مجلس نمایندگان آمریکا وتوی لایحه بودجه دفاعی ترامپ را لغو کرد

29/12/2020 09:30:00 ق.ظ

مجلس نمایندگان #آمریکا وتوی #لایحه بودجه #دفاعی #ترامپ را #لغو کرد

آمریکا, لایحه

مجلس نمایندگان آمریکا وتوی لایحه بودجه دفاعی ترامپ را لغو کرد

مجلس نمایندگان آمریکا با بیش از دو سوم آرا، وتوی لایحه بودجه دفاعی این کشور توسط ترامپ را لغو کرد. - خبرگزاری آناتولی

29.12.2020واشنگتن/ خبرگزاری آناتولیمجلس نمایندگان آمریکا در رای‌گیری شب گذشته با 322 رأی موافق در برابر 87 رای مخالف، وتوی لایحه بودجه دفاعی سال 2021 این کشور توسط دونالد ترامپ را باطل کردند.این لایحه هفته جاری در مجلس سنای آمریکا نیز به رای‌ گذاشته می‌شود و انتظار می‌رود که دو سوم نمایندگان به وتوی ترامپ رای منفی بدهند.

در صورتی که مجلس سنای آمریکا نیز مانند مجلس نمایندگان با وتوی ترامپ در خصوص لایحه بودجه دفاعی 740 میلیارد دلاری مخالفت کند، وتوی ترامپ کاملا باطل و این به عنوان «اولین لایحه‌ فراتر از اختیارات وتو» در دوره مسئولیت ترامپ ثبت خواهد شد.گفتنی است مجلس نمایندگان آمریکا در اوایل دسامبر لایحه بودجه دفاعی 740 میلیارد دلاری این کشور برای سال 2021 را با 335 رای موافق به تصویب رساند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

مجلس نمایندگان آمریکا پرداخت دوهزار دلار به شهروندان در زمان کرونا را تصویب کردمجلس نمایندگان آمریکا با قید فوریت، پرداخت دو هزار دلار را به شهروندان با درآمد کم به عنوان «بسته کمکی مقابله با فشارهای اقتصادی ناشی از شیوع کرونا»، تصویب کرد. مجلس نمایندگان تصویب میکنه مردمش که درفشارند ماهی ۲۰۰۰دلار بگیرند ،ما بدون تصویب و چمدان چمدان به مردم فلسطین وگروه های چسبیده چوزالو به ما کمک میکنیم چون درفشارند. خداییش،ما صادق تر نیستیم بدون تصویب ،بی حساب کتاب ....!چمدان دلار

مجلس نمایندگان آمریکا وتوی ترامپ را باطل کرد | DW | 29.12.2020مجلس نمایندگان آمریکا حکم ترامپ در رد بودجه دفاعی را رد کرد. در رأی‌گیری بیش از ۱۰۰ نماینده جمهوری‌خواه نیز علیه ترامپ رأی دادند و شمار آرا را به دو سوم رساندند. انتظار می‌رود که مجلس سنا نیز با حکم ترامپ مخالفت کند. سلام وقتتون بخیر خوشحال میشم برای اشنایی بیشتر با قوانین و مشکلات اپارتمان نشینی پیج هومتیک رو دنبال و لایک کنین homtick هومتیک اپلیکیشن همیشه رایگان در حوزه مدیریت ساختمان هستش سم داربودنشان راهویدا کردند😪

مجلس سنای آمریکا نیز وتوی ترامپ را باطل کرد | DW | 02.01.2021برای نخستین بار کنگره آمریکا وتوی رئیس جمهور علیه بودجه دفاعی را رد کرد. مجلس سنا با اکثریت نمایندگان جمهوری‌خواه علیه حکم ترامپ رأی داد؛ ابطال رأی وتوی ترامپ شکستی بی‌سابقه برای اوست. ترامپ تو دیگه به آخر راه رسیدی گوه زیادی نخور DW لاشخور ترامپ باید حال این آلمانیها رو میگرفت تا اینقدر گستاخ و پرو نمیشدن شتاب نکن فیک.

نانسی پلوسی بار دیگر به عنوان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا انتخاب شدخانم پلوسی در اولین سخنرانی خود پس از این انتخاب گفت: «باعث افتخار من است که به عنوان رئیس متنوع‌ترین مجلس نمایندگان در تاریخ کشورمان ایفای نقش کنم.» جنتی اونا

پلوسی برای چهارمین و آخرین بار به عنوان رییس مجلس نمایندگان آمریکا انتخاب شدبعدازظهر یکشنبه، زمانی که یکصدوشانزدهمین کنگره آمریکا به کار خود پایان داد و یکصدوهفدهمین کنگره سوگند یاد کرد، نانسی پلوسی، سناتور اهل سانفرانسیسکو توانست با به دست آوردن رای اکثریت دموکرات‌ها برای دومین دوره متوالی و چهارمین دوره در مجموع، در سمت خود به عنوان سخنگو و رییس مجلس نمایندگان آمریکا ابقا شود. این در حالی است که کنگره جدید آمریکا در بحبوحه تردید سیاسی آغاز شده و هنوز تکلیف کنترل سنا مشخص نیست و سایه جنگ جمهوری‌خواهان بر سر نتایج انتخابات ریاست جمهوری سنگینی می‌کند. 🤣🤣🤣یعنی بجای کمک خواستن از امام زمان و ائمه اطهار رژیم جنایتکار آخوندها پناه برده به نانسی پلوسی برو عمو خاک بر سر عظمای ولایت 🤣🤣🤣🤣 یهو عکس ۱۵ سالگیش رو میگذاشتی مگه میخوای شوهرش بدی ؟

مجلس نمایندگان آمریکا با بیش از دو سوم آرا، وتوی لایحه بودجه دفاعی این کشور توسط ترامپ را لغو کرد.تصویب کرد.مجلس نمایندگان آمریکا حکم دونالد ترامپ را که بودجه دفاعی پیشنهادی کنگره را وتو کرده بود، با اکثریتی قوی رد کرد.دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای نخستین بار در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ کنگره ایالات متحده وتوی او را بی‌اثر کرد.

29.12. در مقابل، ۱۳۰ جمهوری‌خواه، دو نماینده مستقل و دو دموکرات نیز به آن رای مخالف دادند.2020 واشنگتن/ خبرگزاری آناتولی مجلس نمایندگان آمریکا در رای‌گیری شب گذشته با 322 رأی موافق در برابر 87 رای مخالف، وتوی لایحه بودجه دفاعی سال 2021 این کشور توسط دونالد ترامپ را باطل کردند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید اکنون لایحه بودجه به مجلس سنا می‌رود که جمهوری‌خواهان اکثریت آن را در دست دارندد. این لایحه هفته جاری در مجلس سنای آمریکا نیز به رای‌ گذاشته می‌شود و انتظار می‌رود که دو سوم نمایندگان به وتوی ترامپ رای منفی بدهند. قرار است این طرح روز سه‌شنبه در سنا که در کنترل جمهوری‌خواهان است بررسی شود، اما با توجه به این‌که بسیاری از جمهوری‌خواهان به دلیل ایجاد هزینه‌های بیشتر با ارائه مبلغ دوهزار دلار مخالف هستند، سرنوشت آن هنوز نامشخص است. در صورتی که مجلس سنای آمریکا نیز مانند مجلس نمایندگان با وتوی ترامپ در خصوص لایحه بودجه دفاعی 740 میلیارد دلاری مخالفت کند، وتوی ترامپ کاملا باطل و این به عنوان «اولین لایحه‌ فراتر از اختیارات وتو» در دوره مسئولیت ترامپ ثبت خواهد شد. از آنجا که روز یکشنبه (سوم ژانویه) کنگره تازه‌ای شروع به کار می‌کند، آخرین نشست کنگره به شکل غیرعادی روز جشن سال نوی میلادی برگزار شد.

گفتنی است مجلس نمایندگان آمریکا در اوایل دسامبر لایحه بودجه دفاعی 740 میلیارد دلاری این کشور برای سال 2021 را با 335 رای موافق به تصویب رساند. جو بایدن، نیز روز دوشنبه پس از سخنرانی‌اش در شهر ویلمینگتن ایالت دلاور در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران تایید کرد که از ارائه دو هزار دلار به شهروندان حمایت می‌کند. ترامپ چهارشنبه گذشته (۲۳ دسامبر) بودجه دفاعی به حجم ۷۴۰ و نیم میلیارد دلار را که کنگره تصویب کرده بود، وتو کرد. ترامپ لایحه بودجه دفاعی که در کنگره تصویب شده ‌بود را در تاریخ 23 دسامبر وتو کرد. در این لایحه 713 میلیارد و 400 میلیون دلار بودجه برای وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در نظر گرفته شده است. مبلغی که دموکرات‌ها با پرداخت با آن موافق بودند، اما بسیاری از جمهوری‌خواهان با آن مخالفت کردند. همچنین 26. این اولین بار است که در پارلمان شمار آرای مخالف به مقدار لازم یعنی دوسوم آرا رسیده است تا بتواند حکم منفی او را بی‌اثر کند.6 میلیارد دلار از بودجه دفاعی آمریکا نیز به وزارت انرژی این کشور زیر عنوان بند ظرفیت سلاح‌های هسته‌ای اختصاص یافته است. با امضای ترامپ، هزینه های مربوط به بیمه بیکاری برای میلیون ها آمریکایی تامین شده و از تعطیلی دولت فدرال نیز جلوگیری شد. رأی کنگره علیه وتوی ترامپ در شرایطی انجام می‌گیرد که ترامپ همواره از پشتیبانی حزب جمهوری‌خواه در کنگره اطمینان داشت، زیرا در این مجلس حزب خود او از اکثریت برخوردار است.

همچنین تخصیص 2.2 میلیارد بودجه اضافی به فرماندهی ارتش آمریکا در منطقه هند و اقیانوس آرام به منظور مقابله با تهدیدات چین اختصاص یافته است. قرار بود کمک هزینه‌های بیکاری که از طریق برنامه‌های مربوط به همه‌گیری کرونا به حدود ۱۴ میلیون نفر پرداخت می شود از روز شنبه پایان یابد و اکنون با امضاء این لایحه، آن کمک ها دوباره برقرار خواهد بود. دیواری که به گفته ترامپ، مکزیک باید هزینه ساختش را پرداخت می‌کرد. در لایحه بودجه نظامی سال جدید آمریکا کمک 250 میلیون دلاری به اوکراین به منظور مقابله با تهدیدات مسکو و اشغال شبه‌جزیره کریمه توسط روسیه پیش بینی شده است. از سوی دیگر در یکی از بندهای این لایحه کاهش شمار نظامیان آمریکا در کره و آلمان ممنوع اعلام شده است. . سازه‌های عظیم جدید تقریبا در مکان‌هایی که قبلا هم موانع مرزی وجود داشته‌ برپا می‌‌شوند و بنابراین فقط جایگزین موانع موجود می‌شوند.