مجلس سنای آمریکا نیز وتوی ترامپ را باطل کرد | DW | 02.01.2021

13/10/1399 09:14 ق.ظ

برای نخستین بار کنگره آمریکا وتوی رئیس جمهور علیه بودجه دفاعی را رد کرد. مجلس سنا با اکثریت نمایندگان جمهوری‌خواه علیه حکم ترامپ رأی داد؛ ابطال رأی وتوی ترامپ شکستی بی‌سابقه برای اوست.

برای نخستین بار کنگره آمریکا وتوی رئیس جمهور علیه بودجه دفاعی را رد کرد. مجلس سنا با اکثریت نمایندگان جمهوری‌خواه علیه حکم ترامپ رأی داد؛ ابطال رأی وتوی ترامپ شکستی بی‌سابقه برای اوست. برای نخستین بار در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ کنگره ایالات متحده وتوی او را بی‌اثر کرد. پیش از این مجلس نمایندگان رأی ترامپ را باطل کرده بود، و اکنون مجلس سنا نیز علیه وتوی ترامپ رأی داد.

بدین ترتیب برای نخستین بار طرح بودجه مزبور بدون امضای رئیس جمهور قانونی می‌شود.

برای لغو وتو به بیش از دوسوم آرای نمایندگان نیاز هست که این امر در سنا نیز حائز گشت. در مجلس سنا ۸۱ تن از ۱۰۰ نماینده علیه حکم وتوی ترامپ رأی دادند که ۴۰ نفر از آنها نمایندگان جمهوری‌خواه بودند. از آنجا که روز یکشنبه (سوم ژانویه) کنگره تازه‌ای شروع به کار می‌کند، آخرین نشست کنگره به شکل غیرعادی روز جشن سال نوی میلادی برگزار شد. ترامپ روز پنجشنبه (۳۱ دسامبر) زودهنگام از تعطیلات به واشینگتن برگشته بود.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید طرح بودجه بیش از چهار هزار و ۵۰۰ صفحه حجم دارد و برای امور دفاعی حدود ۷۴۰ میلیارد دلار در نظر گرفته است. در رأی گیری تنها ۱۳ رأی در مخالفت با طرح بودجه اقامه شد، که ۷ رأی از آن نمایندگان جمهوری‌خواه بود. headtopics.com

شتاب نکن فیک.

گوه زیادی نخور DW لاشخور ترامپ باید حال این آلمانیها رو میگرفت تا اینقدر گستاخ و پرو نمیشدن

ترامپ تو دیگه به آخر راه رسیدی

ادامه مطلب:
dw_persian »

کنگره آمریکا برای اولین بار رای به لغو وتوی ترامپ داددونالد ترامپ در طول دوران ریاست جمهوری خود ۹ مصوبه کنگره را وتو کرده اما این برای اولین بار است که اعضای کنگره با رای دو سومی خود موفق به لغو وتوی او می‌شوند. ترامپ تروریست و قاتل انتقام نزدیک است

نانسی پلوسی، مخالف سرسخت ترامپ مجددا رییس مجلس نمایندگان آمریکا شد | DW | 04.01.2021کنگره آمریکا پس از انتخابات نوامبر با ترکیب جدید تشکیل جلسه داد. دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان از اکثریت برخوردارند. سرنوشت مجلس سنا هنوز روشن نیست. نانسی پلوسی بار دیگر به عنوان رئیس مجلس نمایندگان انتخاب شد. یا خدا این ننجون پولوسی این دگنک رو با چه غیضی برده بالا گمونم میخواد بزنه وسط ملاج ترامپ

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از مایک پنس خواست دونالد ترامپ را از ریاست جمهوری برکنار کندرئیس مجلس نمایندگان آمریکا از مایک پنس خواست تا با اجرای متمم ۲۵ قانون اساسی دونالد ترامپ را از ریاست جمهوری برکنار کند. 👍 😂🤘 فکر بدی نیست. مردک این آخریه جنگی با ایران راه نندازه

