مجلس ایران به وزیر پیشنهادی صنعت و معدن رای اعتماد نداد - BBC News فارسی

22/05/1399 09:29 ق.ظ

مجلس ایران به وزیر پیشنهادی صنعت و معدن رای اعتماد نداد

در جلسه امروز مجلس که به ریاست محمد باقر قالیباف برگزار شد، ۱۴۰ نماینده با انتخاب آقای مدرس خیابانی به عنوان وزیر مخالفت کردند و تنها ۱۰۴ نماینده به او رای موافق دادند. حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در این جلسه حاضر نشده بود و اسحاق جهانگیری معاون اولش را فرستاده بود. یک ساعت پیش منبع تصویر، exportna مجلس ایران به حسین مدرس خیابانی، وزیر پیشنهادی صنعت و معدن و تجارت رای اعتماد نداد.

در جلسه امروز مجلس که به ریاست محمد باقر قالیباف برگزار شد، ۱۴۰ نماینده با انتخاب آقای مدرس خیابانی به عنوان وزیر مخالفت کردند و تنها ۱۰۴ نماینده به او رای موافق دادند.. ۱۰ نفر هم رای ممتنع دادند.

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در این جلسه حاضر نشده بود و اسحاق جهانگیری معاون اولش را فرستاده بود. اکثر کرسی‌های مجلس یازدهم در دست منتقدان دولت است. امروز حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی هم در مخالفت با او گفته بود "عدم توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، رصد نکردن هوشمندانه صادرات و واردات و نداشتن روحیه کار جهادی" از مهمترین دلایلی است که نباید به آقای خیابانی رای اعتماد داد.

علاوه بر این، محسن زنگنه دیگر نماینده مجلس که در مخالفت با حسین مدرس خیابانی صحبت کرد، گفت "مخالفت ما با شخص آقای مدرس خیابانی نیست بلکه با یکسال عملکرد ضعیف بزرگترین وزارتخانه اقتصادی دولت است که معیشت، تولید و اشتغال به آن گره خورده و ایشان به عنوان قائم مقام سهمی در این ناکامی داشته است". headtopics.com

ادامه مطلب:
bbcpersian »

جلسه رای اعتماد به وزیر صنعت ایران فردا برگزار می‌شودجلسه رای اعتماد به حسین مدرس خیابانی به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت دولت روحانی فردا در مجلس ایران برگزار می‌شود. - خبرگزاری آناتولی

مجلس ایران به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد

قالیباف: رییس‌جمهوری به توصیه ستاد ملی کرونا به مجلس نیامدچرایی عدم حضور رئیس جمهوری در مجلس | رییس مجلس: رییس جممهوری از ستاد ملی کرونا استعلام کرده و آنان مصلحت ندیده بودند که ایشان در جلسه علنی مجلس حضور یابد

خبر معاون وزیر اقتصاد به تسنیم؛ در صورت تصویب مجلس، سهام عدالت به جاماندگان ارائه می‌شود- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimمعاون وزیر اقتصاد در واکنش به پیگیری کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برای ارائه سهام عدالت به جاماندگان گفت: اگر مجلس ارائه سهام عدالت جدید را تصویب کند، دولت مکلف است آن را اجرا کند.

توصیه های بورسی وزیر اقتصاد به مردموزیر اقتصاد و دارایی گفت: بورس، مامنی برای هدایت سپرده ها و پس اندازهای خرد مردم است. البته مراجعه به بازار سرمایه حتما باید با مطالعه و مشاوره باشد.

نخست وزیر لبنان به هنگام استعفاء: فساد مزمن موجب انفجار بیروت شدحسان دیاب نخست وزیر مستعفی لبنان گفت: وجود فساد مزمن در کشور و طبقات سیاسی باعث فاجعه بیروت شد.