محدودیت‌های جدید طالبان علیه زنان افغان

13/10/1400 04:50 ب.ظ

دولت طالبان در تصمیمی جدید حمام های زنانه در ولایت بلخ در شمال افغانستان را بست. - خبرگزاری آناتولی

دولت طالبان در تصمیمی جدید حمام های زنانه در ولایت بلخ در شمال افغانستان را بست. - خبرگزاری آناتولی 03.01.2022 کابل/خبرگزاری آناتولی سردار محمد حیدری، رییس امر به معروف و نهی از منکر ولایت بلخ افغانستان اعلام کرد که زنان حق استفاده از حمام‌های عمومی را ندارند.

بر اساس اعلامیه وزارت دعوت به معروف و نهی از منکر، زنان همچنین امکان سفرهای طولانی را نداشته و در سفرهای کوتاه نیز در صورت عدم رعایت حجاب اجازه سوار شدن به تاکسی را نخواهند داشت.

طالبان که در 15 آگوست 2021 کنترل افغانستان را به دست گرفته پیشتر نیز محدودیتهایی مختلفی از جمله توقف تحصیلات در دبیرستانهای دخترانه در بسیاری از ولایت این کشور را اعمال کرده بود. طالبان آموزش را در مدارس ابتدایی، متوسطه و دبیرستان فقط برای دانش آموزان پسر آغاز و اعلام کرده بود که دانش آموزان دختر تا کلاس ششم می‌توانند به مدرسه بروند.

البته به دلیل کمبود ساختمان در مدارس در بسیاری از استان های کشور، دانش آموزان دختر و پسر در مقاطع زمانی مختلف در یک مکتب تحصیل میکنند و طالبان درصدد افزایش مدارس برای جداسازی آنهاست. علاوه بر این، دولت موقت طالبان وزارت امور زنان را از کابینه خود حذف و به جای آن وزارت امر به معروف و نهی از منکر را ایجاد کرده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
aa_persian »

چالش‌های پیش‌روی اتحادیه اروپا در سال جدید ۲۰۲۲اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۲ برای تبدیل شدن به قدرت ژئوپلیتیکی که رهبرانش به دنبال آن هستند با چالش‌های بزرگی مواجه خواهد بود که حل و فصل آنها چندان ساده نخواهد بود. چالش ک بسیار دارند اگر با اسرائیل همراهی و هَمکاری نکنند، عَواقب آن را خواهند دید 👌🏼

۴۱ فوتی و ۱۵۱۰ ابتلای جدید کرونا در کشور۴۱ فوتی و ۱۵۱۰ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۱۵۱۰ *جانباختگان جدید: ۴۱ نفر *مجموع مبتلایان: ۶۱۹۶۹۱۳ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۶۰۴۰۸۹۷ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۳۱۶۸۰ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۱۲۰۰۰۳۴۳۷ در پستی ایسنا جان جان فرمانده کل سپاه گذاشتید ‌که خیلی خدمت به مردم ایران به کمک ملا خامنه ای کردند نوشته ای دادم اما ثبت نکردید خواستم بگم نترسید نترسید سپاه ملا خامنه ای در دوسال از اینکه بیمارستان ها قبرستان ها را آباد کردید نشر بدم که بگم چقدر به یاد ما ایرانی ها هستید اینم از فرمانده کل سپاه خیلی مهربان تشریف دارند :

گروه طالبان 3 تن نوشیدنی الکلی را در رودخانه کابل ریختگروه طالبان 3 تن نوشیدنی الکلی را در رودخانه کابل ریخت سازمان اطلاعاتی گروه طالبان با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که 3 تن نوشیدنی الکلی با تخلیه در رودخانه کابل معدوم شده است.

حامیان حشدالشعبی در سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی در بغداد تجمع کردندبا نزدیک شدن سالگرد کشتە شدن قاسم سلیمانی و ابو مهدی مهندس در عراق، تعدادی از خیابان های بغداد مسدود شدند. احمق جان شب شهادت ......جیره خوار چند می گیری گریه کنی Hero امروزه دشمن جمهوری اسلامی ایران یعنی آمریکای جنایتکار و تروریست و اسرائیل نجس از شهادت حاج قاسم سلیمانی عزیز بیشتر وحشت دارند تا زنده بودنش هیچگاه فکر هم نمیکردند با شهادت حاج قاسم ملت بزرگ ایران و عراق و البته همه دنیا آنقدر باهم متحدتر شوند اگر خدا خواهد عدو شود سبب خیرHero

تکرار ماجرای آتش زدن خودروها در شب سال نو در فرانسهمقامات فرانسه اعلام کردند که امسال در جریان جشن‌های سال نو میلادی در سراسر این کشور، معترضان در مجموع ۸۷۴ خودرو را به آتش کشیده‌اند. ای خدا هروقت میان یه اغتشاش راه بندازن تو ایران خدا کک رو میندازه تو تنبانشان دهشتناک است

تظاهرات شبه‌نظامیان نیابتی ایران در سالروز کشته شدن سلیمانی در بغدادمدرک امنیتی سرویس اطلاعاتی عراق از وجود نقشه شبه‌نظامیان نیابتی ایران برای انجام حمله‌ راکتی علیه سفارت آمریکا به انتقام کشته شدن قاسم سلیمانی و ابومهدی

دولت طالبان در تصمیمی جدید حمام های زنانه در ولایت بلخ در شمال افغانستان را بست.

03.01.2022

کابل/خبرگزاری آناتولی

سردار محمد حیدری، رییس امر به معروف و نهی از منکر ولایت بلخ افغانستان اعلام کرد که زنان حق استفاده از حمام‌های عمومی را ندارند.

بر اساس اعلامیه وزارت دعوت به معروف و نهی از منکر، زنان همچنین امکان سفرهای طولانی را نداشته و در سفرهای کوتاه نیز در صورت عدم رعایت حجاب اجازه سوار شدن به تاکسی را نخواهند داشت.

طالبان که در 15 آگوست 2021 کنترل افغانستان را به دست گرفته پیشتر نیز محدودیتهایی مختلفی از جمله توقف تحصیلات در دبیرستانهای دخترانه در بسیاری از ولایت این کشور را اعمال کرده بود.

طالبان آموزش را در مدارس ابتدایی، متوسطه و دبیرستان فقط برای دانش آموزان پسر آغاز و اعلام کرده بود که دانش آموزان دختر تا کلاس ششم می‌توانند به مدرسه بروند.

البته به دلیل کمبود ساختمان در مدارس در بسیاری از استان های کشور، دانش آموزان دختر و پسر در مقاطع زمانی مختلف در یک مکتب تحصیل میکنند و طالبان درصدد افزایش مدارس برای جداسازی آنهاست.

علاوه بر این، دولت موقت طالبان وزارت امور زنان را از کابینه خود حذف و به جای آن وزارت امر به معروف و نهی از منکر را ایجاد کرده است.

طالبان همچنین روز 22 نوامبر 2021 از مجریان زن خواست که در تمامی شبکه‌های تلویزیونی از حجاب اسلامی استفاده کنند.

قبل از اینکه طالبان کنترل افغانستان را به دست بگیرند، بیش از 30 درصد از کارکنان رسانه‌ها را زنان تشکیل میدادند اما اکنون این رقم به چند خبرنگار زن محدود شده است.