مجلس نمایندگان آمریکا از مایک پنس خواست دونالد ترامپ را از ریاست جمهوری برکنار کنداعضای مجلس نمایندگان آمریکا از معاون رئیس جمهوری خواستند تا با اجرای متمم ۲۵ قانون اساسی دونالد ترامپ را از کار برکنار کند. پوتین بمب وسط آمریکا منفجر میکرد ضررش کمتر از ترامپ بود مجلس نمایندگان گوه خورد اگه اینکار بشه یعنی واقعا اون پیرزن مجاری که نابینا بود و پیش بینی میکرد. درست پیشبینی کرده بود زمان اوباما که ریس جمهور بعدی امریکا تو دور اول ریاست جمهوریش برکنار میشه.و واسه ایرانم گفته بودکه اول بدبخت میشیم انوقت یه نفر میاد زمام کارو دست میگیره وتا چند صد سال سرزمین ما خوب

مجلس نمایندگان آمریکا قطعنامه فعالسازی متمم ۲۵ را برای برکناری ترامپ تصویب کردمجلس نمایندگان آمریکا با صدور قطعنامه‌ای از مایک پنس خواست با فعال‌سازی متمم ۲۵ قانون اساسی برای برکناری ترامپ از قدرت به دلیل نقشش در شورش‌های هفته گذشته در کنگره موافقت کند. این در حالی است که معاون ترامپ پیش از این جلسه در نامه‌ای هشدار داده بود که که این اقدام پیامدهای وحشتناکی دارد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا

برای نخستین بار در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ کنگره ایالات متحده وتوی او را بی‌اثر کرد. پیش از این مجلس نمایندگان رأی ترامپ را باطل کرده بود، و اکنون مجلس سنا نیز علیه وتوی ترامپ رأی داد. بدین ترتیب برای نخستین بار طرح بودجه مزبور بدون امضای رئیس جمهور قانونی می‌شود.

برای لغو وتو به بیش از دوسوم آرای نمایندگان نیاز هست که این امر در سنا نیز حائز گشت. در مجلس سنا ۸۱ تن از ۱۰۰ نماینده علیه حکم وتوی ترامپ رأی دادند که ۴۰ نفر از آنها نمایندگان جمهوری‌خواه بودند.

از آنجا که روز یکشنبه (سوم ژانویه) کنگره تازه‌ای شروع به کار می‌کند، آخرین نشست کنگره به شکل غیرعادی روز جشن سال نوی میلادی برگزار شد. ترامپ روز پنجشنبه (۳۱ دسامبر) زودهنگام از تعطیلات به واشینگتن برگشته بود.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

طرح بودجه بیش از چهار هزار و ۵۰۰ صفحه حجم دارد و برای امور دفاعی حدود ۷۴۰ میلیارد دلار در نظر گرفته است.

در رأی گیری تنها ۱۳ رأی در مخالفت با طرح بودجه اقامه شد، که ۷ رأی از آن نمایندگان جمهوری‌خواه بود.

طرح بودجه دفاعی از ۵۹ سال پیش تاکنون همواره با حمایت هر دو حزب کنگره تأیید شده است.

رأی کنگره علیه وتوی ترامپ در شرایطی انجام می‌گیرد که ترامپ همواره از پشتیبانی حزب جمهوری‌خواه در کنگره اطمینان داشت، زیرا در این مجلس حزب خود او از اکثریت برخوردار است.

شکستی سنگین برای ترامپ

پیش از این مجلس نمایندگان آمریکا دوشنبه (۲۸ دسامبر) حکم دونالد ترامپ را که بودجه دفاعی پیشنهادی کنگره را وتو کرده بود، با اکثریتی قوی رد کرد.

در رأی‌گیری مجلس نمایندگان بیش از ۱۰۰ نماینده حزب جمهوری‌خواه، یعنی حزب حامی دونالد ترامپ، علیه او رأی دادند و شمار آرا را به بالای دو سوم رساندند.