مجوز واکسیناسیون کودکان ۵ تا ۱۱ سال در آمریکا صادر شد | DW | 30.10.2021

08/08/1400 12:54 ب.ظ

سازمان غذا و داروی ایالات متحده استفاده اضطراری از واکسن فایزر/بیون‌تک برای کودکان زیر ۱۲ سال را تائید کرد. با این مجوز حدود ۲۸ میلیون کودک ۵ تا ۱۱ ساله در آمریکا می‌توانند برای پیشگیری از ابتلا به کرونا واکسینه شوند.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده استفاده اضطراری از واکسن فایزر/بیون‌تک برای کودکان زیر ۱۲ سال را تائید کرد. با این مجوز حدود ۲۸ میلیون کودک ۵ تا ۱۱ ساله در آمریکا می‌توانند برای پیشگیری از ابتلا به کرونا واکسینه شوند. "تاگس‌شاو"، وب‌سایت کانال یک تلویزیون آلمان شنبه سی‌ام اکتبر (هشتم آبان) گزارش داد"اف‌دی‌ای" مجوز استفاده اضطراری از واکسن شرکت‌های آمریکایی و آلمانی فایزر و بیون‌تک برای کودکان زیر ۱۲ سال را صادر کرد.

کمیسیون کارشناسان این سازمان روز سه‌شنبه با تاکید بر این که خطر ابتلا به بیماری کووید۱۹ کودکان خردسال را نیز تهدید می‌کند صدور مجوز اضطراری برای واکسن فایزر/بیون‌تک را توصیه کرده بودند. شروع واکسیناسیون کودکان زیر ۱۲ سال مستلزم تائید مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در آمریکا است. کارشناسان این مرکز روزهای دوم و سوم نوامبر این موضوع را بررسی می‌کنند و نظر مثبت آنها قطعی ارزیابی می‌شود.به این ترتیب انتظار می‌رود برنامه اعلام شده دولت آمریکا برای واکسیناسیون این گروه سنی که شامل حدود ۲۸ میلیون نفر می‌شود، در ماه نوامبر آغاز شود.

مطابق برنامه قرار است طی روزهای آینده ۱۵ میلیون دوز واکسن کرونا مخصوص کودکان خردسال بین داروخانه‌ها، مراکز درمانی و پزشکان کودکان در ایالات متحده توزیع شود. کارشناسان کمیسیون واکسیناسیون سازمان غذا و داروی آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کردند که سودمندی واکسیناسیون کودکان به مراتب از اثرات جانبی آن و خطر ابتلا به بیماری کووید۱۹ بیشتر است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

گروهی از فعالان مدنی در ایران خواهان توجه به آسیب ناشی از کرونا بر کودکان شدندگروهی از فعالان مدنی و دانشگاهی ایران در فراخوانی با عنوان «اقدام مدنی برای کودکان آسیب‌دیده از کرونا» از مردم خواسته‌اند نسبت به اثرات «مخرب و پایدار» شیوع ویروس کووید-۱۹ بر «اقشار بی‌دفاع جامعه» حساس باشند. به نوشته روزنامه شرق، در این بیانیه تأکید شده است «طبقات کم‌برخوردار جامعه» در مواجهه...

تلاش برای پیدا کردن منشأ ویروس کرونا؛ از معضلی دیپلماتیک تا یافتن پایانی قاطع برای همه‌گیری‌🔺تلاش برای پیدا کردن منشأ ویروس_کرونا؛ از معضلی دیپلماتیک تا یافتن پایانی قاطع برای همه‌گیری‌ روز ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۹، توالی خفاش های کروناویروس از پایگاه داده‌های مؤسسه ویروس‌ شناسی ووهان حذف شد. پروتکل‌های امنیتی آزمایشگاهی این مؤسسه نیز افزایش یافت.

وزیر کشور: برای بازسازی واحدهای آسیب دیده قبل از آغاز فصل زمستان اقدام می شودوزیر کشور در جریان بازدید از شهرستان زلزله دیده اندیکا : برای بازسازی واحدهای آسیب دیده قبل از آغاز فصل زمستان اقدام می شود کار بازسازی از سوی بنیاد مسکن آغاز شده است حضور تیم های کمک رسان جهادی و امدادی در شهرستان اندیکا افزایش می یابد بورس دزدی_تو_روز_روشن بورس دزدی_تو_روز_روشن بورس دزدی_تو_روز_روشن بورس دزدی_تو_روز_روشن بورس دزدی_تو_روز_روشن بورس دزدی_تو_روز_روشن بورس دزدی_تو_روز_روشن بورس دزدی_تو_روز_روشن بورس دزدی_تو_روز_روشن بورس دزدی_تو_روز_روشن

بلینکن: از همه ابزارها برای مقابله با فعالیت‌ها و نفوذ ایران استفاده خواهیم کردبه دنبال تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه برنامه توسعه «هواپیماهای بدون سرنشین» ایران و افزایش فشارها علیه این کشور برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای،

رئیسی: شخص بنده و دولت از هزینه‌کردن آبرو برای نجات اقتصاد کشور دریغ نمی‌کنیمرئیسی: *شخص بنده و دولت از هزینه‌کردن آبرو برای نجات اقتصاد کشور دریغ نمی‌کنیم *دولت به شدت به افزایش هزینه‌ها حساسیت دارد *قطعاً نباید توقع داشت مشکلات انباشته شده از سال‌های گذشته یک شبه برطرف شود *دولت هیچ وعده‌ای نخواهد داد که قابل تحقق نباشد

رضا پهلوی: برای رهایی از رژیم ضد ایرانی به یادآوری کوروش نیاز داریماخه تو کل عمرت چه غلطی کردی بجز صدور بیانیه و پیغام و... پس چرت نگو دیگه اولاً شاهزاده‼️🤨 دوماً کی گفته که آخرین خواهد بود؟ 🤨 آخوندا؟