محاکمه کاوه افراسیابی «لابی‌گر غیرقانونی» ایران در آمریکا مجددا به تعویق افتاد

23/10/1400 12:09 ب.ظ

محاکمه کاوه افراسیابی «لابی‌گر غیرقانونی» ایران در آمریکا مجددا به تعویق افتاد العربيه_فارسى

انداخت و نگرانی‌ها را در این باره افزایش داد که قصد دارد از این پرونده جنجالی به عنوان «ابزار چانه‌زنی» با جمهوری اسلامی در مذاکرات احیای«برجام» بهره‌برداری کند.

به گزارش این وبگاه، وزارت دادگستری آمریکا، سه‌شنبه 11 ژانویه 2022، اعلام کرد محاکمه کاوه لطف‌الله افراسیابی باز هم به تعویق خواهد افتاد. محاکمه افراسیابی در سال گذشته به درخواست او دو بار به تعویق افتاده بود.

هنگامی که در اکتبر 2021 محاکمه افراسیابی برای دومین بار به تعویق افتاد، گروهی از قانونگذاران جمهوری‌خواه در نامه‌ای به دولت بایدن ابراز نگرانی کردند که «رژیم ایران از افراسیابی به عنوان ابزاری برای پیشبرد مذاکرات مخفیانه در وین استفاده می‌کند». تأخیر سوم این نگرانی‌ها را تجدید کرده است. headtopics.com

جف ون درو، نماینده جمهوری‌خواه نیوجرسی، که تلاش‌های کنگره برای تحت فشار قرار دادن وزارت دادگستری به منظور پیشبرد محاکمه افراسیابی را رهبری می‌کند، در این باره به «فری‌بیکن» گفت که «دولت بایدن به هر ساز افراسیابی می‌رقصد».

بلد نبود حرف بزنه، کاملا ضعیف بود بخاطر همین از طرف لابیستهای اصلی حمایت واقعی نشد وگرنه الان در آغوش آخوندها بود عین اینکه از کنار خیابون بارش زده بودند. اصن دوزار بلد نبود حرف بزنه. حرفه ای های لابیست خیلی خیلی جلو و موفق در لابیگری برای رژیم هستند.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

محاکمه احمد زاهدی لنگرودی در دادگاه رشت، به دلیل فعالیت‌های روزنامه‌نگاری

نواک جوکوویچ به انجام «اشتباهاتی» پیش از سفر به استرالیا اعتراف کردمرد شماره یک تنیس جهان با ادعای این‌ که قربانی «اطلاع رسانی نادرست» شده که زمینه «ناراحتی خانواده‌اش» را نیز فراهم کرده، تاکید می‌کند که روز هفدهم دسامبر هنوز نتیجه مثبت آزمایش پی سی آر خود را دریافت نکرده بود.

خواسته زندانیان سیاسی از نهادهای جهانی؛ «آبتین زمانی به بیمارستان رفت که امیدی به نجاتش نبود»شماری از زندانیان سیاسی در ایران، جمهوری اسلامی را مسئول مرگ بکتاش آبتین دانسته و از «بی‌توجهی» نهادهای بین‌المللی به کشتن زندانیان سیاسی در ایران انتقاد کردند.

«مجوز ویژه» آمریکا به کره جنوبی برای انتقال ده‌ها میلیون دلار پول به ایرانوزارت خارجه کره‌جنوبی روز چهارشنبه اعلام کرد آمریکا به دولت این کشور مجوز داده تا غرامت معوقه یک شرکت ماشین‌سازی ایرانی به مبلغ دست‌کم ۶۳ میلیون دلار را بپردازد. پول خورد میفرستی 7 میلیارد رو بده تف تو شانسمون

حکومت‌ها و دولت‌ها برای به این به وجود نمی آیند که مردم را دعوت به فقر کنند/ چرا عده‌ای می‌خواهند چهره ای مفلوک و درمانده از مردم و کشور به نمایش بگذارندیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: حکومت‌ها و دولت‌ها برای این به وجود نمی‌آیند که مردم را دعوت به فقر کنند، برای این به وجود می‌آیند که با استفاده از امکاناتی که مردم در اختیارشان می گذارند شرایط رشد، توسعه و رفاه عمومی را فراهم کنند.

هیچ ضمانتی در بازگشت آمریکا به برجام، مهمتر از عمل نیست/به دنبال توافق دائم هستیمرئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: ما برای انرژی هسته‌ای مذاکره نمی‌کنیم ما برای لغو تحریم پای میز مذاکره می‌رویم آمریکا برخی شروط ایران را پذیرفته و برخی را نه! آمریکایی‌ها می‌گویند هر چقدر امضا بخواهید ما به شما خواهیم داد اما از ما ضمانت مدت‌دار نخواهید