محاکمه ۶۵ شهروند بهایی در شش ماه

14/07/1398 02:50 ب.ظ

در ۶ماه اول سال ۱۳۹۸ به طرز بی‌سابقه‌ای در چند سال گذشته، تعداد زیادی از شهروندان بهایی به دادگاه‌های انقلاب،احضار و محاکمه شدند.احکام قضایی سنگین برای بهاییان، صادر و بسیاری از احکام بدوی در دادگاه‌های تجدیدنظر تایید شد. گزارش کیان_ثابتی را بخوانید.

از تعطیل کردن آسایشگاه سالمندان بهایی در گلشهر کرج تا تفتیش منازل و بازداشت‌های متعدد شهروندان بهایی در شش ماه گذشته، نمونه‌هایی از تشدید برخوردها با آن‌هاست.

آخرین مورد، تفتیش تعدادی از منازل بهاییان در تهران و دستگیری دو تن از ایشان در هفته گذشته بود. همه این اقدامات با حکم مقام قضایی به اجرا درآمده است.

سه جوان بهایی به نام‌های «یلدا فیروزیان»، «بهنام اسکندریان» و «اردشیر فناییان» بیش از پنج ماه است که به‌حکم قاضی پرونده بدون ارایه دلیل مشخص به خانواده‌هایشان در زندان سمنان زندانی هستند. بازجویی این سه شهروند بیش از سه ماه قبل به پایان رسیده و بازداشت‌شدگان در زندان عمومی سمنان نگه‌داری می‌شوند.

در شش ماه اول سال ۱۳۹۸ به طرز بی‌سابقه‌ای در چند سال گذشته، تعداد زیادی از شهروندان بهایی به دادگاه‌های انقلاب، احضار و محاکمه شدند. احکام قضایی سنگین برای بهاییان، صادر و بسیاری از احکام بدوی در دادگاه‌های تجدیدنظر تایید شد. headtopics.com

As Hitler had the ovens running till allies broke through the doors at Dachau, the mullahs will continue to persecute our Iranian Baha’i brethren.

ادامه مطلب:
iranwire »

زوج استرالیایی بازداشت‌ شده در ایران آزاد شدندجولی کینگ، شهروند بریتانیایی‌-استرالیایی و دوست پسر استرالیایی‌اش مارک فیرکین که در جریان سفر به ایران بازداشت شده بودند، پس از حدود سه ماه آزاد شدند.

بازداشت پنج آلمانی به اتهام ارتباط با شبه‌نظامیان کرد در ترکیه | DW | 05.10.2019به گفته یک رسانه کردی، مقام‌های ترکیه پنج آلمانی را در چند روز اخیر با اتهام ارتباط با یک سازمان غیرقانونی کرد بازداشت کرده‌اند. پیش از این رسانه‌های آلمان از بازداشت یک زن آلمانی کردتبار در ترکیه خبر داده بودند. یه روز اردوغانم میگیرن به اتهام ارتباط با پ ک ک

دو شهروند استرالیایی بازداشتی در ایران آزاد شدند

مرگ شش فیل که می‌خواستند همدیگر را از سقوط در آبشار نجات دهندشش فیل که تلاش ‌می‌کردند تا همدیگر را نجات دهند، بر اثر سقوط از یک آبشار خطرناک در تایلند کشته شدند. مقامات رسمی گفته‌اند که این اتفاق زمانی افتاد که در پارک ملی 'خوا یای' در مرکز تایلند، ابتدا یک بچه فیل لیز خورده و در مسیر آبشار می‌افتد و بقیه تلاش می‌کنند تا او را نجات دهند. 😔😔😔😔😔 داستان غم انگیز فیل ها، داستان زندگی این روزهای ماست! تلاشی مذبوحانه برای نجات دیگری آنگاه که نه میدانیم و نه میتوانیم! 🙁🙁🙁

حکم شش ماه حبس حسین جنتی تائید شد

ادامه شکست‌های پرسپولیس، نخستین برد استقلال و استمرار صدرنشینی سپاهانتیم فوتبال پرسپولیس تهران یک بار دیگر در مقابل یک تیم مدعی قهرمانی شکست خورد و استقلال موفق شد بعد از شش هفته به نخستین برد خود دست یابد.