محدودیت‌های کرونایی سفر به ایران تشدید شد | DW | 30.01.2021

11/11/1399 08:42 ب.ظ

کسانی که به ایران سفر می‌کنند باید علاوه بر ارائه تست منفی ابتلا به کرونا، هنگام ورود نیز آزمایش و ۱۴ روز قرنطینه شوند. فعالان حوزه گردشگری با توجه به کاهش شدید مسافران خارجی امیدوار بودند محدودیت‌ها کاهش یابد.

معاون وزیر بهداشت و سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا پس از نشست روز شنبه، ۱۱ بهمن ماه این ستاد اعلام کرد که همه مسافران، حتی از کشورهای همسایه نیز باید هنگام ورود به ایران تست منفی ابتلا به کرونا (PCR) ارائه کنند.

او افزود مسافرانی که از کشورهای اروپایی به ایران سفر می‌کنند باید علاوه بر داشتن تست منفی و آزمایش مجدد، ۱۴ روز در قرنطینه باشند. مطابق دستورالعملی که وزارت بهداشت تنظیم کرد از ۱۱ مرداد مسافرانی که از مرزهای زمینی، دریایی و هوایی وارد ایران می‌شدند ملزم به ارائه گواهی سلامت تائید شده از سوی نهادهای معتبر کشورهای مبدا شدند.

این در حالی است که بخش بزرگی از کسانی که به عنوان مسافر وارد ایران می‌شوند ایرانیان مهاجر و مقیم کشورهای خارجی هستند و آمار رسمی این مسئله را تائید می‌کند. مطابق آماری که معاونت گردشگری این وزارت‌خانه از نیروی انتظامی گرفته و در اختیار ایسنا قرار داده از اسفندماه ۹۸ تا پایان مردادماه ۹۹ نزدیک به ۲۶۲ هزار مسافر خارجی وارد ایران شده‌اند.

در ماه‌های اخیر مسئولان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و تورگردانان ایران بارها در مذاکرات حضوری یا با نگارش نامه از ستاد ملی مقابله با کرونا درخواست کرده‌اند محدودیت‌های صدور ویزا برای گردشگران خارجی را کاهش دهد. headtopics.com

بسیار هم عالی . مشکل شما؟؟

بر همین اساس سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا روز شنبه تاکید کرده که قرار است مقررات سختگیرانه در مورد مسافران ورودی به ایران دقیق‌تر و مرزهای زمینی، هوایی و آبی"به شدت" کنترل شوند. از میانه دی ماه به این سو، به جز یک روز شمار قربانیان کرونا در یک شبانه روز دو رقمی بوده است. در ماه‌های قبل تعداد قربانیان بیماری کووید۱۹ طی یک شبانه روز به نزدیک ۵۰۰ نفر هم رسیده بود.

ازدحام در وسائل نقلیه عمومی، دورهمی‌های خانوادگی و سفرهای تفریحی مهم‌ترین کانون‌های انتقال ویروس کرونا در ایران به شمار می‌روند.در حدود یک سال گذشته موارد افزایش ابتلا به کرونا با بالا رفتن شمار سفرهای برون شهری ارتباط معناداری داشته و این ارتباط به خصوص در مورد وضعیت شهرهای شمالی که از مقصدهای اصلی سفرهای کوتاه محسوب می‌شوند آشکارتر است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

وزیر بهداشت ایران به مردم 'التماس' کرد به سفر نروند | DW | 09.03.2021در آستانه تعطیلات عید نوروز وزیر بهداشت جمهوری اسلامی به مردم 'التماس' کرد که سفر نکنند. سعید نمکی سفر را 'مهمترین عامل گسترش ویروس' کرونا دانست. او از مردم خواست، از سفر خودداری کنند تا 'خوزستان‌های دیگری ایجاد نشود'. جناب وزیر غلط کرد. به جاش از پدر عزیزش التماس میکرد که واکسن بخره و با جون مردم بازی نکنه معاون استاندارشیراز پذیرای مسافران نوروزی چند چندیت با خودتان جناب وزیر اقای نمکی متاسفانه شاگرد داروخانه هم نیست چه رسد وزیری! ایشان بلندگوی بیت رهبر ی هستند و به جای تصمیم گیری تصمیمات رهبری را منعکس می‌کنند برای حفظ مقام و منافع شخصی نه_به_جمهوري_اسلامي

ابتلا به گونه انگلیسی کرونا رو به افزایش / ضرورت اعمال محدودیت سفر به استان‌های درگیرعضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به افزایش موارد ابتلا به کرونا در کشور درباره احتمال ابتلای بهبودیافتگان گونه قبلی کرونا (ویروس ووهان)، گفت: نظر می‌رسد افرادی که پیش‌تر به بیماری مبتلا شدند و آنتی‌بادی محافظت کننده دارند آسیبی در نتیجه ابتلا به نوع بریتانیایی نخواهند دید.

دولت اسرائيل به شهروندان خود نسبت به سفر به امارات هشدار داد | DW | 29.03.2021اداره امنیت ملی اسرائيل به شهروندان این کشور درباره مسافرت توریستی به امارات و سایر کشورهای منطقه هشدار داده است. این نهاد گفته است که شهروندان اسرائیل از گزند جمهوری اسلامی ایران، یعنی خصم اصلی اسرائیل، در امان نیستند. ما فکر کردیم، اسرائیل قصد داره، برای امنیت امارات اونجا یه پایگاه نظامی بزنه! عجب؟ از چند کشور نام برده شده است که گمان می‌رود برای شهروندان اسرائیل همچنان ناامن باشند: گرجستان، جمهوری آذربایجان، ابوظبی، دبی و.... دبی و ابوظبی کشور نیستند. خارشون گ ا یی دست

رژه تیربار به دستان در بغداد؛ عراق و معضلی به نام شبه‌نظامیان وابسته به ایرانهمشونم ي پسوند الله دارن!گوه تو اين الله ربع خدا، دقیقا تا کجای خدا میشه کاشکی برای تنوع هم که شده یه بار از الله بکشن بیرون یه اسم دیگه بذارند رو خودشون.

کاهش زمان تست کرونا برای سفر به ایرانکاهش زمان تست کرونا برای سفر به ایران با به‌روزرسانی شرایط پذیرش مسافران ورودی به ایران، زمان تست کرونا نیز از ۹۶ به ۷۲ ساعت قبل از پرواز کاهش یافت. با اون کیتهایی که ۲۰دقیقه ای تشخیص میدن؛ داخل هواپیماهم میشه تست گرفت. مگه اون کیتها درست کارنمیکردن؟!؟

از تاکید رهبر ایران بر «عمل در برابر عمل» تا احتمال سفر گروسی به ایرانحسن روحانی، رییس جمهور ایران صبح روز چهارشنبه در جمع وزیران کابینه اش تأکید کرد که سلاح کشتار جمعی از جمله سلاح هسته ای در برنامه دفاعی ایران جایی ندارد. رهبر داعش مستقر در ایران. نرمش قهرمانانه در برابر کتلت و امت!