مجلس نمایندگان آمریکا ۲ ماده طرح استیضاح ترامپ را اعلام کرد

10/12/2019 05:16:00 ب.ظ

«سوءاستفاده از قدرت» و «کارشکنی در کار کنگره» دو ماده استیضاح رئیس جمهوری آمریکا است.

ایالات متحده آمریکا, سیاست آمریکا

دموکرات‌ها ۲ ماده استیضاح ترامپ را اعلام کردند: «سوءاستفاده از قدرت» و «کارشکنی در کار کنگره» بیشتر بخوانید🔽

«سوءاستفاده از قدرت» و «کارشکنی در کار کنگره» دو ماده استیضاح رئیس جمهوری آمریکا است.

در صورت رای دو سوم اعضای مجلس سنا به طرح استیضاح، دونالد ترامپ از سمت خود برکنار می شود. این در حالی است که با توجه به اکثریت جمهوریخواهان در مجلس سنا این امر بعید به نظر می رسد.دونالد ترامپ ضمن رد اتهامات وارده به خود طرح استیضاحش را «نمایش» دموکرات ها توصیف کرده است. به گفته دونالد ترامپ دموکرات ها از آنجا که در انتخابات قادر به غلبه بر او نیستند به استیضاح روی آورده اند.

اعضای دموکرات مجلس نمایندگان تحقیقات مقدماتی برای استیضاح دونالد ترامپ را در ماه سپتامبر (مهر) آغاز کردند. دموکرات ها بر این باور هستند که رئیس جمهوری آمریکا با درخواست تحقیق در مورد جو بایدن در جریان تماس تلفنی با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین از قدرت خود «سوء استفاده» کرده است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

میراث حماسه|دستاوردهای دفاع مقدس؛ از سخنان یک زندانی درباره حاج قاسم تا تاثیر پیکر شهدا +فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

ای به کوس خواهر خر چی دمکراته شخم ترامپ رو هم نمیتونن بخورن

دموکرات‌ها لایحه استیضاح رئیس جمهوری آمریکا را منتشر می‌کنندنمایندگان حزب دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا که دارای اکثریت هستند در نظر دارند امروز لایحه حقوقی استیضاح دونالد ترامپ را منتشر کنند. انتظار می‌رود محور اصلی اتهامات مندرج در این لایحه سوء‌استفاده از قدرت و مانع تراشی در برابر تحقیقات کنگره باشد. نمایندگان جمهوریخواه با طرح استیضاح مخالفت کرده اند. عِرضِ خود مي بَرَند و زحمتِ ترامپ مي دارند. اون بی بی سیِ؟ بی بی سی و خاموش کن من بی بی سی نگاه نمیکنم... کاش استیضاح شه... پدرمونو درآوده دیگه

اعلام آمادگی ایران برای 'تبادل فراگیر' زندانیان با آمریکا | DW | 09.12.2019وزیر امور خارجه ایران بدون اعلام آمار زندانیان آمریکایی در ایران گفت، جمهوری اسلامی برای 'تبادل فراگیر زندانیان' با ایالات متحده آمادگی دارد. سخنگوی دولت هم در جمع خبرنگاران بر سخنان ظریف مهر تایید زد. کونم بدید، کون ملت رو که دادید. مال خودتونم بدید! منم لابه لای اونا بفرستین برم اونور JZarif is head of hostage-takers himself. International communities should not pay ransoms to a hostage-taker regime of Iran. Based on the most recent news, IRI has10000 arrestees within the past 2 weeks. IRI_Hold_Dead_Bodies_as_Hostage_Too

افزایش ۱۰ درصدی حجم صادرات آلمان به آمریکا | DW | 09.12.2019صادرات آلمان پس از چند ماه رکود بار دیگر سیری صعودی پیش گرفت و در ماه اکتبر ۲۰۱۹ رکوردی تازه به جای گذاشت. به ویژه افزایش صادرات آلمان به ایالات متحده نقش مهمی در این روند داشت.

پلیس فدرال آمریکا «فرض تروریستی بودن» حمله به پایگاه نظامی فلوریدا را تایید کرد🔺پلیس فدرال آمریکا «فرض تروریستی بودن» حمله به پایگاه نظامی فلوریدا را تایید کرد ⚡️پلیس فدرال آمریکا تایید کرد که فرض را بر «تروریستی بودن» حمله مسلحانه خلبان سعودی در پایگاه نظامی در فلوریدا قرار داده است.

فرانسه از آمریکا به سازمان تجارت جهانی شکایت می‌کندواشنگتن می‌گوید تعرفۀ واردات برخی محصولات فرانسوی را تا صد درصد افزایش خواهد داد. این سیاست به تلافی تصمیم فرانسه در اخذ مالیات بر خدمات دیجیتالی شرکتهای آمریکایی اتخاذ شده است. هه هه هه هه هه ترو خدا ولش کن کشتیش! بله ، زمان مفت خوری اروپایی ها هم از گاهو شیرده آمریکاییی ها داره تموم میشه .

