محدود کردن تسلیحات اتمی موضوع نشست آمریکا و روسیه در ژنو

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 59%

خبرگزاری رویترز گزارش داده است که احتمال می رود نماینده چین نیز به این گفتگوها بپیوندند. با این حال چین بخشی از پیمان تسلیحات اتمی بین آمریکا و روسیه نیست و دقیقا مشخص نیست حضور پکن در این گفتگو‌ها چه جایگاهی دارد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا پیشتر گفته بود که مایل است شاهد یک توافق جدید در کنترل تسلیحاتی با روسیه و چین باشد که تمام انواع تسلیحات اتمی را در بر بگیرد.

مقامات آمریکایی گفته اند که جان سالیوان، معاون وزیر امور خارجه آمریکا ریاست هیات نمایندگی ایالات متحده را در ژنو برعهده خواهد داشت.مناسبات دو جانبه میان واشنگتن و مسکو در سالهای اخیر، به ویژه پس از الحاق کریمه به روسیه و حمایت مسکو از بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، پرتنش بوده است. نشست ژنو تنها دو هفته قبل از خروج رسمی ایالات متحده از پیمان موشک‌های میان‌برد هسته‌ای با روسیه برگزار خواهد شد. واشنگتن معتقد است که مسکو سیستم موشک‌های میان‌برد هسته‌ایش را در مغایرت با این پیمان گسترش داده است، اقدامی که می تواند تهدیدی برای اروپا تلقی شود. این اتهام در حالی مطرح می شود که مسکو بطور مکرر این اتهامات را رد کرده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دادستان فدرال آمریکا سه ایرانی را به نقض تحریم‌های این کشور متهم کردسه ایرانی در آمریکا، از سوی دادستان فدرال نیویورک، به صدور چندین تن فیبر کربن مورد استفاده در موشک‌ها و سانتریفیوژ‌های اتمی به ایران متهم شدند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا سفر دیپلمات‌های ایرانی و خانواده‌ آن‌ها را در خاک این کشور محدود کردآمریکا سفر دیپلمات‌های ایرانی و خانواده‌ آن‌ها را در خاک این کشور محدود کرد بر این اساس دیپلمات‌های ایرانی تنها می‌توانند در محدوده ساختمان سازمان ملل، دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل، محل اقامت سفیر ایران در سازمان ملل و فرودگاه جان اف کندی تردد کنند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا: برخلاف ادعاها درباره توافق هسته‌ای با ایران، صلح و امنیت منطقه‌ای به دست نیامدگوردون ساندلند سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا گفت: در دیباچه توافق اتمی آمده که این توافق، به شکل مثبتی در صلح و امنیت منطقه‌ای و جهانی نقش خواهد داشت و این چیزی است که پس از امضای این توافق، به دست نیا
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ایران فعلاً از غنی‌سازی ۴.۵ درصد عبور نمی‌کندتهران- ایرنا- سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: قرار ما این نیست که از غنی‌سازی ۴.۵ درصد عبور کنیم، فعلاً در این سطح می‌مانیم.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

خامنه‌ای: جمهوری اسلامی دزدی دریایی انگلیس خبیث را بی‌جواب نمی‌‌گذارد | DW | 16.07.2019علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی توقیف یک نفتکش ایرانی توسط بریتانیا را راهزنی دریایی خوانده و همزمان تاکید کرده که این کشور تعهدات اتمی خود را بیش از این کاهش خواهد داد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ظریف: این آمریکا است که با آتش بازی می‌کند نه ایران/ آزادیم اجرای تعهدات‌مان را متوقف کنیمظریف: *این آمریکا است که با آتش بازی می‌کند نه ایران *آزادیم اجرای تعهدات‌مان را متوقف کنیم *ما در شرف جنگ نظامی نیستیم *این آمریکا است که میز مذاکره را ترک کرده است و همیشه از بازگشت آن استقبال خواهد شد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »