محدودیت‌های تردد در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی دست‌کم تا ۲۰ فروردین ادامه دارد

31/03/2020 09:08:00 ق.ظ

دبیر کمیته امنیتی اجتماعی ستاد ملی مبارزه با کرونا: محدودیت‌های تردد در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی دست‌کم تا ۲۰ فروردین ادامه دارد

وزارت کشور

دبیر کمیته امنیتی اجتماعی ستاد ملی مبارزه با کرونا: محدودیت‌های تردد در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی دست‌کم تا ۲۰ فروردین ادامه دارد

حسین قاسمی دبیر کمیته امنیتی اجتماعی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: فعلا محدودیت‌های اعمال شده در طرح فاصله گذاری اجتماعی تا ۲۰ فروردین اعمال خواهد شد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ حسین قاسمی دبیر کمیته امنیتی اجتماعی ستاد ملی مبارزه با کرونا در گفتگو با خبر رادیوی سراسری ایران درخصوص اجرای محدودیت تردد در طرح فاصله گذاری اجتماعی گفت: اگر فردی بومی یک شهر و ساکن آنجا باشد مجاز به ورود به آن شهر است اما ورود افراد غیر بومی به شهرها مجاز نیست.

وی در ادامه با اشاره به اینکه خروج افراد غیر بومی از شهرها محدودیتی ندارد، عنوان کرد: خواهش ما این است که مردم برگشت خود را تسریع کنند، اگر به سفرهای نوروزی رفتند یا به هردلیل مسافرت رفته اند، بازگردند.دبیر کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا همچنین درخصوص محدودیت تردد انواع خودروها در جاده های سراسر کشور توضیح داد: تردد خودروهای امدادی درمانی نظامی و انتظامی حامل بار، کالاها و مایحتاج مردم و سوخت شامل محدودیت نمی شود. همچنین فرودگاه ها و ایستگاه های راه آهن و پایانه های اتوبوسی بین شهری بر اساس پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل های وزارت بهداشت به صورت محدود فعال خواهند بود.

ادامه مطلب:
پاد »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

سلام.شما رو به خدا یک نفر جواب ما رو بده. چرا هیچ کس اعتنایی به حرف اهالی این روستا نمیکنه؟ چرا این دولت کارگزاری هر طور میلش هست عمل میکنه؟.بخدا تمام حرفهای.ن دروغه. یک هفته است داد می‌زنیم به ما توجه کنید عین خیالتون نیست. لعنت خدا به این نظام و همه مسولینش از بالا تا پایین‌

مردم طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند تا این روزهای سخت را پشت سر بگذاریمرئیس جمهور روز یکشنبه پس از جلسه هیأت دولت در ارتباط ویدئو کنفرانسی با استان‌های کرمانشاه، فارس، لرستان و بوشهر ضمن گفتگو با استانداران این استان‌ها در جریان آخرین وضعیت مقابله با ویروس کرونا و درمان بیماران و همچنین وقوع سیل در این استان‌ها قرار گرفت.

ترامپ محدودیت‌های اعمال شده برای مقابله با کرونا را تا یازدهم اردیبهشت ماه تمدید کرددونالد_ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، دستورالعمل‌ها و محدودیت‌های اعمال شده در ایالات متحده برای مقابله با شیوع ویروس کرونا را تا ۳۰ آوریل، یازدهم اردیبهشت، و به مدت بیش از یک ماه دیگر تمدید کرد.

کاهش 27 درصدی بار ترافیکی جاده ها با طرح فاصله گذاری اجتماعیرئیس پلیس راه ناجا: حدود ۲۷ درصد نسبت به دو سه روز قبل از اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی شاهد کاهش بار ترافیک هستیم در حال حاضر در آزادراه تهران-قم نیز تردد چندانی وجود ندارد برای اجازه ورود به هر شهر، ملاک احراز سکونت افراد است قضیه کلاردشت چیه ، طبق کدوم قانون طرف باید از ملک خودش خارج بشه ؟!؟!؟!؟!؟؟!!؟!؟

۷۴۰۰ خودرو نتوانستند وارد تهران شونداستاندار تهران: 🔸از ٨ فروردین، از ورود ٧۴٠٠ خودرو به تهران جلوگیری شد 🔸تعداد خودروهای تمکین نکرده و جریمه شده طی دو روز گذشته تا ساعت هفت صبح امروز به ۲۷۱ مورد رسید 🔸از روز گذشته تا ساعت هفت امروز ۱۰ فروردین،٢۵٠٠ خودرو غیربومی نتوانستند وارد تهران شوند

افزایش گسترش بارش‌ها در کشورمدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از گسترش بارندگی‌ها در کشور از امروز تا شنبه (۱۷ فروردین ماه) خبر داد.

