محدودیتها در تهران فرمالیته نیست / مترو و اتوبوس همچنان شلوغ است

29/07/2020 06:45:00 ق.ظ

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت: *محدودیت‌ها در تهران فرمالیته نیست *اگر این محدودیت‌ها اعمال نمی‌شد شیب بیماری کووید۱۹ تندتر می‌شد *مترو و اتوبوس همچنان شلوغ است

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت: *محدودیت‌ها در تهران فرمالیته نیست *اگر این محدودیت‌ها اعمال نمی‌شد شیب بیماری کووید۱۹ تندتر می‌شد *مترو و اتوبوس همچنان شلوغ است

بر اساس تصمیمات جدیدی که در راستای مقابله با ویروس کرونا اتخاذ می‌شود، قرار بر اعمال محدودیت‌های منطقه‌ای به جای محدودیت‌های کشوری است؛ محدودیت‌هایی که گلایه اصناف درگیر را در پی داشته، برخی معتقدند اعمال آنها فرمالیته بوده و نتوانسته در کاهش موارد ابتلا و مرگ موثر واقع شود و عده زیادی هم تاکید بر اعمال محدودیت های گسترده تر از جمله دورکاری درصد بیشتری از کارمندان، لغو طرح ترافیک و ... دارند.

در همین راستا، مهندس محسن فرهادی_معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اعمال محدودیت‌ها، گفت: این محدودیت‌ها فرمالیته نیست و برای آن که شرایط بدتر نشود، محدودیت‌ها را گسترش می‌دهند.‌ برگزاری همایش‌ها، استخرها، باشگاه‌های ورزش‌های پر برخورد و... تعطیل شدند که این تعطیلی ادامه دارد.

وی درباره تخمین میزان موفقیت اعمال محدودیت‌ها در تهران، تصریح کرد: زمانی که تعداد موارد بیماری افزایش می‌یابد دو راه بیشتر وجود ندارد، یکی کاهش تماس‌ها و دومی رعایت پروتکل‌های بهداشتی که در حال حاضر هر دو راه به شکل توام استفاده می‌شود.وی با بیان اینکه اگر این محدودیت‌ها اعمال نمی‌شد شیب بیماری کووید۱۹ تند تر می‌شد، اظهار کرد: به واسطه تعطیلی‌ها تماس‌های فردی کاهش پیدا می‌کند. البته این به تنهایی کافی نیست زیرا همچنان حمل و نقل درون شهری و مترو و اتوبوس شلوغ است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

اعتراف صریح بازداشت‌شدگان اغتشاشات گیلان به آشوب و آسیب‌رسانی به اموال عمومی + فیلم- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

چین پرچم خود را بر فراز کنسولگری آمریکا در چنگدو به اهتزاز درآوردوزارت خارجه چین پس از صدور دستور تعطیلی کنسولگری آمریکا در چنگدو اعلام کرد که برخی کارکنان این کنسولگری به فعالیت‌‌های خارج از حیطه ماموریت خود مبادرت می‌کنند و بواسطه مداخله در امور داخلی چین امنیت و منافع این کشور را به خطر انداخته‌‌اند.

آغاز موج تازه اعتراضات در عراق دست کم دو کشته بر جای گذاشتآغاز موج تازه اعتراضات در عراق دست کم دو کشته بر جای گذاشت گزارش‌ها حاکی است که درگیری میان معترضان عراقی و نیروهای امنیتی آن کشور در روز دوشنبه ۶ مرداد ماه در مرکز شهر بغداد دست کم دو کشته در پی داشته است.

درگیری شبه نظامیان و نیروهای امنیتی در پاکستان 7 کشته بر جا گذاشت

روند صعودی ایجاد آلاینده ازون در تهران/ به آلودگی هوا هم در کنار کرونا توجه شودمدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: ازون در طی ۵ سال گذشته در فصل گرم سال روند صعودی داشته است.

کرونا طی شبانه‌روز گذشته در برزیل 555 و در هند 708 قربانی گرفت

کرونا در ایران؛ کیانوش جهانپور: وضعیت قرمز در ۲۵ استان کشور

به گزارش ایسنا، با توجه به افزایش موارد بیماری در استان تهران، بنابر تصمیم ستاد مقابله با کرونای استان تهران از روز ۲۸ تیرماه محدودیت‌هایی در جهت تلاش برای کاهش موارد بیماری کرونا اعمال شد.Aa چین سه روز پس از درخواست تعطیلی کنسولگری ایالات متحده آمریکا در چنگدو روز دوشنبه کنترل این مکان دیپلماتیک را در دست گرفت.Share via Email Print this page گزارش‌ها حاکی است که درگیری میان معترضان عراقی و نیروهای امنیتی آن کشور در روز دوشنبه ۶ مرداد ماه در مرکز شهر بغداد دست کم دو کشته در پی داشته است.بر اثر درگیری میان نیروهای امنیتی پاکستان و چندین شبه‌نظامی در منطقه‌ای نزدیک به مرز این کشور با افغانستان 5 نفر از نیروهای امنیتی و 2 شبه‌نظامی کشته شدند.

