محدودیت‌های کرونایی در آلمان تمدید شد | DW | 03.12.2020

13/09/1399 07:00 ب.ظ

محدودیت‌هایی کرونایی در آلمان که از جمله ممنوعیت‌های شدید تماس و تعطیلی مراکز فرهنگی و ورزشی را در برمی‌گیرد تا ۱۰ ژانویه تمدید شد. به گفته صدراعظم مرکل، گستره محدودیت‌ها تغییر نمی‌کند و به شکل فعلی باقی خواهد ماند.

محدودیت‌هایی کرونایی در آلمان که از جمله ممنوعیت‌های شدید تماس و تعطیلی مراکز فرهنگی و ورزشی را در برمی‌گیرد تا ۱۰ ژانویه تمدید شد. به گفته صدراعظم مرکل، گستره محدودیت‌ها تغییر نمی‌کند و به شکل فعلی باقی خواهد ماند. این محدودیت‌ها که از ماه نوامبر ادامه دارد و شامل مقررات تماس افراد با یکدیگر، استفاده از ماسک، تعطیلی غذاخوری‌ها، کافه‌ها، مراکز فرهنگی، ورزشی و تفریحی است، قرار بود تا روز ۲۰ دسامبر معتبر باشند.

در نشست روز پنجشنبه سیاستمداران بلندپایه آلمان آخرین وضعیت روند بیماری در سطح کشور را نیز بررسی کردند.

زودر احتمال داد که اگر در هفته‌های آینده اوضاع آرام‌تر نشود، محدویت‌ها می‌توانند افزایش یابند. مرکل تصریح کرد، در حال حاضر شمار افرادی که در رابطه با پیامدهای کووید۱۹ جان می‌بازند"بیش از حد" بالاست. این بالاترین میزان مرگ و میر از ابتدای شیوع کروناست.

در چند روز گذشته شمار مبتلایان اندکی کاهش یافته است، اما در حدی نیست که دولت محدودیت‌های اجتماعی را نیز کاهش دهد. مرکل در ادامه اظهاراتش گفت، دولت فدرال و دولت‌های ایالتی با تمام توانشان در حال برنامه‌ریزی واکسیناسیون، از جمله ایجاد مراکز ویژه برای این منظور هستند. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »