مجلس اجرای طرح جوانی جمعیت برای هفت سال را تصویب کرد

26/12/1399 08:04 ب.ظ

مجلس شورای اسلامی اجرای هفت ساله آزمایشی طرحی را تصویب کرده است که مطابق آن فعالیت مغایر فرزندآوری ممنوع و تعقیب قضایی متخلفان امکان‌پذیر خواهد شد. جزئیات بیشتر 👇 اخبار_ایران مجلس تهران

در حالی تصویب اجرای آزمایشی این طرح را منتشر کردند که پیش از این نیز بسیاری از مواد طرح جوانی جمعیت شده بود.

بر اساس طرح جوانی جمعیت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی موظف شده‌اند که تا یک سال پس از ابلاغ قانون، محتوای آموزشی مخالف فرزندآوری را از برنامه درسی حذف کنند و درباره ازدواج به‌هنگام، فرزندآوری و تعدد فرزندان، «ارزشمند‌سازی» کنند.

همچنین مطابق این طرح وزارت‌خانه‌‌های علوم و آموزش و پرورش موظف به راه اندازی رشته‌ای به نام «مدیریت خانه و خانواده» برای زنان شده‌اند. همچنین از یک سو، دستگاه‌های دولتی جمهوری اسلامی نیز مکلف به تبلیغات عمومی و فرهنگ‌سازی ازدواج و تعدد فرزندان از طریق تولید فیلم، سریال و تبلیغات بازرگانی شده‌اند. از سوی دیگر نیز، پخش و توزیع هرگونه محتوای آموزشی،‌ فرهنگی و سرگرمی از جمله فیلم و سریال در مخالفت با سیاست‌های افزایش جمعیت ممنوع خواهد شد.

این قانون صداوسیما را از پخش آگهی‌های بازرگانی با محتوای خانواده‌های دو فرزند و کمتر نیز منع می‌کند. چنانچه این طرح به تصویب شورای نگهبان نیز برسد، مرکز عالی فضای مجازی نیز وارد موضوع شده و هرگونه فعالیت مغایر با فرزندآوری و ازدواج نیز در فضای مجازی، تئاتر و سینما ممنوع خواهد شد. headtopics.

ادامه مطلب:
iranwire »

تجمع صدها خودروی سوختبر در مرز بلوچستان بعد از اجرای «طرح رزاق» سپاهفعالان بلوچ با انتشار ویدئوهایی در شبکه‌های مجازی گزارش دادند که صدها خودروی سوخت‌بر متعلق به مردم

جان باختن ۲۶ شهروند تهرانی به دلیل اجرای طرح خاموشی معابر

نامه 'زالی' به 'نمکی' درباره استفاده از ظرفیت سایر بخش‌ها در اجرای طرح واکسیناسیون کرونافرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران در نامه ای از وزیر بهداشت خواستار استفاده از ظرفیت سایر بخش‌ها نظیر آموزش و پرورش و شهرداری برای اجرای طرح واکسیناسیون کرونا شد.

طرح جدید مجلس؛ دو فقیه باید سقط جنین را تایید کنندآخوند_جماعت از نطفه بچه هم کره میگیره، کارآفرین تویی سدعلی، بقیه اداتو درمیارند نه_به_جمهوری_اسلامی واسه افزایش جمعیت هرکاری بکنین اخه ۴تا عقب‌افتاده‌ذهنی چه کمکی به مملکت گه‌وبلبل ما میکنه ؟؟؟؟

مجلس نمایندگان آمریکا طرح مهاجرتی پرزیدنت بایدن را تصویب کرد🔺مجلس نمایندگان آمریکا طرح مهاجرتی پرزیدنت بایدن را تصویب کرد ▪️ یکی از لوایح این طرح برای اعطای اقامت قانونی به حدود دو میلیون مهاجر غیرقانونی است که در کودکی به آمریکا آمده‌اند

استان‌وایرـ مجلس شورای اسلامی اجرای هفت ساله آزمایشی طرحی را تصویب کرده که مطابق آن فعالیت مغایر فرزندآوری ممنوع و تعقیب قضایی متخلفان امکان‌پذیر خواهد شد.رسانه‌های ایران

در حالی تصویب اجرای آزمایشی این طرح را منتشر کردند که پیش از این نیز بسیاری از مواد طرح جوانی جمعیت شده بود.

بر اساس طرح جوانی جمعیت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی موظف شده‌اند که تا یک سال پس از ابلاغ قانون، محتوای آموزشی مخالف فرزندآوری را از برنامه درسی حذف کنند و درباره ازدواج به‌هنگام، فرزندآوری و تعدد فرزندان، «ارزشمند‌سازی» کنند.

همچنین مطابق این طرح وزارت‌خانه‌‌های علوم و آموزش و پرورش موظف به راه اندازی رشته‌ای به نام «مدیریت خانه و خانواده» برای زنان شده‌اند.

همچنین از یک سو، دستگاه‌های دولتی جمهوری اسلامی نیز مکلف به تبلیغات عمومی و فرهنگ‌سازی ازدواج و تعدد فرزندان از طریق تولید فیلم، سریال و تبلیغات بازرگانی شده‌اند. از سوی دیگر نیز، پخش و توزیع هرگونه محتوای آموزشی،‌ فرهنگی و سرگرمی از جمله فیلم و سریال در مخالفت با سیاست‌های افزایش جمعیت ممنوع خواهد شد.

این قانون صداوسیما را از پخش آگهی‌های بازرگانی با محتوای خانواده‌های دو فرزند و کمتر نیز منع می‌کند.

چنانچه این طرح به تصویب شورای نگهبان نیز برسد، مرکز عالی فضای مجازی نیز وارد موضوع شده و هرگونه فعالیت مغایر با فرزندآوری و ازدواج نیز در فضای مجازی، تئاتر و سینما ممنوع خواهد شد.

همچنین بنا با تصویب این طرح، کلیه واحدهای تولیدی، توزیعی و خدماتی نیز باید جمله‌هایی که محتوای مشوق فرزندآوری دارند روی بسته‌های محصولات خود بنویسند.

از سال ۱۳۹۳ و به دستور علی خامنه‌ای برای افزایش جمعیت، بسیاری از خدمات جلوگیری از بارداری مانند توبکتومی و وازکتومی در ایران