسعه فناوری هوش مصنوعیاستفاده رو به افزایش شرکت‌های عمده فناوری جهانی از حجم زیادی از آب برای خنک کردن مراکز داده‌هایی که با تکیه به هوش مصنوعی کار می‌کنند، نگرانی‌ها را افزایش داده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

هشدار کلاهبرداری با هوش‌مصنوعی؛ کشف وب‌سایت‌های خرید جعلی در کشورهای مختلفشبکه تلویزیون ملی ژاپن به نقل از کارشناسان، نسبت به افزایش موارد استفاده از چت‌بات‌های هوش مصنوعی برای کلاهبرداری در وبسایت‌های خرید آنلاین هشدار داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

استفاده از پوست سیب‌زمینی برای حذف سموم و آلاینده‌ها از آبمحققان با استفاده از پوست‌ سیب‌زمینی نقاط کوانتومی کربنی تولید کردند، این نقاط برای حذف آلاینده‌هایی نظیر سموم دفع آفات و رنگ‌ها از آب قابل استفاده هستند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هوش مصنوعی داروی آلزایمر تولید می‌کند!روش نوآورانه پژوهشگران «دانشگاه تگزاس در آستین»، از هوش مصنوعی و حسگرهای زیستی استفاده می‌کند تا راه را برای توسعه سریع‌تر داروهایی مانند داروی آلزایمر هموار کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »