مجلس افغانستان خواستار ممنوعیت بازی اینترنتی پابجی شد - BBC News فارسی

02/08/1399 10:49:00 ق.ظ

مجلس افغانستان خواستار ممنوعیت بازی اینترنتی پابجی شد

کمیسیون مواصلات و مخابرات مجلس نمایندگان افغانستان از حکومت خواسته که بازی پابجی را مسدود کند. این کمیسیون گفته که خانواده‌ها از افزایش این بازی شکایت داشته‌اند. وزارت دولت در امور پارلمانی گفته که موضوع را به اداره تنظیم خدمات مخابراتی (آترا) رسما اطلاع داده است. دلیل این تصمیم کمیسیون مواصلات و مخابرات نیز شکایت خانواده‌ها از این بازی بوده است.

بازی پابجی که در سال‌های اخیر میان شهروندان افغان رایج شده است، هوادارانی زیادی در افغانستان، بخصوص در میان نسل جوان پیدا کرده است.

پابجی یک بازی انترنتی است که در کوریایی جنوبی ساخته و بعد اپلیکیش موبایل آن در کشور چین آزمایش شد. منبع تصویر، Getty توضیح تصویر، هند نیز اعلام کرده بود که به دلیل نگرانی‌های امنیتی این بازی را در هند مسدود کرده است

به دلیل اینکه شرکت سازنده بازی پابجی روش جدید را در بازی آنلاین ایجاد کرد، موفقیت‌های فراوانی داشته است. این روند باعث شد که اکنون خیلی‌ها در جهان با نام بازی پابجی آشنا باشند. علاوه بر افغانستان، پابجی در حال حاضر یک بازی محبوب در سراسر جهان است. این بازی به عنوان پر درآمدترین‌ها در فروشگاه بازی‌های ویدیویی در سال ۲۰۱۸ معرفی شد. headtopics.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

سیدجواد طباطبایی و اندیشه‌هایش؛ فیلسوف ایرانشهر را بیشتر بشناسیم

سیدجواد طباطبایی، اندیشمند سیاسی، در جامعه روشنفکری ایران با نام «فیلسوف ایرانشهر» شناخته می‌شود، برخی او را «مرشد محافظه‌کاری نوین ایران» می‌خوانند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

وزیر دفاع: وارد بازی و توطئه شیطانی آمریکا نخواهیم شدوزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: این آرزو را به دل آمریکایی‌ها خواهیم گذاشت و هیچ‌وقت وارد بازی و توطئه شیطانی آمریکا نخواهیم شد که بخواهند کشورهای منطقه را وارد بازی رقابت تسلیحاتی بکنند؛ چراکه معتقدیم برای امنیت منطقه مضر خواهد بود.

«میچ لو»:‌ اصلا فکر نمی کردیم که نتفلیکس چنین نفوذی در جهان پیدا کندمیچ لو: «یک بار از رید هستینگز (مدیر عامل نتفلیکس) درباره رقابت پرسیده شد و او گفت:‌ بزرگترین رقیب من خواب است. اگر مردم مجبور به خوابیدن نبودند می توانستند سریال‌های نتفلیکس بیشتر مصرف کنند و فکر می کنم که حق با اوست.»

نویسنده‌ای که خطوط قرمز نظام را رعایت نکند، جایزه نمی‌گیردنگاه سیاسی وجود ندارد اما اگر خط قرمز نظام را رد کنه ، تصمیم دیگری می گیریم . این یه جوکه ؟!

آیا می‌توانم در ازای پولی که به همسرم قرض دادم سهمی از خانه داشته باشم؟

ادعای داروی درمان کرونایی که در همدان تولید شد ولی مستندات آن ارائه نشدادعای داروی درمان کرونایی که در همدان تولید شد ولی مستندات آن ارائه نشد اخیرا در خبرها ادعای تولید دارویی برای درمان مبتلایان به ویروس کرونا از سوی یکی از محققان همدانی منتشر شده، ولی تاکنون مستندات علمی این دارو مبتنی بر تایید آن اعلام نشده است. مستنداتش یعنی دقیقا چی؟

نوآوری برای پزشکان در دوران کرونا؛ ماسک‌هایی که فشار خون می‌گیرند و ترجمه می‌کننددنیای فناوری همیشه سرشار از نوآوری‌ است. شیوع کرونا نه تنها از سرعت ساخت چیزهایی که به بشر کمک می‌کنند جلوگیری نکرد بلکه آن‌ را به جهت‌های دیگری هم سوق داد. ساخت ماسکی که ترجمه می‌کند، فشار خون می‌گیرد یا هوا را تصفیه می‌کند از این جمله است. در این مطلب با برخی فناوری‌های جدید در این زمینه آشنا شوید