مجلس با فوریت لایحه حذف ارز ترجیحی مخالفت کرد

23/08/1400 10:02 ق.ظ

مجلس با دو فوریت لایحه حذف ارز ترجیحی مخالفت کرد نمایندگان مجلس با دو فوریت و یک فوریت لایحه حذف ارز ترجیحی مخالفت کردند این لایحه به صورت عادی در دستور کار مجلس قرار گرفت.

نمایندگان مجلس با دو فوریت و یک فوریت لایحه حذف ارز ترجیحی مخالفت کردند این لایحه به صورت عادی در دستور کار مجلس قرار گرفت. بعد از توضیحات میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه و اظهارات مخالفان و موافقان دو فوریت لایحه حذف ارز ترجیحی یا لایحه «تامین مطمئن کالاهای اساسی، نهاده‌های دائمی، دارو و تجهیزات پزشکی و سیاست‌های جبرانی برای حمایت از معیشت اقشار...

بعد از توضیحات میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه و اظهارات مخالفان و موافقان دو فوریت لایحه حذف ارز ترجیحی یا لایحه «تامین مطمئن کالاهای اساسی، نهاده‌های دائمی، دارو و تجهیزات پزشکی و سیاست‌های جبرانی برای حمایت از معیشت اقشار آسیب‌پذیر» به رای مجلس گذاشت.

نمایندگان مجلس با ۹۹ رای موافق و ۱۲۷ رای مخالفت و ۷ رای ممتنع از مجموع ۲۴۹ نماینده حاضر با تقاضای دو فوریت مخالفت کردند. مجددا تقاضای یک فوریت به رای مجلس گذاشته شد این بار هم نمایندگان با ۱۰۲ رای موافق ۱۱۹ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع از مجموع ۲۵۰ نماینده حاضر با بررسی این لایحه به صورت یک فوریت نیز مخالفت کردند.

سپس محمد باقر قالیباف رئیس مجلس گفت که این لایحه به صورت عادی اعلام وصول می شود.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

۴۰ نماینده مجلس علیه معیشت حداقلی چند میلیون‌/ خروج ۵۸۸ هزار کارگاه از شمول حداقل مزد/ «تشویق سرمایه‌گذار» با «خالی کردن سفره کارگر»اخیرا تعدادی از نمایندگان مجلس پای طرحی را امضا زده‌اند که بر مبنای آن، کارگاه روستایی از شمول ماده ۴۱ قانون کار خارج می‌شوند اما واقعیت این است که آثار این طرح بسیار گسترده است. در واقع این طرح تنها «نوک کوه یخ» را پیش چشم کارگران می‌گذارد. في زمن الظلم على المسلمين الذي نراه اليوم سيرسل الله الإمام المهدي. كما تدل أيضاً رؤى محمد قاسم على أن زمن الإمام المهدي قد حل علينا. تعرف على المزيد وأعرف هل يمكن ان يكون قاسم هو المهدي؟.

بازندگان انتخابات مجلس عراق «مرکز هماهنگی» اعتراض به نتیجه انتخابات تشکیل دادندتحصن و اعتراض گروەهای سیاسی بازندە انتخابات انتخابات اکتبر مجلس عراق همچنان ادامە دارد. هواداران این گروەها روز گذشتە تهدید کردند کە در صورت عدم قبول خواستەهایشان، بە منطقە سبز حملە خواهند کرد.

جلسه رأی اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، سه‌شنبه برگزار می‌شودمجلس شورای اسلامی این هفته روز‌های یکشنبه، سه شنبه و چهارشنبه جلسات علنی خواهد داشت.

اطلاعیه وزارت اطلاعات: کشف بیش از 25 تن انواع مواد مخدر در زاهدان- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimکشف ۲۵ تن انواع موادمخدر در زاهدان وزارت اطلاعات: طی عملیات‌های جداگانه در ۶ ماهه اول سال جاری، تعدادی از باندهای قاچاق مواد مخدر و محل اختفاء آن‌ها شناسایی و مورد ضربه قرار گرفت در همین راستا ۳۶ نفر دستگیر و ۲ نفر از اشرار به هلاکت رسیدند دم هرچی آقا محمده گرم✌🇮🇷 اینگونه اخبار اگرچه جلوه ای زیبا دارند اما بیایید یک حساب سرانگشتی کنیم اگر در اداره کل اطلاعات سیستان و بلوچستان تنها 30نفر در حوزه مواد مخدر با دریافتی ماهیانه 40ملیون تومان، مشغول به خدمت باشند هزینه حقوق ایشان صرفا در 6ماهه اول امسال بدون احتساب اضافه کار 7/2میلیارد تومان است

تشدید بی‌عدالتی در صورت واردات دارو با ارز آزاد/ دولت باید برای کلیه لوایح پیوست عدالت ارائه کند/ راه‌ سوم در مورد ارز ترجیحی اجرای فاکتور الکترونیکی استیک استاد دانشگاه اظهار داشت: در حال حاضر می‌توان به جز سیاست حذف ارز ترجیحی و ادامه آن، راه حل سومی را انتخاب کنیم و آن اجرای فاکتور الکترونیکی است‌. در کشورهای دیگر این سیاست تحت عنوان مالیات بر ارزش افزوده مطرح شده است و هیچ ارتباطی با نظام‌های کمونیستی ندارد.

فضای مجازی دریای خروشانی است که نمی‌توان با بیل آن را مدیریت کرد/ با امر و نهی نمی‌شود مردم را دین‌پذیر کردیک وکیل دادگستری با بیان اینکه فضای مجازی دریای خروشانی است که نمی‌توان با بیل آن را مدیریت کرد، گفت: ما باید فرهنگسازی کنیم و آگاهی مردم را افزایش دهیم در غیر این صورت با امر و نهی کردن نه می‌توان مردم را دین‌پذیر کرد و به راه راست هدایت کرد و نه می‌توان از فساد و تباهی جلوگیری کرد. 'Allah will not help Muslims until they eradicate Shirk at the state level', This is the claim of a man named Muhammad Qasim from Pakistan. He is also claiming to have Divine Dreams about the end of Time and the rise of his country. 'قاسم لم تخبرني قط هل أتممت عملك أم لا ، فلم أقم بتأسيس القيامة'. بعد رؤية رحمة الله شعرت براحة أكبر. من حلم محمد قاسم . إنه الإمام المهدي!

به گزارش ایسنا، در جلسه علنی امروز یکشنبه نمایندگان مجلس به بررسی تقاضای دو فوریت لایحه «تامین مطمئن کالاهای اساسی، نهاده‌های دائمی، دارو و تجهیزات پزشکی و سیاست‌های جبرانی برای حمایت از معیشت اقشار آسیب‌پذیر» پرداختند.

بعد از توضیحات میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه و اظهارات مخالفان و موافقان دو فوریت لایحه حذف ارز ترجیحی یا لایحه «تامین مطمئن کالاهای اساسی، نهاده‌های دائمی، دارو و تجهیزات پزشکی و سیاست‌های جبرانی برای حمایت از معیشت اقشار آسیب‌پذیر» به رای مجلس گذاشت.

نمایندگان مجلس با ۹۹ رای موافق و ۱۲۷ رای مخالفت و ۷ رای ممتنع از مجموع ۲۴۹ نماینده حاضر با تقاضای دو فوریت مخالفت کردند.

مجددا تقاضای یک فوریت به رای مجلس گذاشته شد این بار هم نمایندگان با ۱۰۲ رای موافق ۱۱۹ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع از مجموع ۲۵۰ نماینده حاضر با بررسی این لایحه به صورت یک فوریت نیز مخالفت کردند.

سپس محمد باقر قالیباف رئیس مجلس گفت که این لایحه به صورت عادی اعلام وصول می شود.

به گزارش ایسنا متن لایحه «تامین مطمئن کالاهای اساسی، نهاده‌های دائمی، دارو و تجهیزات پزشکی و سیاست‌های جبرانی برای حمایت از معیشت اقشار آسیب‌پذیر» به شرح زیر است:با عنایت به تاثیرپذیری روند تامین و قیمت کالاهای اساسی از افزایش قیمت‌های جهانی و تغییرات اقلیمی و با هدف فراهم آوردن امکان تامین کافی کالاهای اساسی، نهاده‌های دائمی، دارو و تجهیزات پزشکی و حمایت از معیشت اقشار آسیب‌پذیر از طریق پرداخت یارانه، لایحه زیر برای انجام تشریفات قانونی تقدیم می‌شود.تامین مطمئن کالاهای اساسی، نهاده‌های دائمی، دارو و تجهیزات پزشکی و سیاست‌های جبرانی برای حمایت از معیشت اقشار آسیب‌پذیر

ماده ۱- به‌منظور جبران آثار منفی ناشی از افزایش قیمت جهانی نهاده‌های دامی و کشاورزی وارداتی و بروز خشکسالی در سال جاری و جهت اطمینان از تامین کافی کالاهای اساسی، نهاده‌های دائمی، دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی، سقف اعتبار موضوع جزء ۳ بند «ب» تبصره یک ماده واحده قانون بودجه ۱۴۰۰ کل کشور به ۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار افزایش می‌یابد.

ماده ۲- به دولت اجازه داده می‌شود در صورت تغییر نرخ ارز نهاده‌های دامی و کالاهای اساسی، از محل درآمدهای حاصل از تغییر نرخ کالاهایی که با ارز ترجیحی تامین می‌شود، تا مبلغ دویست و هفتاد هزار ریال به حساب خاص سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها نزد خزانه‌داری کشور کشور واریز نماید. این مبلغ تا پایان سال صرف پرداخت یارانه به افراد مشمول قانون الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی مصوب ۱۳۹۹ خواهد شد.

تبصره- به دولت اجازه داده می‌شود در صورتی که منابع حاصل از این ماده واحده برای پرداخت یارانه کفایت ننماید، مابه‌التفاوت را تا سقف ۲۷۰ هزار میلیارد ریال محل جابه‌جایی ردیف‌های جدول تبصره (۱۴) ماده واحده قانون بودجه ۱۴۰۰ کل کشور تامین و پرداخت نماید.»