مجلس ترکیه لایحه تمدید مجوز عملیات برون مرزی را تصویب کرد

04/08/1400 08:45 ب.ظ

لایحه تمدید مجوز عملیات برون مرزی ارتش ترکیه در عراق و سوریه به مدت دو سال دیگر در مجلس کبیر ملی کشور به تصویب رسید. - خبرگزاری آناتولی

لایحه تمدید مجوز عملیات برون مرزی ارتش ترکیه در عراق و سوریه به مدت دو سال دیگر در مجلس کبیر ملی کشور به تصویب رسید. - خبرگزاری آناتولی مجلس ملت کبیر ترکیه لایحه تمدید دو ساله مجوز عملیات برون مرزی ارتش کشور در عراق و سوریه را تصویب کرد. در لایحه عراق و سوریه تاکید شد که تحولات در مناطق مجاور مرزهای زمینی جنوبی ترکیه و خطرات و تهدیدات ناشی از درگیری در حال افزایش است.

در این لایحه ضمن تاکید بر اینکه ترکیه برای حفاظت از تمامیت ارضی، وحدت ملی و ثبات همسایه خود عراق اهمیت زیادی قائل است، تصریح شد: "از سوی دیگر، تداوم حضور عناصر پ.ک.ک و داعش در عراق، تلاش برای مقابله با جدایی طلبی قومی، تهدیدی مستقیم برای صلح، ثبات و امنیت کشورمان است.

گروه‌های تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د- ی.پ.گ٬ داعش و همچنین سایر گروه‌های تروریستی فعال در سوریه نیز به اقدامات خود علیه کشورمان همچنان ادامه می دهند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

تکلیف لایحه FATF در مجمع تشخیص مصلحت روشن نیستعضو مجمع تشخیص مصلحت در پاسخ به این سوال که فضای مجمع در حال حاضر به سمت بررسی یا عدم بررسی این لایحه است، گفت: این مساله ربطی به فضای مجمع ندارد و مربوط به درخواست دولت و تصمیم رئیس و دبیر مجمع تشخیص است و طرح دوباره آن باید این مسیر را طی کند.

پلیس آلمان گشت‌ مرزی راست‌های افراطی ضد مهاجران را متفرق کرداین افراد که تعدادشان به حدود ۵۰ نفر می‌رسید، عمدتا عضو حزب راست افراطی «جریان سوم» بودند که از مناطقی همچون براندنبورگ، برلین و حتی بایرن به اطراف شهر مرزی گوبن آمده بودند.

تنش دیپلماتیک با غرب و چالش اف‌ای‌تی‌اف؛ لیر ترکیه سقوط تاریخی دیگری را ثبت کردبروز تنش دیپلماتیک میان ترکیه و ۱۰ کشور اروپایی، آمریکایی و نیوزیلند و نیز قرار گرفتن ترکیه در فهرست خاکستری گروه ویژه اقدام مالی(FATF) موجب سقوط بیشتر نرخ برابری لیر ترکیه در معاملات بازار جهانی ارزهای خارجی شد.

سفیر جدید جمهوری آذربایجان در ایران استوارنامه خود را تقدیم آیت‌الله رئیسی کرد«علی علیزاده» سفیر جدید جمهوری آذربایجان در ایران استوارنامه خود را تقدیم رئیس جمهور کرد. This is important! Muhammad Qasim has seen many dreams about the future of humanity and mankind, his dreams have exact details of what events will happen and many have already come true. I am convinved he is the Imam Al-Mahdi and so are many others. jedaaal باید همینجا یکی بزنی توو گوشش تا حساب کار دستش بیاد.

فیفا درخواست میزبانی عراق را رد کردفدراسیون بین‌المللی فوتبال فیفا درخواست میزبانی عراق برای ادامه انتخابی جام‌جهانی را رد کرد. ی ملت ب همین سادگی نابود میکنن

زارع مدال طلایش را به آستان قدس اهدا کرد- اخبار کشتی و وزنه برداری - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimامیرحسین_زارع مدال طلایش را به آستان‌قدس اهدا کرد امروز طی مراسمی قهرمان وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد جهان در نروژ مدال خود را به موزه آستان قدس رضوی اهداء کرد اشکالی ندارد اگربابت این کار ماهیانه چند ملیون به حساب ایشان واریز کنند

لایحه تمدید مجوز عملیات برون مرزی ارتش ترکیه در عراق و سوریه به مدت دو سال دیگر در مجلس کبیر ملی کشور به تصویب رسید.مجلس ملت کبیر ترکیه/ خبرگزاری آناتولی

مجلس ملت کبیر ترکیه لایحه تمدید دو ساله مجوز عملیات برون مرزی ارتش کشور در عراق و سوریه را تصویب کرد.

در لایحه عراق و سوریه تاکید شد که تحولات در مناطق مجاور مرزهای زمینی جنوبی ترکیه و خطرات و تهدیدات ناشی از درگیری در حال افزایش است.

در این لایحه ضمن تاکید بر اینکه ترکیه برای حفاظت از تمامیت ارضی، وحدت ملی و ثبات همسایه خود عراق اهمیت زیادی قائل است، تصریح شد:

"از سوی دیگر، تداوم حضور عناصر پ.ک.ک و داعش در عراق، تلاش برای مقابله با جدایی طلبی قومی، تهدیدی مستقیم برای صلح، ثبات و امنیت کشورمان است.

گروه‌های تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د- ی.پ.گ٬ داعش و همچنین سایر گروه‌های تروریستی فعال در سوریه نیز به اقدامات خود علیه کشورمان همچنان ادامه می دهند.

در همین راستا اخذ تدابیر لازم برای حفظ تمامیت ارضی دربرابر تهدیدات علیه کشورمان در راستای حقوق بین‌المللی خود بسیار اهمیت دارد."