مجلس عراق با تصویب قانونی عادی‌سازی روابط با اسرائیل را ممنوع کرد

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مجلس عراق روز پنج‌شنبه پنجم خرداد قانونی را تصویب کرد که عادی‌سازی رابطه این کشور با اسرائیل را ممنوع می‌کند.

بر اساس این قانون، هر گونه تلاش برای عادی‌سازی مناسبات با اسرائیل و همکاری با اسرائیل جرم خواهد بود و افراد و عوامل نقض‌کننده این قانون ممکن است به مجازات شدید، شامل حبس ابد و اعدام، محکوم شوند.

نهاد رسانه‌‌ای مجلس عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که بر اساس این قانون، چه برای ساکنین عراق و چه برای عراقی‌های ساکن خارج یا شرکت‌ها، نهادها و شوراهای حکومتی عراق هر نوع رابطه سیاسی، نظامی، اقتصادی، فرهنگی یا هر نوع مراوده دیگر با اسرائیل و اسرائیلی‌ها ممنوع است. بر اساس آن قوانین، سفر شهروندان عراقی به اسرائیل یا مبادلات بازرگانی عراق با اسرائیل رسما ممنوع بود. هر چند که بر اساس بسیاری از گزارش‌ها، بعد از سقوط حکومت صدام در بهار ۱۳۸۲، روابط بازرگانی میان اسرائیل و عراق برقرار بوده و از جمله از مناطق نفت‌خیز اقلیم کردستان عراق به اسرائیل نفت صادر شده است.

ممنوعیت عادی‌سازی رابطه عراق با اسرائیل یا حتی تلاش برای آن در حالی است که امارات متحده عربی و بحرین یک سال و نیم پیش با اسرائیل رابطه عادی برقرار کردند. آقای لاپید به «فرهنگ مشترک و ریشه‌های یهودیت» در عراق اشاره کرده و گفته بود «از هر جا که دستی به سوی ما دراز شود، هر کاری خواهیم کرد تا آن دست را بگیریم».

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

مجلس عراق؟ کشور اشغال شده که مجلس ندارد!

از ایران بپرسید چرا

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مجلس عراق طرح «ممنوعیت عادی‌سازی روابط با اسرائیل» را تصویب کردمجلس عراق طرحی را تصویب کرد که براساس آن عادی سازی روابط میان این کشور و اسرائیل غیرقانونی خواهد بود. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پارلمان عراق هرگونه تلاش برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل را غیرقانونی کردتصویب این قانون در حالی انجام می‌شود که پارلمان نتوانسته درباره هیچ موضوع دیگری از جمله انتخاب رئیس جمهوری جدید و کابینه جدید تشکیل جلسه دهد که خود سبب طولانی‌شدن بن‌بست سیاسی در این کشور شده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

زلنسکی مذاکره با مسکو را به عقب‌نشینی روسیه به مواضع قبل از شروع تهاجم مشروط کردرئیس‌جمهوری اوکراین می‌گوید روسیه هیچ تمایلی به از سرگیری گفتگوها برای پایان دادن به جنگ نشان نداده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

متروپل را با هیچ حادثه‌‎ای نمی‌توان مقایسه کرد/ مخاطرات جدی برای امدادگران ایجاد شده استرئیس جمعیت هلال احمر: متروپل را با هیچ حادثه‌ای نمی‌توان مقایسه کرد مخاطرات جدی برای امدادگران ایجاد شده است گستردگی حادثه و حجم آوار بسیار زیاد است و پیچیدگی خاص خود را دارد همه امکانات مورد نیاز وجود دارد متاسفانه دقیق مشخص نیست چند نفر محبوس هستند اين زرت و پرتا رو سر دونه دونه حادثه ها شنيديم ،،،، دونه دونه هااااا چرا با انقلاب کثیف اسلامی میشه مقایسه کرد لامصب درسته باید همدردی کنی ولی دیگه پلاسکو به اون عظمت رو نادیده نگیر پلاسکو ده ها برابر مترو پل خسارت دید تنها فرقشان این بود که اون موقع مردم مثل الان پیگیر اعتراضات و براندازی نبودن
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

«آلودگی هوا» را از طریق مذاکره با کشورهای همسایه حل کنیدرئیس جمهور با اشاره به افزایش آلودگی هوا، سلامتی مردم را موضوعی حیاتی عنوان کرد و اظهار داشت: مردم نمی‌توانند هر روز شاهد چنین وضعیتی باشند و لذا از رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و وزیر خارجه می‌خواهم که بدون فوت وقت در مذاکره با کشورهای همسایه که منشا این آلاینده‌ها هستند، موضوع را حل و فصل کنند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا چند فرد و نهاد مرتبط با سپاه قدس را تحریم کرد۱۰ فرد و ۹ شرکت در فهرست تحریم‌های جدید خزانه‌داری آمریکا قرار دارند.این ۱۰ نفر اتباع کشورهای مختلف از جمله ایران، ترکیه و افغانستان هستند و ۹ شرکت تحریم شده هم در کشورهایی چون لبنان، چین، روسیه، کره جنوبی و امارات مستقر هستند. سپاه_قدس تحریم آمریکا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »