مجلس ایران به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد

12/08/2020 09:17:00 ق.ظ

خیابانی, صنعت

حسین مدرس خیابانی به عنوان وزیر صنعت ، معدن و تجارت ایران رای اعتماد نگرفت

12.08.2020استانبول/ خبرگزاری آناتولیدر جریان جلسه رای اعتماد به حسین مدرس خیابانی، پس از نطق موافقان و مخالفان این انتخاب و توضیحات وزیر پیشنهادی رای گیری انجام شد. نمایندگان مجلس ایران به این انتخاب حسن روحانی رای اعتماد ندادند.پس از شمارش آرا مشخص شد نمایندگان با 104 رای موافق، 140 رای مخالف و 10 رای ممتنع از مجموع 254 با انتخاب حسین مدرس خیابانی به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت مخالفت کردند.

مدرس خیابانی از اردیبهشت ماه به عنوان سرپرست این وزارت خانه فعالیت می کند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

مجلس به مدرس خیابانی اعتماد نکردنمایندگان با تصدی‌گری مدرس خیابانی به عنوان وزیر پیشنهادی صعنت، معدن و تجارت مخالفت کردند.

مجلس به مدرس خیابانی رای اعتماد ندادمجلس به وزیر پیشنهادی صمت رای اعتماد نداد | نمایندگان مجلس در جلسه علنی چهارشنبه با ۱۰۴رای موافق، ۱۴۰رای مخالف و ۱۰رای ممتنع از مجموع ۲۵۴نماینده حاضر با انتصاب حسین مدرس خیابانی به عنوان وزیر صنعت ، معدن و تجارت مخالفت کردند

قالیباف: رییس‌جمهوری به توصیه ستاد ملی کرونا به مجلس نیامدچرایی عدم حضور رئیس جمهوری در مجلس | رییس مجلس: رییس جممهوری از ستاد ملی کرونا استعلام کرده و آنان مصلحت ندیده بودند که ایشان در جلسه علنی مجلس حضور یابد

کرونا به 80 درصد اصناف ایران آسیب زده استرئیس کمیسیون نظارت و بازرسی اتاق اصناف ایران اعلام کرده است 70 تا 80 درصد اصناف ایران در پی شیوع ویروس کرونا آسیب دیده اند. - خبرگزاری آناتولی

کمک‌های ایران به لبنان بلاعوض نخواهد بود

مایک پمپئو:‌ ورود چین به ایران، خاورمیانه را بی‌ثبات می‌کندمایک پمپئو:‌ ورود چین به ایران، خاورمیانه را بی‌ثبات می‌کند حساب کاربری وزارت خارجه آمریکا در توئیتر با انتشار پیامی به نقل از مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، نسبت به بی‌ثبات شدن خاورمیانه در صورت ورود چین به ایران هشدار داد.

حسین مدرس خیابانی به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران نتوانست از مجلس این کشور رای اعتماد بگیرد.به گزارش خبرنگار ایلنا، در جلسه علنی امروز (  چهارشنبه ۲۲ مرداد) مجلس شورای اسلامی نمایندگان صلاحیت حسین مدرس خیابانی برای وزارت صمت را مورد بررسی قرار دادند.به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز-چهارشنبه- مجلس شورای اسلامی با ۱۰۴ رای موافق، ۱۴۰ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع از مجموع ۲۵۴ نماینده حاضر در مجلس با انتصاب حسین مدرس خیابانی به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت مخالفت کردند.به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «علیرضا سلیمی» نماینده مردم محلات در تذکری به ماده ۲۰۴ و ۲۲ آیین نامه داخلی در رابطه با حفظ شان و اقتدار مجلس اظهار داشت: طبق این مواد که به صراحت می‌گوید رییس جمهوری باید به مجلس بیاید و یک ساعت در رابطه با برنامه‌های پیشنهادی صحبت کند.

12.08..2020 استانبول/ خبرگزاری آناتولی در جریان جلسه رای اعتماد به حسین مدرس خیابانی، پس از نطق موافقان و مخالفان این انتخاب و توضیحات وزیر پیشنهادی رای گیری انجام شد. محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی پیش از رای گیری درباره رای اعتماد به مدرس خیابانی درخصوص عدم حضور رییس جمهوری در این جلسه اظهار داشت: رییس جمهوری بر اساس  استعلام از ستاد ملی مقابله با کرونا در جلسه امروز حضور نیافت. نمایندگان مجلس ایران به این انتخاب حسن روحانی رای اعتماد ندادند. پس از شمارش آرا مشخص شد نمایندگان با 104 رای موافق، 140 رای مخالف و 10 رای ممتنع از مجموع 254 با انتخاب حسین مدرس خیابانی به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت مخالفت کردند. قالیباف که ریاست جلسه علنی مجلس را بر عهده داشت، در پاسخ به تذکر سلیمی گفت: معاون پارلمانی و همچنین رییس دفتر رییس جمهوری چندروز قبل در نامه ای به من نوشتند که رییس جمهوری از ستاد ملی کرونا استعلام کرده و آنان مصلحت ندیده بودند که او در جلسه حاضر شود.

مدرس خیابانی از اردیبهشت ماه به عنوان سرپرست این وزارت خانه فعالیت می کند. گفتنی است اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری ایران در این جلسه نیز حضور داشت. رئیس مجلس ایران نیز درباره عدم حضور حسن روحانی، رئیس جمهوری این کشور گفت: رئیس جمهور از ستاد ملی کرونا استعلام کرده است و آنها گفته اند در جلسه شرکت نکند. .