محققان با بررسی آلیاژ سکه‌های باستانی، پرده از بحران مالی عصر امپراتوری روم برداشتند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

محققان با بررسی آلیاژ سکه‌های باستانی، پرده از بحران مالی عصر امپراتوری روم برداشتند جزئیات بیشتر🔽

گروهی از محققان با تجزیه و تحلیل سکه‌های به دست آمده از عصر امپراتوری روم می‌گویند درک تازه‌ای از بحران‌های مالی ۲۱۰۰ سال پیش به دست آورده‌اند.

پروفسور کوین بوچر از دانشگاه وارویک در این باره می‌گوید: «این کشف، معنی واقعی اظهارات سیسرو سیاستمدار رومی را درباره بحران مالی در سال ۸۶ قبل از میلاد معلوم می‌کند. او در یکی از آثار خود نوشته بود: افراد سکه‌هایشان را به اطراف پرت می‌کردند و معلوم نبود دیگر هرکسی واقعا چقدر پول داشته است. مورخان مدت‌ها در مورد اینکه منظور سیسرو چه بوده است بحث می‌کردند و ما معتقدیم که اکنون این معما را حل کرده‌ایم.

در ان دوره «ماریوس گراتیدیانوس» با ارائه یک طرح اصلاحات پولی و مالی محبوبیت‌ زیادی کسب کرده بود. در اینکه اصلاحات گراتیدیانوس دقیقا چه بوده است بین مورخان اتفاق نظر وجود ندارد، با این حال یک نظریه این است که او روشی را برای تشخیص سکه‌های جعلی ابداع کرد و با وضع یک استاندارد تازه برای تشخیص سکه‌ها، اعتماد به ضرب سکه را بازگرداند و دوباره دناریوس را به یک واحد پولی با کیفیت بالا تبدیل کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اینترنتت ضعیفه تَکرار میکنی 🤣

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تصاویری از بازسازی نبردهای مسیحیان با مورهاصدها نفر در آلکوی اسپانیا با برگزاری جشنواره‌ای، نبردهای مسیحیان با مورها در طول دوره رِکُونکیستا را برای بازپس‌گیری اندلس بازسازی کردند قتل و عام مورها رو چی ؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انفجار انتحاری در مسجد قندوز با بیش از ۳۰ کشتهانفجار در مسجد خانقای مولوی سکندر در شهرستان امام صاحب ولایت در ایالت قندوز ۳۳ کشته و دهها زخمی برجای گذاشت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مقامات اوکراینی از وجود بیش از 1000 جسد در بیمارستان‌های کی‌یف خبر دادندیک مقام اوکراینی فاش کرد که سردخانه‌های منطقه کی‌یف اکنون بیش از 1000 جسد غیرنظامیان را در خود جای داده‌اند.اوکراین، ارتش روسیه را متهم می‌کند که در جریان
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

بی‌خبری از یک فعال مدنی پس از بازداشتمحمد_ایران‌نژاد ، فعال مدنی و کتابفروش ساکن تهران، که سال گذشته با اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» در دادگاه انقلاب محاکمه شد از روز ۲۶فروردین،در بازداشت نیروهای امنیتی به سر می‌برد،هنوز از محل نگه‌داری او اطلاعی در دست نیست. بازداشت_شهروندان حقوق_شهروندی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

جلسه تازه دادگاه حمید نوری؛ بازیابی بخشی از اطلاعات پاک‌شده از تلفن همراه اوهشتادوششمین جلسه دادگاه حمید نوری، دادیار سابق در دوران اعدام‌‌های تابستان ۶۷، روز پنج‌شنبه اول اردیبهشت با جلسه بازجویی فوق‌العاده از متهم برگزار شد و موضوع بخش اعظم این جلسه...
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

مکرون: گفت‌وگو با پوتین با همه دشواری بهتر است ادامه یابد | DW | 22.04.2022رئیس جمهوری فرانسه معتقد است گفت‌وگوی مستقیم با ولادیمیر پوتین هر چند سخت و گاهی ناکارآمد است. باید ادامه یابد. مکرون می‌گوید هر وقت همتای اوکراینی او تقاضا کرده با پوتین حرف زده و باید زمینه برقراری صلح فراهم شود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »