مجلسی‌ها سوپاپ‌های اطمینان را در قانون انتخابات لحاظ کنند/ دست مجری و ناظر نباید برای تفسیر سلیقه‌ای باز باشد/ تنگ‌نظری‌ها بخشی از مردم را دلسرد می‌کند

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کوهکن در گفت‌وگو با ایلنا: مجلسی‌ها سوپاپ‌های اطمینان را در قانون انتخابات لحاظ کنند/ دست مجری و ناظر نباید برای تفسیر سلیقه‌ای باز باشد/ تنگ‌نظری‌ها بخشی از مردم را دلسرد می‌کند

محسن کوهکن نماینده سابق مجلس و عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درخصوص اصلاح قانون انتخابات و ایراداتی که به آن وارد است، گفت: آنچه که مسلم است، این است که هیچ‌کسی نمی‌تواند ادعا کند که قانون فعلی انتخابات یک قانون جامع و کامل انتخاباتی است، خود آقای سخنگوی شورای نگهبان این حرف را در مصاحبه‌های مختلف اشاره کردند و حتی زمانی که بحث صلاحیت‌ها به وجود آمد، در پایان مجلس دهم، شاید به نوعی تاحدی ایراد و اشکال کار را به این هم مرتبط کردند.

نماینده سابق مجلس در ادامه اظهار داشت: در خصوص طرح اصلاح قانون انتخاباتی که در مجلس دهم مطرح شد، من طراح آن بودم و آن طرح یک جمله بود، اما وقتی که به کمیسیون شوراها رفت آقایان پیشنهاداتی داشتند از جمله آقای مطهری و در پایان خروجی کمیسیون چیزی بود که تقریباً آنچه که در طرح اولیه مطرح شده بود در آن وجود نداشت و به یک چیز دیگر تبدیل شد که حتی خود ما هم مجبور شدیم در صحن با آن مخالفت کنیم.

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری در بخش دیگری از این گفت‌وگو با اشاره به تندروی یا کندروی‌هایی که گاه شاهد آن هستیم، اظهار داشت: متاسفانه ما در ایران یا از این طرف بام می‌افتیم یا از آن طرف بام و تفاوتی هم ندارد کدام جناح باشد، نباید طرحی که مطرح یا قانونی که تصویب می‌کنیم به نوعی باشد که مردم یا حداقل بخشی از مردم و یا جریانات سیاسی با هر ایده و عقیده‌ سیاسی اینگونه استنباط کنند که دایره انتخاب در حال محدود شدن است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اولین بار نیست که بورس اصلاح قیمت می‌کند/ کسانی که سهم‌هایشان را فروختند افسوس خوردندرییس هیات مدیره یک گروه صنعتی و معدنی با تاکید بر این‌که این نخستین بار نیست که بازار بورس اصلاح قیمت می‌کند، اظهار کرد: اصلاح قیمت‌ها باید انجام می‌شد. در سال ۱۳۸۵ نیز اکثر سهم‌ها بیش از ۷۰ درصد اصلاح شدند، اما افرادی که در آن سهم‌های خود را فروختند بعدا افسوس خوردند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آیا می‌توانم مانع همسرم شوم که فرزندمان را پس از ۷ سالگی از ایران خارج نکند؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

انتخابات آمریکا؛ رای‌دهندگانی که بایدن و ترامپ را دوست ندارند - BBC News فارسیانتخابات مناقشه‌آمیز آمریکا دارد وارد مرحله نهایی خود می‌شود و حامیان دونالد ترامپ و جو بایدن سعی می‌کنند که برای نامزد مورد علاقه خود تبلیغ کنند و رای‌دهندگان مردد را به اردوی خود بکشانند. اما همه از گزینه‌های موجود راضی نیستند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اینفوگرافی| حال بد اقتصادی مردم به روایت پس‌اندازهاحدود 5 درصد از مردم پس‌اندازهای گذشته خود را خرج کرده و امسال نسبت به پارسال دیگر پس‌اندازی ندارد. از آن‌سو جذابیت‌های بورس باعث شده بخشی از مردم به این بازار رجوع کنند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

وزیر داخله: در برنامه میثاق امنیتی به مردم اسلحه داده نمی‌شود - BBC News فارسیوزیر داخله/ کشور افغانستان اعلام کرده که در 'برنامه میثاق امنیتی' به کسی اسلحه داده نشده و فقط دولت خواستار همکاری مردم در روند تامین امنیت و مبارزه با جرایم در شهرها است. هفته گذشته نمایندگان مجلس از این برنامه انتقاد و 'برنامه میثاق امنیتی' را ملیشه سازی خوانده بود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

داروهای کرونا در بازار سیاه؛ بازی مافیای دارو با جان مردمبازار سیاه فروش داروهای کرونا این روزها داغ است. قیمت داروی رمدسیویر در بازار سیاه، حدود 50 تا 60 میلیون تومان است و اگر فروشنده‌ای احساس کند مشتری مجبور است تحت هر شرایطی این دارو را بخرد، ممکن است قیمت را بیشتر هم اعلام کند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »