مجلس یازدهم عزم جدی برای رفع موانع ازدواج و فرزندآوری دارد

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 26 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 63%

نایب رئیس مجلس: *مجلس یازدهم عزم جدی برای برطرف کردن موانع ازدواج و فرزند آوری دارد *امروز ۱۲ میلیون جوان در سن ازدواج داریم *یک و نیم میلیون نفر آن‌ها در سن تجرد قطعی و یاس ازدواج هستند *طبق تحقیقات خانواده ایرانی تمایل به داشتن سه فرزند دارد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور گفت: امروز اول ذی الحجه و سالروز ازدواج امام علی (ع) و بانوی عالمین حضرت زهرا (س) است. ازدواجی ماندگار و آسمانی که جریان هدایت بشریت را به دنبال داشته است. این نشان می دهد که وصلت های مقدس باعث رشد و تعالی عالم می شود و ارزش آن فقط برای آن خانواده نیست.

نماینده مردم مشهد در مجلس یازدهم با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری در موضوع ازدواج و فرزندآوری گفت: مجلس هشتم و نهم قصد داشتند قانونی روی این موضوعات بنویسند که متاسفانه به جایی نرسید، شاید مجلس در عزم خود جدی نبود و یا دولت ها در تامین مالی آن همکاری نداشتند. قاضی زاده هاشمی با استناد به مذاکرات مجلس و مقام معظم رهبری در جلسه ویدئو کنفرانسی اخیر گفت: ایشان مجددا به دغدغه خود و اهمیت این موضوع تاکید کردند. به نوبه خودم تلاش خواهم کرد و امیدوارم که همکاران برای این مسئله جدی و ملی فکری کنند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا به عوامل شیب کاهشی ازدواج اضافه شد /افزایش متقاضیان «وام ازدواج»معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از افزایش متقاضیان وام ازدواج در سه ماهه نخست امسال نسبت به سه ماهه نخست سال گذشته خبر داد و گفت: تعداد متقاضیان این وام تا پایان خرداد ماه امسال بیش از ۴۲۰ هزار مورد بوده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته به ۴۱۴ هزار مورد می‌رسید.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وقوع ۵۳۰ هزار ازدواج در سال گذشتهوقوع ۵۳۰ هزار ازدواج و ۱۷۴ هزار طلاق در سال گذشته مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان از وقوع بیش از ۵۳۰ هزار واقعه ازدواج و بیش از ۱۷۴ هزار واقعه طلاق در سال ۹۸ خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مجمع خیّرین ازدواج در استان تهران تشکیل می‌شوداستاندار تهران: مجمع خیّرین ازدواج در استان تهران تشکیل می‌شود کرونا علاوه بر تهدید سلامتی می تواند فرصتی برای کاهش تشریفات برگزاری مراسم ازدواج باشد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تصویب لایحه مداخله نظامی به لیبی در مجلس مصرمجلس مصر لایحه اعطای صلاحیت به عبدالفتاح السیسی در مورد مداخله نظامی به لیبی را تصویب کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

طرح تامین قیر رایگان فردا در مجلس مطرح می‌شودسخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به تصویب طرح دو فوریتی تامین قیر رایگان در جلسه این کمیسیون گفت که این طرح فردا در صحن علنی مطرح خواهد شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزیر دادگستری لهستان: زیر بار تحمیل ازدواج همجنسگرایان نمی‌رویموزیر دادگستری لهستان تاکید کرد که تعیین شرط رعایت ارزش‌های دموکراتیک در بسته کمک اقتصادی اتحادیه اروپا برای ورشو «غیر قابل قبول» خواهد بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »