محسن رضایی: لغو تحریم‌های خارجی پیش از رفع «تحریم‌های داخلی» تأثیر ندارد

23/07/1400 05:45 ب.ظ

🔺محسن رضایی: لغو تحریم‌های خارجی پیش از رفع «تحریم‌های داخلی» تأثیر ندارد پیشتر، مقامات گمرک ایران اعلام کرده بودند ۱۸ میلیون تن دارو و مواد اولیه مرتبط با کرونا در گمرک این بندر دپو شده است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

محسن رضایی از روند طولانی ترخیص کالا در بنادر ایران انتقاد کرد و آن را «تحریم داخلی» خواند. معاون اقتصادی رئیس جمهوری ایران افزود با ادامه این روند حتی اگر تحریم‌های خارجی «همین امروز» لغو شود، تأثیر چندانی بر حل مشکلات ایران نخواهد داشت. محسن رضایی از روند طولانی ترخیص کالا در بنادر ایران انتقاد کرد و آن را «تحریم داخلی» خواند. معاون اقتصادی رئیس جمهوری ایران افزود، با ادامه این روند حتی اگر تحریم‌های خارجی همین امروز لغو شود، تأثیر چندانی بر حل مشکلات ایران نخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، محسن رضایی روز جمعه ۲۳ مهر در بازدید از بندر «امام خمینی» گفت، در این بندر مشکلاتی وجود دارد که «نشان می‌دهد علاوه بر تحریم‌های خارجی، تحریم داخلی نیز داریم» که برطرف کردن آن در اختیار خود ما است.

پیشتر، مقامات گمرک ایران اعلام کرده بودند ۱۸ میلیون تن دارو و مواد اولیه مرتبط با کرونا در گمرک این بندر دپو شده است. هزاران کیلوگرم دارو و مواد اولیه مرتبط با کرونا در گمرک ایران دپو شده است یک عضو مجلس شورای اسلامی نیز مرداد ماه، هم‌زمان با بحران کمبود سرم درمانی در ایران گفته بود پنج سال است که حجم زیادی از سرم و شیرخشک وارداتی از آلمان در گمرک معطل مانده و تنها چند ماه تا تاریخ انقضای آن باقی مانده است. headtopics.com

همچنین، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان شیرخشک ششم شهریور از دپو شدن مواد اولیه تولید شیرخشک در گمرک خبر داد و گفت اگر این روند ادامه یابد، بسیاری از خطوط تولید متوقف خواهند شد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

فدراسیون‌های فوتبال عربستان و ایران: پرسپولیس مقصر لغو پرواز است | DW | 14.10.2021به گفته مسئولان فدراسیون‌های فوتبال ایران و عربستان، لغو پرواز تیم پرسپولیس به عربستان برای دیدار با تیم الهلال ناشی از 'اشتباهات باشگاه پرسپولیس' است.

کرونا در ایران 223 قربانی دیگر گرفت

خنثی‌سازی طرح «آدم‌ربایی» در استان وان؛ ترکیه: شبکه «جاسوسی» ایران را منهدم کردیمسازمان اطلاعات و پلیس ترکیه اعلام کرد که در عملیات مشترک روز ۲۴ سپتامبر در استان وان، ۸ نفر از جمله ۲ جاسوس ایرانی که قصد ربودن و بازگرداندن اجباری یک مقام پیشین نظامی ایران با نام مخفف «م.ا» را داشته‌‌اند، دستگیر کرده است. یه عده،ادمکش و قاچاقچی و گرونگیر و ادم ربای دزد دور هم جمع شدنه اسم خودشون رو گذاشتن حکومت...زررررشک جریان چی بوده؟ ایران بهشت جاسوسان پس چرا اینجا شبکه جاسوسان ترک رو کسی منهدم نمیکنه

رویترز: سفر انریکه مورا به ایران «بازدیدی سرنوشت‌ساز در شرایط بحرانی است»دیپلمات‌های سه کشور صنعتی قدرتمند اروپایی اعلام کردند با نظر به اینکه سفر هماهنگ‌کننده هسته‌ای اتحادیه اروپا به ایران در زمانی حساس و در شرایط وخامت اوضاع اقا ما اتم مئتوم نمی خوایم هسته ای مگه برا مصرف برق و اینا نگفتن میخوایمش قراره زمستانم قطعی برق باشه اینا به کنار من می خوام هرروزم جمعه نباشه دیپلمات‌های سه کشور صنعتی قدرتمند اروپایی اعلام کردند با نظر به اینکه سفر هماهنگ‌کننده هسته‌ای اتحادیه_اروپا به ایران در زمانی حساس و در شرایط وخامت اوضاع هسته‌ای ایران روی می‌دهد، باید آن را «سفری فوق‌العاده» دانست. نسیم : 👇 ایران توافق_اتمی اتحادیه_اروپا -باتشکر ازاقدامات اتحادیه اروپا برای امنیت و صلح_جهانی ... - سفر آقای انریکه_مورا (که درمراسم تحلیف رئیسی شرکت کرد درحالیکه مقامات دست اول رژیم آنرا تحریم کردند ) البته مایه نگرانی است ومجددا یک گام به عقب محسوب میشود .

طاعون در ایران؛ شمار تلفات حیات‌وحش سالوک به ۱۶ راس رسید

تور امنیتی ماموران ایران برای یک خبرنگار ساکن کانادا