کمالوندی: روسیه به خاطر لغو معافیت‌های آمریکا از فردو کنار نکشیدچرا روسیه از سایت فردو کنار کشید؟ کمالوندی: *روسیه به خاطر لغو معافیت‌های آمریکا از فردو کنار نکشید *ما می‌توانیم حتی بدون روس‌ها به لحاظ فنی در رابطه با تولید ایزوتوپ‌های پایدار کار را ادامه دهیم *به لحاظ سیاسی اگر روس‌ها کنار ما باشند حتما بهتر است چون دروغ گفت دنبال استفاده از سپاه بوده

حمایت صدها مقام سیاسی-امنیتی پیشین آمریکا از تحقیقات برای استیضاح ترامپ در صورت رای دو سوم اعضای مجلس سنا به طرح استیضاح، دونالد ترامپ از سمت خود برکنار می شود.Image caption کمیته قضایی مجلس نمایندگان لایحه حقوقی استیضاح رئیس جمهوری را تصویب کرده است دستیاران نمایندگان ارشد حزب دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا گفته اند که آنها در نظر دارند امروز لایحه حقوقی استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری را منتشر کنند.ایران اعلام آمادگی ایران برای"تبادل فراگیر" زندانیان با آمریکا وزیر امور خارجه ایران بدون اعلام آمار زندانیان آمریکایی در ایران گفت، جمهوری اسلامی برای"تبادل فراگیر زندانیان" با ایالات متحده آمادگی دارد.درگیری‌های تجاری میان اتحادیه اروپا و ایالات متحده در ماه‌های گذشته صادرات آلمان را نیز تحت‌الشعاع قرار داده بود.

این در حالی است که با توجه به اکثریت جمهوریخواهان در مجلس سنا این امر بعید به نظر می رسد. دونالد ترامپ ضمن رد اتهامات وارده به خود طرح استیضاحش را «نمایش» دموکرات ها توصیف کرده است. کمیته قضایی مجلس نمایندگان تحقیقات اولیه در این مورد را تمام کرده و جرولد نادلر، رئیس کمیته گفته است که اقدامات و رفتار آقای ترامپ خطراتی را متوجه ایالات متحده کرده زیر این اقدامات سلامت انتخابات را به مخاطره انداخته است. به گفته دونالد ترامپ دموکرات ها از آنجا که در انتخابات قادر به غلبه بر او نیستند به استیضاح روی آورده اند.» علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران هم در نشست خبری خود اظهارات ظریف را تایید کرد و گفت: «باز هم در زمینه تبادل زندانیان با آمریکا حاضریم اقدام کنیم». اعضای دموکرات مجلس نمایندگان تحقیقات مقدماتی برای استیضاح دونالد ترامپ را در ماه سپتامبر (مهر) آغاز کردند. جمهوریخواهان حزب اقلیت در مجلس نمایندگان هستند و قدرت جلوگیری از تصویب طرح استیضاح و عدم کفایت رئیس جمهوری در این مجلس را ندارند اما دارای اکثریت در مجلس سنا هستند. دموکرات ها بر این باور هستند که رئیس جمهوری آمریکا با درخواست تحقیق در مورد جو بایدن در جریان تماس تلفنی با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین از قدرت خود «سوء استفاده» کرده است. طبق اعلام اداره کل آمار آلمان حجم صادرات این کشور به آمریکا در ماه اکتبر امسال در مقایسه با ماه مشابه در سال گذشته میلادی به میزان ۱۰ درصد افزایش یافته و بر بیش از ۱۱ میلیارد دلار بالغ می‌شده است.

مخالفان دونالد ترامپ همچنین رئیس جمهوری آمریکا را متهم می کنند که از مصوبه کنگره برای کمک مالی به اوکراین به عنوان ابزاری برای اعمال فشار بر کی یف استفاده کرده است. در جریان رسیدگی به این لایحه، مجلس نمایندگان عملا به عنوان شاکی و سناتورها به عنوان هیئت قضات موضوع صلاحیت رئیس جمهوری را بررسی می کنند.   تجربه‌ای که تکرار می‌شود؟ دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، مبادله دو زندانی ایرانی وآمریکایی را"تبادل گروگان" خواند و از جمهوری اسلامی به خاطر"مذاکره‌ای بسیار منصفانه" سپاسگزاری کرد. کاخ سفید تحقیق کنگره برای استیضاح رئیس جمهوری را «خلاف قانون اساسی» ارزیابی کرده است. اندرو جانسون و بیل کلینتون، دو رئیس جمهوری هستند که طرح استیضاح آنها پیش از دونالد ترامپ به ترتیب در سال های ۱۸۶۸ و ۱۹۹۸ میلادی در مجلس سنا به رای گذاشته شده بود. محور اصلی اتهام آقای تلامپ این است که او در صدد برآمد با اعمال فشار بر دولت اوکراین آنان را وادار کند در مورد اتهام فساد علیه جو بایدن، معاون باراک اوباما و نامزد احتمالی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده تحقیقات کنند. هیچ کدام از آنها از سوی مجلس سنا از سمت خود برکنار نشدند. این استاد دانشگاه تربیت مدرس آبان ۱۳۹۷ در جریان سفری تحقیقاتی به آمریکا بازداشت شد. ریچارد نیکسون نیز در سال ۱۹۷۴ پیش از آنکه طرح استیضاحش در سنا بررسی شود از سمت خود کناره گیری کرد. دونالد ترامپ این اتهام را رد کرده است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید کارشناسان اتاق صنایع و بازرگانی پیش‌بینی می‌کنند که صادرات آلمان در سال آینده میلادی نیز رشدی نداشته و حتی تا اندازه‌ای کاهش یابد.

.