مجلس: اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات مرجع بررسی اعطای تابعیت شدند

02/07/1398 11:37:00 ق.ظ

در پی ایراد شورای نگهبان به لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی نمایندگان مجلس این کشور سازمان اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات را مرجع بررسی مشکلات امنیتی تابعیت کردند.

در پی ایراد شورای نگهبان به لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی نمایندگان مجلس این کشور ساز براساس این لایحه که سه‌شنبه دوم مهرماه به تصویب نمایندگان مجلس ایران رسید، فرزندان حاصل از ازدواج شرعی زنان ایرانی با مردان غیرایرانی که قبل یا بعد از تصویب این قانون متولد شده یا می شوند، قبل از رسیدن به سن ۱۸ سال تمام شمسی به درخواست مادر ایرانی...

براساس این لایحه که سه‌شنبه دوم مهرماه به تصویب نمایندگان مجلس ایران رسید، فرزندان حاصل از ازدواج شرعی زنان ایرانی با مردان غیرایرانی که قبل یا بعد از تصویب این قانون متولد شده یا می شوند، قبل از رسیدن به سن ۱۸ سال تمام شمسی به درخواست مادر ایرانی در صورت نداشتن مشکل امنیتی به تشخیص وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه به تابعیت ایران درمی آیند.

همچنین در بخش دیگری از این لایحه آمده است: ‌«پاسخ به استعلام امنیتی باید حداکثر ظرف مدت سه ماه انجام شود و نیروی انتظامی نیز مکلف است نسبت به صدور پروانه اقامت برای پدر غیرایرانی در صورت نداشتن مشکل امنیتی به تشخیص وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه اقدام کند.»

کلیات لایحه اصلاح «قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی» روز یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ به تصویب مجلس رسیده بود. دولت حسن روحانی این لایحه را در آبان سال گذشته به مجلس شورای اسلامی ارائه و عنوان کرد که این لایحه به منظور «رفع تبعیض در قانون تابعیت و انتقال تابعیت مادر ایرانی به فرزند» تدوین شده است. headtopics.

ادامه مطلب:
ايران اينترنشنال »
Loading news...
Failed to load news.

نماینده مجلس ایران: برخی جنگ را برای حذف دیگران استفاده می‌کنندنماینده مجلس ایران با انتقاد از موضع گیری برخی در قبال جنگ، خواستار تغییر رفتار کسانی شد که از زیاد به حرفهای این توجه نکنید، اگه جنگ بشه خودش یکشبه میشه حامی جنگ این بابا کلا در گرفتن مواضع بلاتکلیفه😂😂

مجلس منتظر تصویب لایحه صیانت، کرامت و امنیت بانوان در دولت استتهران- ایرناپلاس- سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس با تأکید بر اینکه لایحه تأمین، امنیت، صیانت و کرامت زنان، به شکل جامع تدوین شده و جرایم متناسب با آزارهای احتمالی در نظر گرفته‌ شده است، می‌گوید: احتمالاً بعد از ارسال به کمیسیون، به ۸۰ تا ۹۰ ماده افزایش خواهد یافت.

تفحص از سازمان هلال احمر به صحن علنی مجلس ارجاع شد- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim«تفحص از سازمان هلال‌احمر به صحن علنی مجلس ارجاع شد» تخلف در واردات دارو، مدیریت بیمارستان‌های متعلق به سازمان هلال احمر خارج از کشور، حقوق‌های نجومی مدیران این بیمارستان‌ها از جمله محور‌های تفحص از این سازمان است

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: در ساخت پراید مانده‌ایم اما در ‌تولید موشک و پهپاد جزو کشورهای پیشرفته‌ایم- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimرئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: *در ساخت پراید مانده‌ایم اما در ‌تولید موشک و پهپاد جزو کشورهای پیشرفته‌ایم *نماینده باید هزینه رأی خود را بدهد، چگونه با رأی مخفی من مردم از ما مطالبه‌گری کنند چون توليد موشک وپهپاد برای بقای شماها واجب تره چون موشک و پهباد رو هم فقط خودتون تست می کنین. می تونین دروغ بگین.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس: دولت هیچ اقدامی برای بهبود معیشت افراد کم‌درآمد جامعه انجام نداده است- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimسخنگوی هیئت رئیسه مجلس: *دولت هیچ اقدامی برای بهبود معیشت افراد کم‌درآمد جامعه انجام نداده است *به زودی در مورد یارانه‌های پیدا و پنهان و ۱۴ میلیارد دلار ارز اختصاصی به کالاهای اساسی جلسه غیرعلنی در مجلس تشکیل می‌شود

علاوه بر تایید وزارت اطلاعات، تایید «اطلاعات سپاه» هم به شرط دادن تابعیت به فرزندان والدین ایرانی اضافه شد♦️علاوه بر تایید وزارت اطلاعات، تایید «اطلاعات سپاه» هم به شرط دادن تابعیت به فرزندان والدین ایرانی اضافه شد ⚡️مجلس ایران در اصلاحیه لایحه اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی، تایید اطلاعات سپاه را نیز از شروط دریافت تابعیت افراد بالای ۱۸ سال قرار داد.