محدودیت‌های در نظر گرفته شده برای بوشهر /در اوج همه‌گیری بیماری هستیم

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 78 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 35%
  • Publisher: 63%

رئیس علوم پزشکی بوشهر: در اوج همه‌گیری بیماری هستیم موارد بیماران بدحال در ICU زیاد شده است این ممکن است طی هفته‌های آینده به مرگ تعداد بیشتری از بیماران منجر شود متاسفانه الان بیمارستان‌های دانشگاهی و غیردانشگاهی مرکز استان و شهرستان ها خیلی شلوغ هستند

ایران اخبار, ایران سرفصلها

سعید کشمیری در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص وضعیت استان و شرایط درگیری با ویروس کرونا عنوان کرد: با توجه به برآورد و میزان موارد مثبتی که از آزمایشگاه ها دریافت می‌شود در وضعیت هشدار و بعضی از شهرستان ها نیز در وضعیت قرمز این بیماری است و این نشان می‌دهد که میزان ابتلا مردم استان بوشهر به خصوص در بعضی از شهرستان ها سرعت بالایی دارد.

کشمیری خاطرنشان کرد: وقتی سرعت و شدت بیماری بالا می‌گیرد یکی از کارهایی که می‌توانیم انجام دهیم این است که خیلی سریع یک قرنطینه و جداسازی اجباری وسیع ایجاد کنیم ولی این مستلزم مجوزهای ستاد ملی است که الان بعد از چندین روز پیگیری و درخواست بالاخره امروز با ما موافقت شده است، اما این راه حل نیست. راهکار اصلی این است که ما باید با این ویروس کنار بیاییم و زندگی کنیم تا زمانی که واکسن کشف و باعث ایمن شدن جامعه شود.

وی تاکید کرد: اگر ۱۰۰ درصد مردم ماسک بزنند از شدیدترین قرنطینه ها هم موثرتر است، رعایت بهداشت به خصوص شستشوی دست‌ها، و حفظ فاصله مناسب باید در همه زمان ها چه الان و مواقع پیک و چه در زمان کاهش بیماری در هفته های آینده انجام شود که برای جلوگیری از پیک دیگر و اوج بیماری است. این توصیه همیشگی ما است، متاسفانه راه‌حل دیگری وجود ندارد و خوشبختانه راه هایی که وجود دارد زیاد سخت نیست.

وی تصریح کرد: لازم است که اصناف مانند چند ماه گذشته که در مقاطعی خیلی خوب و داوطلبانه عمل کردند بازار را تعطیل کنند، برای جلوگیری از اجتماعات و جابجایی جمعیتی و در کنار هم قرار گرفتن افراد مجددا بازار را تعطیل شود چون این کار از سرعت بیماری خواهد کاست. رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با با اشاره به محدودیت‌های در نظر گرفته شده گفت: یکی از پیشنهادات ما کاهش بین ۳۰ تا ۵۰ درصدی کارکنان ادارات در محل کار و اجرای دورکاری است. البته جزئیات هنوز تصویب نشده، از جمله دیگر پیشنهادات ما اعمال محدودیت رفت و آمد بین شهرستانی، افزایش سقف انتقال وجه بین بانکی و تلاش برای بیشتر کردن خدمات غیر حضوری بانک ها با هدف کم کردن مراجعات به بانک ها، تعطیلی اکثر اصناف و بازارهای سربسته و پاساژها است. این نکته بسیار مهمی است که مراکز خرید مدتی تعطیل باشند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پوتین در رژه «روز پیروزی» در میدان سرخ در آستانه همه‌پرسی قانون اساسیولادیمیر پوتین روز چهارشنبه در مراسم «روز پیروزی» در میدان سرخ مسکو حاضر شد. به باور منتقدان برگزاری این مراسم در آستانه همه‌پرسی قانون اساسی که می‌تواند دوران ریاست جمهوری او را تا سال ۲۰۳۶ تمدید کند، نمایش تبلیغاتی میهن‌پرستی است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ابراز نگرانی از گسترش موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در جهان | DW | 23.06.2020لوتار ویلر، رئیس انستیتو روبرت کخ آلمان، امروز سه‌شنبه سوم تیر (۲۳ ژوئن) در گزارش مفصل خود درباره شیوع بیماری کووید-۱۹ نگاهی داشته به گسترش این بیماری در نقاط مختلف جهان و جمع‌بستی از آخرین اخبار ناظر بر شیوع ویروس کرونا در جهان ارائه کرده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

هشدار مقام‌های بهداشتی آمریکا در مورد جهش نگران‌کننده موارد ابتلا به کروناکارشناس ارشد بیماری های واگیردار در آمریکا به قانونگذاران گفته است که برخی ایالات این کشور شاهد 'جهش نگران کننده' موارد ابتلا به ویروس کرونا هستند. هیاتی از مقام های بهداشتی از جمله دکتر آنتونی فاچی گفتند که چند روز آینده برای جلوگیری از موارد تازه شیوع اهمیت حیاتی خواهد داشت.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

کشف ۱۲ کیلو طلای آب شده در پایتختکشف ۱۲ کیلو طلای آب شده در پایتخت رئیس پلیس پیشگیری پایتخت: *دو موتورسوار که قصد قاچاق بیش از ۱۲کیلوگرم طلای آب شده را داشتند، دستگیر شدند *آن‌ها قصد داشتند این طلاها را از مرزهای غربی به خارج انتقال دهند و برای سود بیشتر مبلغ آن را به دلار تبدیل کنند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آتش سوزی جنگل‌ها در جنوب غربی ایران از کنترل خارج شده استبخشدار لوداب از توابع بویراحمد در استان کهگیلویه و بویراحمد از آتش سوزی گسترده در جنگل ها خبر داد که کنترل آن از دست خارج شده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

یک عامل انتحاری در مقابل پایگاه آموزش نظامی ترکیه در موگادیشو از پای درآمدیک عامل انتحاری در مقابل پایگاه‌آموزش نظامی ترکیه در موگادیشو از پای درآمد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »