محاکمه گردشگر فرانسوی یک سال پس از دستگیری در دادگاه انقلاب

30/10/1400 11:41:00 ق.ظ

بنجامین بریر، گردشگر فرانسوی، که بیش از یک سال قبل توسط مأموران امنیتی در ایران دستگیر شده است، امروز پنج‌شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ به اتهام «جاسوسی» در دادگاه انقلاب محاکمه می‌شود. اخبار_ایران خراسان_رضوی

دی ۱۴۰۰ به اتهام «جاسوسی» در دادگاه انقلاب محاکمه می‌شود سعید دهقان وکیل این گردشگر فرانسوی شب...

دی ۱۴۰۰ به اتهام «جاسوسی» در دادگاه انقلاب محاکمه می‌شود سعید دهقان وکیل این گردشگر فرانسوی شب گذشته ۲۹ دی‌ماه ۱۴۰۰ این خبر را در گفتگو با خبرگزاری رویترز تایید کرد و گفت: ««بنجامین برای محاکمه به اتهام جاسوسی و اقدام علیه امنیت ملی در دادگاه حاضر خواهد شد»

. او در ادامه خواهان پاسخ مقامات قضایی به این پرسش شده بود که «دادگاه انقلاب مشهد برای رسیدگی به اتهامات سیاسیِ بنجامین بریر که اکنون روز در بازداشت است، منتظر چیست!؟» اردیبهشت‌ماه سال با یک خودروی ون به ایران سفر کرده بود و به دلیل آن‌که «یک پهپاد» را در دشت‌های نزدیک مرز ایران و ترکمنستان به پرواز درآورد، بازداشت شد.

. . . یک شهروند ایرانی فرانسوی دیگر به نام فریبا عادلخواه که یک چهره دانشگاهی است نیز سال ۲۰۲ به اتهامات امنیتی در ایران بازداشت و به ۵ سال زندان محکوم شد. در پی اعلام این خبر، دولت فرانسه هفته گذشته از ایران خواست فریبا عادل‌خواه را آزاد کند. headtopics.com

ادامه مطلب:
ایران وایر »

خردگرایی مخل| بهمن بازرگانی

از دیر زمان هوس بلعیدن این حجم عظیم را داشتم. هر دو فیلم و سریال را دیده بودم. هیچ یک جای خالی کتاب را پر نمی‌کرد. این را به تأکید می‌گویم. پس از خواندنش. تأمل در فلسفه تاریخِ تولستوی، به درک رمان کمک می‌کند: «همه اشخاص بی‌شماری که در این جنگ شرکت داشتند بر این گمان بودند که می‌دانند چه می‌کنند حال آن‌که همه جز ابزارهایی بی‌اراده در خدمت تاریخ نبودند و کاری را پیش می بردند که خود از آن خبر نداشتند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تنش و درگیری در مجمع عمومی بانک دِی در پی تداوم شرایط بحرانی در بورس ایرانچند هفته پس از درگیری در مجمع بورس کرمان، گزارش‌ها حاکی از وقوع درگیری در روز چهارشنبه، ۲۹ دی‌ماه، میان سهامداران و مدیران در مجمع بانک دِی در تهران است.

محاکمه ۴ مخالف اردوغان در سوئيس به اتهام تهدید به قتل رئيس جمهوری ترکیهاین چهار نفر چهار سال پیش در تظاهراتی مقابل پارلمان سوئیس که علیه رجب طیب اردوغان سازماندهی شده بود شرکت داشتند.

زندانی فرانسوی متهم به جاسوسی در ایران روز پنجشنبه محاکمه می‌شودوکیل مدافع این تبعه فرانسوی در پاریس می‌گوید که بنژامن بری‌یر از دسترسی به محتوای پرونده و «حقوق اولیه» برای دفاع از خود محروم بوده است.

یک مقام قضایی: حسین فریدون در زندان اوین دوران محکومیتش را می‌گذراندمرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: در پی انتشار برخی ادعاها در فضای مجازی درباره حسین فریدون، سرپرست دایره نظارت بر زندانیان اقتصادی و کارکنان دولت، گفت که حسین فریدون در زندان دوران محکومیت خود را سپری می‌کند.

درستی سنجی سخنان علی‌اکبر ولایتی؛ سه دروغ پینوکیو در یک مصاحبه کوتاه با کیهانبنظر مياد فقط باد افتاده در سرشون

مشاهده لکه نفتی در آب های هرمزگان/در حال برآورد خسارت هستیممدیر کل حفاظت محیط زیست هرمزگان به بیان جزئیات انتشار بوی نامطبوع در شهرستانهای بندرعباس، بندرخمیر و قشم پرداخت. احتمالا شیره تریاک است