محدودیت‌های تامین برق چقدر خواهد بود؟

15/01/1401 09:47:00 ق.ظ

مصرف برق در مدار صعود سخنگوی صنعت برق: هفته پیش رو بسیار گرم خواهد بود و پیش بینی ما این است که مصرف برق به طور فزاینده‌ای افزایش پیدا کند، هرچند که دوره گرما طولانی نیست و احتمالا روند گرما از اواسط هفته کاهشی خواهد شد

سخنگوی صنعت برق گفت: میزان مصرف برق از ابتدای سال جاری تا پایان روز ۱۳ فروردین در کشور حدود چهار درصد رشد داشته و پیش‌بینی می‌شود که میزان مصرف برق روند صعودی داشته باشد. وی با بیان اینکه حتی ممکن است میزان مصرف برق به ۴۵ هزار مگاوات هم برسد، گفت:درحال حاضر وضعیت تولید...

وی با بیان اینکه حتی ممکن است میزان مصرف برق به ۴۵ هزار مگاوات هم برسد، گفت:درحال حاضر وضعیت تولید مناسب است و مشکلی برای تامین برق وجود ندارد، اغلب نیروگاه ها در مرحله تعمیرات هستند، برای حدود ۱۰۰ هزار مگاوات از پایان شهریور ماه سال گذشته برنامه‌ریزی تعمیرات انجام شده و تا آخر خرداد ماه این عملیات ادامه خوهد داشت.

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه تعمیرات برخی از نیروگاه‌ها تمام شده و برخی دیگر در دست تعمیر هستند، اظهار کرد: در حال حاضر از حدود ۱۰۰ هزار مگاوات حدود ۷۳ درصد از تعمیرات نیروگاهی انجام شده و به ترتیب وارد مدار می شوند، هرچند هنوز عملیات تعمیرات برخی از نیروگاه‌ها باقی مانده است و مجددا باید برای تعمیر از مدار خارج شوند تا تعمیرات لازم روی آن‌ها انجام شود تا با آمادگی بیشتری وارد پیک تابستان شوند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

وضعیت فعلی سیاست خارجی کشور برآمده از کدام سیاست اصولگراهاست؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: وضعیت فعلی ایران نمایانگر این موضوع است که ریشه مشکل یا مشکلات در جای دیگری نهفته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

درگذشت قهرمان جودوی ایران به دلیل برق گرفتگی- اخبار رزمی - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimدرگذشت قهرمان جودوی ایران به دلیل برق گرفتگی آرش_آقایی دارنده چندین مدال مسابقات جودو قهرمانی کشور و مدال برنز مسابقات جوانان قهرمانی آسیا، روز گذشته به دلیل برق گرفتگی در باشگاه بدنسازی در تبریز جان خود را از دست داد جای بسی تاسفه ..!

طالبان تولید و مصرف هر گونه ماده مخدر را ممنوع کردطالبان تولید و مصرف هر گونه ماده مخدر و نوشیدنی الکلی را در افغانستان ممنوع اعلام کرد. - خبرگزاری آناتولی

رهبران حزب‌الله و امل از دولت لبنان خواستند پیشنهاد ایران را برای حل مشکلات برق لبنان بپذیردحسین امیر عبداللهیان، وزیر خارجه ایران، در آخرین سفر خود به بیروت پیشنهاد کرده بود که جمهوری اسلامی برای تولید برق با دولت لبنان همکاری کند.

رهبران حزب‌الله و امل از دولت لبنان خواستند پیشنهاد ایران را برای حل مشکلات برق لبنان بپذیردحسین امیر عبداللهیان، وزیر خارجه ایران، در آخرین سفر خود به بیروت پیشنهاد کرده بود که جمهوری اسلامی برای تولید برق با دولت لبنان همکاری کند.

کاهش محدودیت‌های کرونایی در آلمان | DW | 02.04.2022از روز سوم آوریل بسیاری از محدودیت‌های کرونایی در آلمان لغو می‌شوند. استفاده از ماسک فقط در وسایل حمل و نقل عمومی اجباری است. با این حال، تصمیم‌گیری درباره شماری از این محدودیت‌ها به مقام‌های ایالتی سپرده شده است.

لیتوانی واردات گاز روسیه برای مصارف خانگی را متوقف می‌کندوزارت انرژی لیتوانی اعلام کرد که این کشور به عنوان اولین کشور اروپایی، وارادت گاز از روسیه برای تامین مصارف خانگی را متوقف می‌کند.