محاکمه گردشگر فرانسوی یک سال پس از دستگیری در دادگاه انقلاب

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 23 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بنجامین بریر، گردشگر فرانسوی، که بیش از یک سال قبل توسط مأموران امنیتی در ایران دستگیر شده است، امروز پنج‌شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ به اتهام «جاسوسی» در دادگاه انقلاب محاکمه می‌شود. اخبار_ایران خراسان_رضوی

استان‌وایر- بنجامین بریر، گردشگر فرانسوی، که بیش از یک سال قبل توسط مأموران امنیتی در ایران دستگیر شده است، امروز پنج‌شنبهسعید دهقان وکیل این گردشگر فرانسوی شب گذشته ۲۹ دی‌ماه ۱۴۰۰ این خبر را در گفتگو با خبرگزاری رویترز تایید کرد و گفت: ««بنجامین برای محاکمه به اتهام جاسوسی و اقدام علیه امنیت ملی در دادگاه حاضر خواهد شد»

او در ادامه خواهان پاسخ مقامات قضایی به این پرسش شده بود که «دادگاه انقلاب مشهد برای رسیدگی به اتهامات سیاسیِ بنجامین بریر که اکنونبا یک خودروی ون به ایران سفر کرده بود و به دلیل آن‌که «یک پهپاد» را در دشت‌های نزدیک مرز ایران و ترکمنستان به پرواز درآورد، بازداشت شد... یک شهروند ایرانی فرانسوی دیگر به نام فریبا عادلخواه که یک چهره دانشگاهی است نیز سال ۲۰۲ به اتهامات امنیتی در ایران بازداشت و به ۵ سال زندان محکوم شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تنش و درگیری در مجمع عمومی بانک دِی در پی تداوم شرایط بحرانی در بورس ایرانچند هفته پس از درگیری در مجمع بورس کرمان، گزارش‌ها حاکی از وقوع درگیری در روز چهارشنبه، ۲۹ دی‌ماه، میان سهامداران و مدیران در مجمع بانک دِی در تهران است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

محاکمه ۴ مخالف اردوغان در سوئيس به اتهام تهدید به قتل رئيس جمهوری ترکیهاین چهار نفر چهار سال پیش در تظاهراتی مقابل پارلمان سوئیس که علیه رجب طیب اردوغان سازماندهی شده بود شرکت داشتند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

زندانی فرانسوی متهم به جاسوسی در ایران روز پنجشنبه محاکمه می‌شودوکیل مدافع این تبعه فرانسوی در پاریس می‌گوید که بنژامن بری‌یر از دسترسی به محتوای پرونده و «حقوق اولیه» برای دفاع از خود محروم بوده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

یک مقام قضایی: حسین فریدون در زندان اوین دوران محکومیتش را می‌گذراندمرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: در پی انتشار برخی ادعاها در فضای مجازی درباره حسین فریدون، سرپرست دایره نظارت بر زندانیان اقتصادی و کارکنان دولت، گفت که حسین فریدون در زندان دوران محکومیت خود را سپری می‌کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

درستی سنجی سخنان علی‌اکبر ولایتی؛ سه دروغ پینوکیو در یک مصاحبه کوتاه با کیهانبنظر مياد فقط باد افتاده در سرشون
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

مشاهده لکه نفتی در آب های هرمزگان/در حال برآورد خسارت هستیممدیر کل حفاظت محیط زیست هرمزگان به بیان جزئیات انتشار بوی نامطبوع در شهرستانهای بندرعباس، بندرخمیر و قشم پرداخت. احتمالا شیره تریاک است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »