مجلس نمایندگان آمریکا به لغو قانون منع سفر مسلمانان به این کشور رأی داد | DW | 23.07.2020

02/05/1399 04:18:00 ب.ظ

مجلس نمایندگان آمریکا به لغو قانون ممنوعیت سفر اتباع کشورهای با اکثریت مسلمان به آمریکا رأی داد. این طرح باید به تصویب سنا نیز برسد. اکثریت سنا در دست جمهوری‌خواهان است.

مجلس نمایندگان آمریکا به لغو قانون ممنوعیت سفر اتباع کشورهای با اکثریت مسلمان به آمریکا رأی داد. این طرح باید به تصویب سنا نیز برسد. اکثریت سنا در دست جمهوری‌خواهان است. این طرح که به تصویب اکثریت نمایندگان مجلس آمریکا که در دست دموکرات‌هاست، رسیده در حقیقت برای ماه مارس پیش‌بینی شده بود، پیش از آنکه ویروس کرونا در زمان‌بندی برنامه‌های کنگره تغییراتی به وجود آورد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

احتمال این که این طرح در مجلس سنا که اکثریت آن را جمهوری‌خواهان تشکیل می‌دهند به تصویب برسد کم است با این حال تصویب این طرح در مجلس نمایندگان، حامیان آن را بسیار خشنود کرده است؛ کسانی که از مدتها پیش در تلاش برای لغو قانون ممنوعیت سفر به آمریکا هستند و آن را نوعی تبعیض می‌دانند.

فرحانا خِرا، مدیر اجرایی سازمان هواداران مسلمانان، گروهی که تلاش زیادی در حمایت از این طرح کرده، تصویب آن را"یک لحظه تاریخی برای مسلمانان" دانسته است. او گفته است: «تصویب این طرح نشان می‌دهد که مسلمانان که توسط دولت ترامپ هدف ممنوعیت قرار گرفته و مجرم انگاری شده‌اند، از حقوق و شأن انسانی برخوردارند.» headtopics.com

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید تمامی نمایندگان دموکرات مجلس آمریکا به این طرح رأی مثبت دادند. علاوه بر دموکراتها، دو نماینده جمهوری‌خواه؛ ویل هارد از تگزاس و برایان فیتزپاتریک از پنسیلوانیا نیز رأی آری به آن دادند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

رای مجلس نمایندگان آمریکا به لغو قانون جنجالی منع سفرمجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه طرحی را تصویب کرده است که قانون جنجالی منع سفر که در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ از جمله علیه شهروندان ایران به اجرا در آمده است را لغو می کند.

مجلس نمایندگان آمریکا طرح «لغو منع سفر اتباع چند کشور به ایالات متحده» را تصویب کردمجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه طرحی را به تصویب رساند که ممنوعیت اعمال شده از سوی دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، برای سفر اتباع چندین کشور به آمریکا، از جمله شهروندان ایرانی، را لغو می‌کند.

مجلس نمایندگان آمریکا، به لغو 'ممنوعیت سفر مسلمانان' رای داددموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا به لغو 'ممنوعیت سفر' برای کشورهای آفریقایی و آسیایی که دونالد ترامپ وضع کرده بود، رأی دادند. این قانون با نام 'نه به ممنوعیت'، روز چهارشنبه با ۲۳۳ رأی موافق نسبت به ۱۸۳ رأی مخالف، به تصویب رسید.

تعداد نمایندگان مبتلا به کرونا به ۱۶ نفر رسیدرئیس مجلس اعلام کرد که یکشنبه هر هفته از نمایندگان تست کرونا گرفته می‌شود و برگزاری جلسات صحن علنی هم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی است، با مثبت شدن تست کرونای نماینده دزفول جمع نمایندگان که به کرونا مبتلا شده‌اند به عدد ١۶ رسیده است

واکنش وزارت خارجه آمریکا به انتخابات رژیم سوریه: شهروندان سوری تحت فشار به پای صندوق رفتند🔺واکنش وزارت خارجه آمریکا به انتخابات رژیم سوریه: شهروندان سوری تحت فشار به پای صندوق رفتند ⚡️وزارت خارجه آمریکا با انتشار یک بیانیه‌ در روز دوشنبه ۳۰ تیرماه، نسبت به برگزاری انتخابات پارلمانی رژیم اسد واکنش نشان داد.

آمریکا هکرهای چینی را به سرقت اطلاعات مربوط به تولید واکسن کرونا متهم کردآمریکا هکرهای چینی را به سرقت اطلاعات مربوط به تولید واکسن_کرونا متهم کرد وزارت دادگستری امریکا می‌گوید فعالیت‌های پنهانی چین می‌تواند تهیه و تولید واکسن ویروس کرونا را به طور بالقوه به تعویق بیاندازد.