وزیر کشور: موفقیت طرح فاصله گذاری اجتماعی در ۴ روز نخست ریشه در فهم دقیق مردم داردوزیر کشور گفت: همراهی عمومی و همگرائی اجرایی برای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، از یک سو مرهون اقناع سازی موفق افکار عمومی توسط رسانه ملی و سایر رسانه ها و از سوی دیگر، ناشی از جدیت و اهتمام ویژه در اجرای طرح از سوی مجریان در سطوح ملی و استانی است و همه این ها ریشه در فهم دقیق مردم شریف ایران از شرایط و مسئولیت ها دارد. ماکه متوجه نشدیم آمار خبراز کاهش نداده که کجا موفقه؟ شهرها خیلی شلوغه تردد درون شهری غوغا میکنه حالتون خوبه؟

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ حسین قاسمی دبیر کمیته امنیتی اجتماعی ستاد ملی مبارزه با کرونا در گفتگو با خبر رادیوی سراسری ایران درخصوص اجرای محدودیت تردد در طرح فاصله گذاری اجتماعی گفت: اگر فردی بومی یک شهر و ساکن آنجا باشد مجاز به ورود به آن شهر است اما ورود افراد غیر بومی به شهرها مجاز نیست.به گزارش ایلنا، حجت الاسلام حسن روحانی همچنین با مدیر و کارکنان یک کارخانه تولید الکل طبی در استان لرستان ،در باره میزان تولید و نقش مهم این واحد تولیدی در بهداشت فردی و محیطی گفتگو.بهشت، تمدید کرد و فعالیت‌ها در ایالات متحده تا عید پاک باز نمی‌شود.به گزارش ایسنا، سردار تیمور حسینی در برنامه‌ای تلویزیونی ، اظهار کرد: همه محورهای مواصلاتی کشور ترددها بسیار کم است و این وضعیت نشان از همکاری خوب همه مردم دارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه خروج افراد غیر بومی از شهرها محدودیتی ندارد، عنوان کرد: خواهش ما این است که مردم برگشت خود را تسریع کنند، اگر به سفرهای نوروزی رفتند یا به هردلیل مسافرت رفته اند، بازگردند. دبیر کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا همچنین درخصوص محدودیت تردد انواع خودروها در جاده های سراسر کشور توضیح داد: تردد خودروهای امدادی درمانی نظامی و انتظامی حامل بار، کالاها و مایحتاج مردم و سوخت شامل محدودیت نمی شود. روحانی در گفتگو با استاندار فارس از وضعیت مسافران نوروزی  این استان و همکاری مردم با طرح فاصله‌گذاری اجتماعی سوال کرد که وی در پاسخ گفت: امسال ما با همکاری خوب مردم شاهد کاهش ۸۰ درصدی  مسافرت به این استان بودیم استاندار فارس خاطر نشان کرد: وضعیت سفر به این استان به گونه‌ای بوده که ما حتی یک نفر نیز در مراکز اقامتی پذیرش نداشتیم و این نشان‌دهنده همکاری خوب مردم با درخواست برای در خانه ماندن و سفر نکردن بوده است. همچنین فرودگاه ها و ایستگاه های راه آهن و پایانه های اتوبوسی بین شهری بر اساس پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل های وزارت بهداشت به صورت محدود فعال خواهند بود. او در مصاحبه با شبکه خبری فاکس‌نیوز گفته بود: «ما این کشور بی‌نظیر را بازگشایی می‌کنیم، زیرا باید این کار را انجام دهیم. قاسمی همچنین خاطرنشان کرد: محدودیتی در  تردد بین دو استان البرز و تهران وجود ندارد همچنین در صورت جدا بودن محل سکونت و محل کار بین دو استان، افراد می توانند با ارائه مدارک تردد کنند. روحانی همچنین در مورد جاری شدن  سیل اخیر در استان فارس نیز از استاندار این استان سوال کرد که استاندار با ارایه گزارشی، خاطرنشان کرد: متأسفانه بر اثر وقوع سیل اخیر در استان ۷ نفر جان خود را از دست دادند که این افراد یک روز قبل از بارندگی برغم هشدارها کوهنوردی  کرده و بر اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیل  در داخل دره دچار مشکل شده و جان خود را از دست دادند. قاسمی در پایان اظهار کرد: براساس اظهارات رئیس جمهوری به عنوان رئیس ستاد ملی مقابله با کرونا در آخرین جلسه این ستاد، فعلا محدودیت های اعمال شده در طرح فاصله گذاری اجتماعی تا ۲۰ فروردین اعمال خواهد شد.

. رحیمی همچنین هجوم ملخ‌ها به مزارع و اراضی استان را یکی دیگر از مشکلات این استان برشمرد  و گفت  این آفت ۲۰۷ هزار هکتار از اراضی استان را تحت تأثیر قرار داده است. با دستور تمدید دستورالعمل‌ها و محدودیت‌های اجرا شده برای مقابله با کرونا در آمریکا تا ۳۰ آوریل که از ساعتی قبل از سوی دونالد ترامپ در کنفرانس خبری یک‌شنبه دهم فروردین ماه اعلام شد، بازگشایی فعالیت‌های اقتصادی دست‌کم تا یک ماه دیگر به تعویق افتاده است.