محاصره مرگبار هتلی در موگادیشو پایان یافت - BBC News فارسی

17/08/2020 08:53:00 ق.ظ

نیروهای ویژه ارتش سومالی گفته‌اند که به محاصره هتل الیت در موگادیشو پایتخت این کشور که توسط گروه شبه نظامی الشباب رخ داده بود، پایان داده‌اند.

به گفته شاهدان عینی، صدای بمب منفجر شده در مقابل هتل در تمام موگادیشو به گوش رسید و مردم از صحنه حادثه فرار می‌کردند.پس از آن نیروهای امنیتی منطقه را مسدود کردند و تیراندازی میان آنان و نیروهای الشباب در داخل هتل آغاز شد. چهار ساعت پس از آن سخنگوی دولت در توییتی اعلام کرد که محاصره پایان یافته و همه مهاجمان کشته شده‌اند.

روحانی سرقت اسناد هسته‌ای از سوی اسرائیل را تأیید کرد | DW | 02.08.2021 بازداشت‌شدگان خوزستان؛ نگهداری غیرقانونی در شرایط غیرمجاز بیانیه خبرنگاران بازمانده از واژگونی اتوبوس

گزارش شده که یک مقام ارشد وزارت ارتباطات و یک کارمند وزارت دفاع در میان کشته‌شدگان این حادثه هستند و بیش از دهها نفر نیز مجروح شده‌اند.به گفته سخنگوی دولت سومالی بیش از ۲۰۰ نفر از سوی نیروهای امنیتی از داخل این هتل نجات داده شده‌اند.منبع تصویر،Reuters

یک سایت محلی در موگادیشو در مورد این هتل نوشته است که هتل الیت یکی از محل‌هایی است که به شدت از سوی نیروهای نظامی از آن محافظت می‌شود.گروه الشباب در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که "یک عملیات توسط مجاهدین در حال انجام است و یک بمب‌گذار انتحاری و چندین تفنگدار به هتل متعلق به یک نماینده پارلمان دولت سومالی حمله کرده‌اند". headtopics.com

فرمانده ارشد الشباب در حمله هوایی در سومالی 'کشته شد'گروه الشباب که به القاعده متصل است عامل وقوع حوادث خونینی در سومالی در دهه‌های اخیر بوده است.این گروه توسط دولت سومالی و ارتش اتحادیه آفریقا از موگادیشو به خارج رانده شده، اما همچنان دست به بمب گذاری و ترور افراد در این شهر می‌زند.

در دو ماه گذشته تعداد حملات این گروه در موگادیشو افزایش یافته است.منبع تصویر،Reutersهفته گذشته در جریان تیراندازی در داخل یک زندان بین نیروهای امنیتی و زندانیان گروه الشباب حداقل ۲۰ نفر کشته‌ شدند. ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

بیانیه نماینده آمریکا در سازمان ملل در پی شکست در شورای امنیتادعای نماینده آمریکا در سازمان ملل در پی شکست در شورای امنیت: *شکست امروز شورای امنیت نه کمکی به صلح و نه کمکی به امنیت خواهد کرد *آمریکا حق دارد از مکانیسم بازگردانی تحریم‌ها علیه ایران استفاده کند

آخرین دیکتاتور اروپا در محاصره زنان سفیدپوشآندری 33ساله یکی از معترضانی که روزهاست خیابان‌های مینسک را رها نکرده‌اند در مصاحبه با بی‌بی‌سی می‌گوید: «برای اولین بار است که می‌توانم در زندگی‌ام آزادی را نفس بکشم.» این حس مشترک بسیاری از معترضان به انتخابات بلاروس است. آنها معتقدند پس از 26 سال حکومت لوکاشنکو بر این کشور تغییر در راه است.

تبدیل وضعیت ۲۵۰۰۰ نیروی حق‌التدریس؛ امسال/در محرم برخی مدارس در اختیار هیات‌ها قرار می گیرندوزیر آموزش‌وپرورش با برشمردن راه‌های جبران کمبود نیروی انسانی در سال تحصیلی جدید گفت: با تلاش‌های صورت گرفته در تأمین نیروی انسانی سال تحصیلی جدید مشکلی نداریم.

ابهام در اجرای طرح موسوم به گشایش اقتصادی در ایران - BBC News فارسییک نماینده مجلس ایران می‌گوید رؤسای مجلس و قوه قضائیه در نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی، مخالفت خود را با تصمیم دولت برای فروش اوراق سَلَف نفتی اعلام کرده‌اند.

کرونا طی شبانه‌روز گذشته در هند 941 و در برزیل 620 قربانی گرفتکرونا طی شبانه‌روز گذشته در هند 941 و در برزیل 620 قربانی گرفت

تصاویری از مراسم عشاء ربانی در صومعه کوهستانی سوملا در ترکیهصومعه سوملا با ۱۶ قرن قدمت که در کوه کند وکاری و بنا شده است تا سال ۲۰۱۰ میلادی به دلیل خطر سقوط سنگ تعطیل بود.