محدودیت های تسلیحاتی پایان ماه اکتبر برداشته می شود

  • 📰 PadDolat
  • ⏱ Reading Time:
  • 77 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 34%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر امور خارجه: ایران تحریم نیست بلکه برای خرید تسلیحاتی محدودیت داشت، محدودیت‌های تسلیحاتی ایران در پایان ماه اکتبر تمام می‌شود

به نقل از ایرنا، «محمدجواد ظریف» شامگاه امشب در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری درباره تلاش یکجانبه آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل متحد از سوی آمریکا گفت: آنچه واضح است، کلیه اعضای شورای امنیت به استثنای آمریکا و یک کشور دیگر، رسما اعلام کردند اقدام آمریکا را به رسمیت نمی‌شناسند.ما دو حالت داریم؛ یک زمان کشورها با موضوعی مخالف هستند و یک موقع می‌گویند آمریکا جایگاه ندارد. اکنون در وضعیت دوم هستیم.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه ۱۳ کشور با رویکرد و اقدام آمریکا مخالفت کردند، ابراز داشت: یک کشور هم که به محدودیت تحریم‌ها رای داد، در این باره سکوت کرده و حتی او هم با آمریکا موافقت نکرده است. سازوکار اسنپ بک این گونه نیست که تحریم‌ها به خاطر یک کشور برگردد. همه کشورهای عضو شورای امنیت به استثنای آمریکا یا سکوت کرده یا گفته‌اند آمریکا در این اتاق جا ندارد که بخواهد سکوت کرده یا اظهارنظر کند.

ظریف درباره تحریم ثانویه کشورها از سوی آمریکا گفت: آمریکایی‌ها قاعده قلدری دارند که همواره از آن استفاده می‌کنند و ممکن است این بار هم استفاده کنند. البته جامعه بین‌المللی باید تصمیم بگیرد که چه کند. آمریکا به خاطر نفوذ مالی توانست قلدری‌اش را در حوزه مالی به نتیجه برساند. البته تمام کسانی که رعایت می‌کنند می‌گویند علیرغم غیرقانونی بودن تحریم‌ها را رعایت می‌کنیم چون قلدری می‌کنند اما توجه نکردند این روند و قاعده برای آنها هم ممکن است انجام شود چون ممکن نورد استریم را تحریم کنند.

ظریف درباره موضوع احتمال بازرسی کشتی ها در قطعنامه ۱۹۲۹ نیز گفت: آمریکا با تحریم های ثانویه ای که انجام می دهد، خودش می پذیرد که تحریم های شورای امنیت برنگشته است چون اگر برگشته بود معنای دیگری داشت. اگر قطعنامه ۱۹۲۹ قرار بوده برگردد چه اتفاقی باید بیفتد. وی خاطرنشان کرد: دبیرخانه سازمان ملل باید آن هیات را ایجاد کند که نمی کند. علاوه بر این شورای امنیت باید کمیته ۱۵ نفره نظارت را ایجاد کند که اسمش کمیته ۱۷۳۷ است چون بر اساس قطعنامه مزبور تصویب شده که آن هم تشکیل نخواهد شد.رییس دستگاه دیپلماسی افزود: آمریکا ممکن است ادعا کند ۱۹۲۹ برگشته و طبق بند ۹ یا ۱۳ و سایر بندها حقوقی دارد. این اقدام آمریکا راهزنی دریایی است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 18. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ابلاغ دستورالعمل ارتقای امنیت بانوان در شهر به مناطق ۲۲ گانه تا پایان مهرمدیرکل امور بانوان شهرداری تهران از ابلاغ دستور العمل طرح ارتقای امنیت بانوان در محیط های شهری به مناطق ۲۲ گانه تا پایان مهر ماه خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آغاز ثبت نام بورسیه دانشجویان دانشگاه تهران از اول مهرزمان ثبت نام در فراخوان ششمین دوره بورسیه بنیاد حامیان دانشگاه تهران از اول مهر ماه سال جاری آغاز می شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نجات حیوانات وحشی پس از آتش‌سوزی در آمازونگروه های نجات می دانند که آتش سوزی به خودی خود یک مشکل بزرگ است اما حیوانات پس از آن با گرسنگی و تشنگی مواجه می شوند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کمبود دارو و تجهیزات، چالش بزرگ دیابتی هاعضو شورای فعالان انجمن دیابت ایران، کمبود دارو و تجهیزات مورد نیاز برای بیماران دیابتی را چالش بزرگ این جامعه در ماه های گذشته دانست و گفت: کمیاب شدن نوار تست قند خون در داروخانه ها باعث شده بیماران چندماهی منتظر شوند تا تعداد محدودی در بازار توزیع شود، همچنین کمبود قلم های انسولین دیابتی ها را ناگزیر به استفاده از انسولین های سرنگی کرده که برخلاف قلم های قبلی، نوسانات سختی در میزان قند خون ایجاد می کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مرز مهران مسدود استمرز مهران مسدود است استاندار ایلام: مرز مهران کاملا مسدود و از حرکت به سمت مرزهای بین دو کشور ایران و عراق به طور جدی جلوگیری می شود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رویترز: ترامپ در پی مجازات ناقضان تحریم تسلیحاتی ایران است - BBC News فارسیخبرگزاری رویترز در گزارشی اختصاصی خبر داده دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا قصد دارد با صدور فرمان اجرایی تمهیداتی را برای مجازات ناقضان تحریم تسلیحاتی ایران اعلام کند. این گزارش به نقل از 'منابع بدون نام' منتشر شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »