محسن فخری زاده از مهره‌های کلیدی برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی در نزدیکی تهران کشته شد

07/09/1399 07:24 ب.ظ

محسن_فخری_زاده از مهره‌های کلیدی برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی در نزدیکی تهران کشته شد به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، خبرگزاری‌های داخل ایران می‌گویند در شهر آبسرد در شرق تهران، ابتدا صدای انفجار و سپس صدای رگبار شنیده شد. ساعتی بعد مرگ فخری زاده تائید شد

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. منابع خبری در آمریکا به نقل از رسانه ها در داخل ایران گزارش داده اند که محسن فخری زاده از مهره های کلیدی برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی روز جمعه در نزدیکی تهران کشته شد.

وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران در بیانیه‌ای در تائید مرگ او نوشت که فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری این وزارتخانه بود.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، خبرگزاری‌های داخل ایران می‌گویند در شهر آبسرد در شرق تهران، ابتدا صدای انفجار و سپس صدای رگبار شنیده شد. ساعتی بعد مرگ فخری زاده تائید شد. محسن فخری زاده از سال ۲۰۱۲ تحت تحریم‌های ایالات متحده قرار داشت. سال گذشته هم در فهرست ۳۱ فرد و نهاد ایرانی، که توسط آمریکا تحریم شد، نام نهادی که زیر نظر فخری زاده فعالیت می‌کرد، آورده شده بود.

نه سال پیش، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرده بود که فخری زاده، مقام اجرايی برنامه موسوم به «آماد» در ايران است که در حيطه مواد منفجره و فنون تجهيز موشک برای سوار کردن کلاهک های جنگی فعال بوده است. headtopics.com

This Israel will not remain a palace ... great revenge

کشته نشد، بدست شما وحوش ترور وحشیانه شد

الوعده_وفا ضربه_متقابل انتقام_سخت مرگ_بر_آمریکا مرگ_بر_اسراییل

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

ترازو فخری زاده را محکوم و گنبد آهنی اسرائیل را خراب وخواب آرام را از آنها خواهیم گرفت مرام جنایتکاران بز دل همین است عملیاتی مزورانه و بی ارزش به دشمنان ما بگویید ایران سرشار از استعداد و نیروی برگزیده است همانطور که شهادت مردان مرد در روند پیشرفت ایران توقف ایجاد نکرد شهادت این سرباز علم و دانش هم درخت علم را در ایران بارورتر میکند اما صهیونیستها ...

بعداز کتلت دلها واینک پرده برداری از کتلت هسته ای اسرائیل چه میکنه ۲۵ سال آینده رو نخواهد دید😏

محسن فخری زاده، از مسوولان برنامه موشکی سپاه در دماوند کشته شد

روانچی: ترور محسن فخری زاده توسط اسرائیل انجام شدمجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد ملل متحد در نشست شورای امنیت در مورد «عدم اشاعه: اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت» گفت: اجازه نخواهیم داد امنیت و توانمندی دفاعی متعارف‌مان به خطر افتاده، محدود یا تضعیف گردد. سیاست‌های قلدرمآبانه برخی قدرت ها ایران را مرعوب نخواهد کرد تا از وسایل دفاعی مشروع خود دست بر دارد. پس انتقام بگیرید لدفن ! جمع_کنید_کاسه_کوزه_تون خودشون تو کانالشون نحوه ترور را بازسازی کردن،اینها تازه صحبت از سرنخ میکنند... خوب دیگه اسراییل چوب تو ..... کرد . چیکارش میتونید کنید ؟ هیچی

دیدار خانواده شهید محسن فخری زاده با رهبر معظم انقلاب- عکس خبری تسنیم | Tasnimخانواده شهید_فخری_‌زاده عصر امروز با رهبر انقلاب دیدار کردند رهبر معظم انقلاب: علوّ مقامی که خداوند با شهادت به آن بزرگوار عطاء کرد، مزد زحمات و اخلاص کم‌نظیر او بود و این مقام با هیچ‌یک از مقام‌های دنیوی قابل مقایسه نیست از انتقام_سخت گل های به خون افتاده این خاک چه خبر؟ اللهم حفظهم ایت الله عظما خامنه ای Thank you Dr. Fakhrizadeh for serving your nations best interests. Your path in science and innovation will continue.

وزیر دفاع جمهوری آذربایجان ترور شهید فخری زاده را تسلیت گفتوزیر دفاع جمهوری آذربایجان در پیام هایی به رییس ستادکل نیروهای مسلح و وزیر دفاع کشورمان ترور شهید فخری زاده را محکوم کرد. آیا محکوم هم کرده که شماها ذوق مرگ شدین ؟؟؟؟؟

ترور شهید فخری زاده با هدایت ماهواره ای انجام شدسخنگوی سپاه با تاکید بر اینکه اقدامات صهیونیست ها بی پاسخ نخواهد ماند این رژیم را اشغالگر و فاقد ریشه تمدنی توصیف و تصریح کرد : جلوگیری از دستیابی کشورهای اسلامی به وِیژه جمهوری اسلامی ایران به سرشاخه‌های علم از مهم‌ترین اهدف صهیونیست ها است؛ اما ایران اسلامی به برکت خون شهدا دستاوردهای علمی زیادی کسب کرده است . دیدین ملت. خداییش حق داشتن دیش ها رو جمع کنن. بدبختا نمیدونن چطوری خوردن

عکسی از محسن فخری زاده در حاشیه یکی از دیدارهای رهبر جمهوری اسلامی با مقامات

منابع خبری در آمریکا به نقل از رسانه ها در داخل ایران گزارش داده اند که محسن فخری زاده از مهره های کلیدی برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی روز جمعه در نزدیکی تهران کشته شد.

وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران در بیانیه‌ای در تائید مرگ او نوشت که فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری این وزارتخانه بود.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، خبرگزاری‌های داخل ایران می‌گویند در شهر آبسرد در شرق تهران، ابتدا صدای انفجار و سپس صدای رگبار شنیده شد. ساعتی بعد مرگ فخری زاده تائید شد.

محسن فخری زاده از سال ۲۰۱۲ تحت تحریم‌های ایالات متحده قرار داشت. سال گذشته هم در فهرست ۳۱ فرد و نهاد ایرانی، که توسط آمریکا تحریم شد، نام نهادی که زیر نظر فخری زاده فعالیت می‌کرد، آورده شده بود.

نه سال پیش، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرده بود که فخری زاده، مقام اجرايی برنامه موسوم به «آماد» در ايران است که در حيطه مواد منفجره و فنون تجهيز موشک برای سوار کردن کلاهک های جنگی فعال بوده است.

پیشتر، وال استریت جورنال گزارش داده بود که فخری زاده مدیریت یک مرکز تحقیقاتی در شمال تهران را بر عهده دارد که درباره تولید سلاح‌های هسته‌ای فعال است.