بر همین اساس و با توجه به تصمیم اتخاذ شده برگزاری مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش‌ها مدارس شبانه‌روزی، کافه‌ها، قهوه‌خانه‌ها، چایخانه‌ها بویژه با عرضه مواد دخانی، باغ وحش و شهربازی، مراکز تفریحی آبی و استخرهای سرپوشیده، باشگاه‌های ورزشی سالنی از شنبه(۲۸ تیر) در تهران تعطیل شد که این محدودیت‌ها به مدت دو هفته دیگر نیز تمدید شد؛ بنابراین محدودیت‌هایی که قرار بود تنها به مدت یک هفته در تهران اجرا شود، تا ۱۷مرداد ماه تمدید شد. در همین راستا، مهندس محسن فرهادی_معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اعمال محدودیت‌ها، گفت: این محدودیت‌ها فرمالیته نیست و برای آن که شرایط بدتر نشود، محدودیت‌ها را گسترش می‌دهند. بر اساس گزارش‌ها دیپلمات‌ها و کارکنان کنسولگری آمریکا در چنگدو پیش‌تر اسناد و وسائل موجود در ساختان کنسولگری را تخلیه کرده و ساعاتی پیش از ورود مسئولان چینی محل را ترک کرده بودند.‌ برگزاری همایش‌ها، استخرها، باشگاه‌های ورزش‌های پر برخورد و. رویترز به نقل از پلیس، پزشکان، و معترضان نوشت که نیروهای امنیتی در تلاش برای مهار اعتراضات گاز اشک‌آور شلیک کردند.. خبرگزاری فرانسه در گزارش خود آورده است که برخلاف روزهای قبل به خبرنگاران و رسانه‌ها اجازه داده نشد تا به ساختمان این نمایندگی دیپلماتیک در شهر چنگدو نزدیک شوند.. همچنین 2 شبه‌نظامی نیز از پای درآمدند.

تعطیل شدند که این تعطیلی ادامه دارد. دستگاه دیپلماسی چین پس از صدور دستور تعطیلی کنسولگری آمریکا در چنگدو اعلام کرد که برخی کارکنان این کنسولگری به فعالیت‌‌های خارج از حیطه ماموریت واگذار شده به آنها مبادرت می‌کنند و بواسطه مداخله در امور داخلی چین امنیت و منافع این کشور را به خطر انداخته‌‌اند.» او همچنین گفت که تحقیقات در این رابطه را آغاز کرده و خواسته است که نتیجه تحقیقات طی مدت ۷۲ ساعت اعلام شود. وی درباره تخمین میزان موفقیت اعمال محدودیت‌ها در تهران، تصریح کرد: زمانی که تعداد موارد بیماری افزایش می‌یابد دو راه بیشتر وجود ندارد، یکی کاهش تماس‌ها و دومی رعایت پروتکل‌های بهداشتی که در حال حاضر هر دو راه به شکل توام استفاده می‌شود. وی با بیان اینکه اگر این محدودیت‌ها اعمال نمی‌شد شیب بیماری کووید۱۹ تند تر می‌شد، اظهار کرد: به واسطه تعطیلی‌ها تماس‌های فردی کاهش پیدا می‌کند. تصمیم پکن برای تعطیل کردن کنسولگری آمریکا در چنگدو پاسخی سریع و متقابل از سوی چین به بسته شدن کنسولگری این کشور در شهر هیوستون آمریکا است که دستور آن پیش‌تر با طرح اتهام جاسوسی از سوی دولت ترامپ صادر شده بود. البته این به تنهایی کافی نیست زیرا همچنان حمل و نقل درون شهری و مترو و اتوبوس شلوغ است. این نخستین اعتراضات مرگبار در میدان تحریر پس از ماه‌ها ناآرامی در سال گذشته میلادی و نیز نخستین حادثه مرگبار در چند ماه گذشته در میدان تحریر محسوب می‌شود. انتهای پیام . وزارت خارجه چین در بیانیه‌ای که به همین منظور منتشر شده بود اعلام کرد که ساختمان کنسولگری کشورش در هیوستون قلمرو ملی چین محسوب می‌شود.