محدودیت صدور ویزای آمریکا برای مقام‌های چینی که توافق خودمختاری هنگ کنگ را نقض کرده‌اند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 20 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 51%

🔺محدودیت صدور ویزای آمریکا برای مقام‌های چینی که توافق خودمختاری هنگ کنگ را نقض کرده‌اند ⚡️وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد واشنگتن بر مقام‌های فعلی و سابق چینی که در محدود کردن خودمختاری هنگ کنگ از پکن مسئولیت دارند، محدودیت صدور روادید اعمال می‌کند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

وزیر خارجه ایالات متحده روز جمعه ششم تیر با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد واشنگتن بر مقام‌های فعلی و سابق چینی که در محدود کردن خودمختاری هنگ کنگ از پکن، آن طور که در توافق سال ۱با بریتانیا عنوان شده بود، و همچنین نقض حقوق بشر و آزادی‌های بنیادین در هنگ کنگ مسئولیت دارند، محدودیت صدور روادید به آمریکا اعمال می‌کند.

مایک پمپئو در این بیانیه گفت که اعضای خانواده‌های این افراد نیز ممکن است مشمول این محدودیت‌های جدید شوند. وی افزود، ایالات متحده از چین می‌خواهد به تعهدات و وظایف خود در توافق با بریتانیا - که بر مبنای آن هنگ کنگ از درجه بالایی از خودمختاری برخوردار خواهد بود – پایبند باشند و حقوق بشر و آزادی‌های بنیادین، از جمله آزادی بیان و برگزاری تجمعات مسالمت‌آمیز، را در هنگ کنگ محترم بشمارد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پرزیدنت ترامپ: آمریکا زمانی راضی خواهد شد که همه اعضای ناتو سهم خود را پرداخت کنند🔺پرزیدنت ترامپ: آمریکا زمانی راضی خواهد شد که همه اعضای ناتو سهم خود را پرداخت کنند ⚡️دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده در نشست خبری با رئیس جمهوری لهستان، از این کشور بابت پرداخت سهم خود در تامین هزینه‌های سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» تقدیر کرد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سنای آمریکا به طرح تحریم مقام‌های چینی که خودمختاری هنگ‌کنگ را محدود می‌کنند رأی مثبت داد🔺سنای آمریکا به طرح تحریم مقام‌های چینی که خودمختاری هنگ‌کنگ را محدود می‌کنند رأی مثبت داد ⚡️سنای آمریکا به یک طرح دو حزبی برای تحریم مقام‌های چینی که خودمختاری هنگ کنگ از پکن را محدود کرده‌اند و بانک‌هایی که با آنها کار می‌کنند، رأی مثبت داد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا، شورای امنیت را علیه جنایات رژیم صهیونیستی ناکارآمد کرده استنماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد، طرح الحاق بخش‌های اشغالی فلسطین به رژیم اشغالگر قدس را مغایر قوانین بین‌المللی و ناپذیرفتنی دانست و گفت آمریکا با حمایت مداوم خود از این رژیم، شورای امنیت را نسبت به این جنایات، ناکارآمد کرده است.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

پدر هدایت عبدالله پور: حالا که جوانم را کشته‌اید، چرا نشانی قبرش را نمی‌دهید؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

پروژه جدید ارتش آمریکا: ساختن پهپاد‌هایی که در میانه پرواز تغییرشکل می‌دهندپروژه جدید ارتش آمریکا: ساختن پهپاد‌هایی که در میانه پرواز تغییرشکل می‌دهند پژوهشگران ارتش و دانشگاه ای اند ام تگزاس، یافته‌های خود از این مطالعه مشترک دو‌ساله بر روی برهم کنش میان سیال و سازه را منتشر کردند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مایک پمپئو: تردیدی وجود ندارد که کارزار فشار حداکثری بر ایران موفقیت‌آمیز بوده استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »