محرمانه؛ وزارت اطلاعات از خبرنگاران چه خواست؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در چندروز گذشته خبرهایی مبنی بر برگزاری نمایشگاهی درباره «نفوذ و جاسوسی» توسط معاونت ضد جاسوسی وزارت اطلاعات برای حدود ۱۰۰ نفر از اهالی رسانه منتشر شده است. گزارش شیما شهرابی shimashahrabi را درباره این نمایشگاه بخوانید اخبار_ایران خبرنگاری_جرم_نیست

از روز گذشته خبرهایی مبنی بر برگزارشدن نمایشگاهی درباره «نفوذ و جاسوسی» توسط معاونت ضد جاسوسی وزارت اطلاعات برای حدود ۱۰۰ نفر از اهالی رسانه منتشر شد.

خبرنگار اجتماعی یکی از خبرگزاری‌ها به «ایران وایر» می‌گوید: «من فکر می‌کنم بیشتر بچه‌های حوزه بین‌الملل و سیاست خارجی را دعوت کرده باسند. افرادی که با ظریف و عراقچی و. . به سفر می‌روند. می‌خواهند به آن‌ها یاد بدهند که شما در معرض خطر هستید. شاید بعد از اعلام پناهندگی خبرنگار خبرگزاری موج بخواهند هشدار بیشتری بدهند.»

کانال تلگرامی اخبار امنیتی و دفاعی به نکته دیگری اشاره کرده است: «برابر آنچه آنها گفتند عوامل نفوذی و یا چهره‌هایی که فریب سازمانهای اطلاعاتی را خورده بودند، گرچه به قشرخاصی محدود نمی‌شدند اما ویژگی مشترکشان، نخبگی و دسترسی‌شان به اطلاعات بود. همچنین نفوذی‌ها، هم در لباس روحانیت بودند و هم پزشک، مهندس، دانشجو، کارمند نظامی و غیرنظامی.»

فیلمی در رابطه با جاسوسی از طریق تله جنسی نیز در این نمایشگاه پخش شده است. به گزارش بی‌بی سی «در توضیح تله‌های جنسی، فیلم کوتاهی در این نمایشگاه فیلمی کوتاه پخش شده که در آن یک زن خارجی که به فارسی تسلط نسبی داشته، کوشیده کارکنان کنسولگری ایران را به خانه‌اش بکشد، در حالی که در هماهنگی با سرویس امنیتی خارجی در خانه او دوربین مخفی و میکروفون جاسازی شده بود.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزارت اطلاعات 'نفوذ' را برای ۱۰۰ روزنامه‌نگار شبیه‌سازی کرددر شرایطی که اطلاعات سپاه با اتکا به پروژه نفوذ، وزارت اطلاعات را از حوزه امنیت داخلی و ضدجاسوسی را عقب زده بود، برگزاری نمایشگاه نفوذ و پخش مستند 'شکار جاسوسان' از سوی وزارت اطلاعات، فرار به جلوست یا تلاش برای بازگرداندن اعتبار از دست رفته؟
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

وزارت خارجه آمریکا در همراهی با فدراسیون بین‌المللی جودو از سعید ملایی حمایت کرد♦️وزارت خارجه آمریکا در همراهی با فدراسیون بین‌المللی جودو از سعید ملایی حمایت کرد ⚡️سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که ایالات متحده حمایت از سعید ملایی، جودوکار ایرانی به فدراسیون بین‌المللی جودو می پیوندند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

درخواست وزارت بهداشت از دستگاه‌های امنیتی و قضایی برای ورود به بازار ناصرخسرورییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در واکنش به گزارشی درباره فروش داروهای کمیاب در بازار سیاه ناصر خسرو، بر لزوم ورود دستگاه‌های انتظامی، امنیتی و قضایی به این موضوع و پاک شدن چهره پایتخت از این بازار ۳۰ - ۴۰ ساله تاکید کرد.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

واکنش وزارت خارجه به احتمال مشارکت سرویس امنیتی هلند در خرابکاری سایت هسته‌ای نطنزواکنش وزارت امور خارجه به احتمال مشارکت سرویس امنیتی هلند در خرابکاری سایت هسته‌ای نطنز «خبر منتشره در خصوص احتمال مشارکت سرویس امنیتی هلند در خرابکاری سایت هسته‌ای نطنز با دقت از سوی وزارت امورخارجه و سفارت کشورمان در هلند در دست بررسی قرار دارد»
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزارت داخله افغانستان: در حمله انتحاری کابل 16 تن کشته و 119 زخمی شدندوزارت امور داخله افغانستان سه شنبه 3 سپتامبر تایید کرد، در نتیجه حمله مرگبار انتحاری دیشب در شهر
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

وزارت اطلاعات 'نفوذ' را برای ۱۰۰ روزنامه‌نگار شبیه‌سازی کرددر شرایطی که اطلاعات سپاه با اتکا به پروژه نفوذ، وزارت اطلاعات را از حوزه امنیت داخلی و ضدجاسوسی را عقب زده بود، برگزاری نمایشگاه نفوذ و پخش مستند 'شکار جاسوسان' از سوی وزارت اطلاعات، فرار به جلوست یا تلاش برای بازگرداندن اعتبار از دست رفته؟
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »