مجلس در بودجه سال 99 درباره قیمت بنزین تجدیدنظر می‌کند/ هنوز تصمیم فراکسیونی برای استیضاح وزیر کشور گرفته نشده است/ حرف روحانی در تبریز کوچک شمردن و ریشخند کردن مردم بود

30/11/2019 04:47:00 ب.ظ

نماینده شیراز در مجلس با تأکید بر جدیت مجلس بر تک‌نرخی کردن قیمت بنزین خاطر نشان کرد: مجلس در زمان بررسی لایحه بودجه سال 99 قطعاً درباره قیمت بنزین تجدیدنظر خواهد کرد.

ایلنا, قیمت_بنزین

نماینده شیراز در گفت و گو با ایلنا مطرح کرد: مجلس در بودجه سال 99 درباره قیمت_بنزین تجدیدنظر می‌کند/ هنوز تصمیم فراکسیونی برای استیضاح وزیر کشور گرفته نشده است/ حرف روحانی در تبریز کوچک شمردن و ریشخند کردن مردم بود

نماینده شیراز در مجلس با تأکید بر جدیت مجلس بر تک‌نرخی کردن قیمت بنزین خاطر نشان کرد: مجلس در زمان بررسی لایحه بودجه سال 99 قطعاً درباره قیمت بنزین تجدیدنظر خواهد کرد.

رضایی با بیان اینکه این سخن رئیس‌جمهور از دو حالت خارج نیست، افزود: رئیس‌جمهور در این رابطه یا راست می‌گوید، یا ادعایش صحیح نیست.به گفته نماینده شیراز اگر این سخن رئیس‌جمهور سخنی راست باشد، باعث تأسف است که او از زمان چنین تصمیمی که سبب بروز این اغتشاشات و مشکلات برای جامعه شد، خبر نداشته باشد؛ اما اگر رئیس‌جمهور صحیح نگوید، به معنای کوچک‌شمردن ملت و ریشخند مردم است.

رضایی معتقد است در هر دو حالت، بیان چنین سخنی از جانب رئیس‌جمهور، «نامناسب» بوده و باعث «بی‌اعتمادی» و «سرشکستگی» مردم خواهد شد.این نماینده مجلس ادامه داد: رئیس‌ رئیس‌جمهور باید واقعیات و مشکلات اقتصادی را شفاف به مردم توضیح دهد تا مردم نیز به سخنان او اعتماد کنند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

اعتراف صریح بازداشت‌شدگان اغتشاشات گیلان به آشوب و آسیب‌رسانی به اموال عمومی + فیلم- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

بزک نمیربهارمیاد.گرانی شروع شده تومیخای سال دیگه... داداش بخواب تون ادامه بدین بخدابهتره ازعمروعاص انتظار بیشتری دارید

تعیین زمان اجرای اصلاح قیمت بنزین در اختیار شورای عالی امنیت ملی بودرئیس دفتر رئیس‌جمهوری با نادرست خواندن برداشت‌های نادرست صورت گرفته درباره اظهارات دکتر روحانی در آذربایجان‌شرقی گفت: ایشان با حساسیت و دغدغه بسیار زیادی مسایل رخ داده در کشور پس از اصلاح قیمت بنزین را دنبال می‌کردند و اظهارات ایشان هم به معنی سلب مسئولیت از خود نبوده و نیست. ما نفهمیدیم شورای هالی امنیت ملی بود یا شورای امنیت کشور یا رئیس جمهور !!! یکی بیاد این دغل بازی رو تموم کنه هم نزنید ... چرا لقمه رو می پیچونید عزیزان ؟ یک کلام بفرمایید در دست دکتر روحانی بود ؛ وقت دیگران رو هم نگیرید . سپاس

رشد ۳۵ درصدی قیمت مسکن در آبان ماهرشد ۳۵ درصدی قیمت مسکن در آبان ماه متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی معامله شده در شهر تهران در آبان‌ماه سال جاری نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳۵.۸ درصد افزایش داشته است.

روز خونین در عراق؛ شمار کشته‌شدگان در سه شهر به ۳۰ تن رسیددست‌کم۳۰ معترض عراقی در جریان ناآرامی‌های این کشور در روز پنجشنبه ۲۸ نوامبر (هفت آذر) در سه شهر نجف، ناصریه و بغداد کشته شدند. خدا کمکتون کنه متاسفانه نفرین بر سر این ملت سایه انداخته.

تخصیص مکان ویژه به معترضین در آینده نزدیک در شهر مشهدتخصیص مکان ویژه به معترضین در آینده نزدیک در شهر مشهد استاندار خراسان رضوی: ما در شورای تامین تصویب خواهیم کرد تا مکانی مناسب برای مردم تعیین شود که اعتراضشان را در یک محل با امنیت خوب و بدون تعرض بگویند، مسئولین نیز پاسخگو باشند. درحال حاضرتنها نقطه باامنیت خوب وبدون تعرض در جمهوری اسلامی توالت خانه هاست، جای خوبی برای اعتراض انتخاب کردید تو شهر تهران میتونید برید تو جاده ساده یه سوله خالی هست اونجا اعتراض بکنید هم سقف داره هم جای دنجیه هم مزاحم کسی نمیشید زباله های ج.ا. و آخوند، بلای بدی در انتظارتونه. خیلی بد. 💩

مهدی کروبی در واکنش به اعتراض‌های اخیر ایران: از سکوت رجال سیاسی در عجبممهدی کروبی، نامزد معترض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ که از ۱۰ سال پیش در حصر خانگی است در پیامی در واکنش به اعتراض‌های خونین اخیر در ایران گفت: «ریشه و بستر اعتراضات اخیر را باید در فساد، تحقیر، تبعیض و نابرابری حاکم جستجو کرد نه در آن سوی آب‌ها.» مظلوم ظالمیه که زورش نمیرسه این دجال سر پست و قدرت بود چیکار کرد ؟ گوه خورد گفت . آخوند آخونده . تازه این معتقد به نظام جمهوری اسلامیه اینک گوه خورد مثل خاتمی

روز خونین در عراق؛ شمار کشته‌شدگان در سه شهر به ۳۵ تن رسیددست‌کم ۳۵ معترض عراقی در جریان ناآرامی‌های این کشور در روز پنجشنبه ۲۸ نوامبر (هفت آذر) در سه شهر نجف، ناصریه و بغداد کشته شدند. می‌خواد رکورد ما رو بزنه اما نمی‌تونه.

مسعود رضایی در گفت‌وگو با «ایلنا» با اشاره به متعجب شدنش از سخنان  رئیس‌جمهور در تبریز مبنی بر بی‌خبری وی از زمان اجرای طرح افزایش قیمت بنزین ، گفت: برای من به عنوان یک نماینده مجلس خیلی سخت بود که بتوانم این موضوع را باور کنم .به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، دکتر محمود واعظی اظهار کرد: منظور رئیس‌جمهور به هیچ وجه سلب اختیار و مسئولیت از خود در قضیه اصلاح بنزین نبوده است بلکه به تفویض اختیار به شورای امنیت کشور اشاره داشتند که در دولت‌های مختلف امری معمول بوده و اساسا محل اجرای طرحی در این ابعاد که نیازمند مشارکت همه ارکان نظام و دستگاه‌های غیردولتی و نظامی و انتظامی،شورای امنیت کشور است.به گزارش ایسنا، بر اساس تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن شهر تهران در آبان‌ماه سال جاری تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی این شهر در این ماه به ۴۱۰۰ واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه گذشته ۱۹.Aa دست‌کم ۳۰ معترض عراقی در جریان ناآرامی‌های این کشور در روز پنجشنبه ۲۸ نوامبر (هفت آذر) در سه شهر نجف، ناصریه و بغداد کشته شدند.

هنوز در تعجب ام که بالاترین مقام اجرایی کشور چنین اظهاراتی را بیان می‌کند. رضایی با بیان اینکه این سخن رئیس‌جمهور از دو حالت خارج نیست، افزود: رئیس‌جمهور در این رابطه یا راست می‌گوید، یا ادعایش صحیح نیست. طبیعی است تفویض اختیار به شورای امنیت کشور با هدف کار جمعی، هماهنگی بیشتر با دستگاه‌های خارج از دولت و  تصمیمات کارشناسانه بوده است. به گفته نماینده شیراز اگر این سخن رئیس‌جمهور سخنی راست باشد، باعث تأسف است که او از زمان چنین تصمیمی که سبب بروز این اغتشاشات و مشکلات برای جامعه شد، خبر نداشته باشد؛ اما اگر رئیس‌جمهور صحیح نگوید، به معنای کوچک‌شمردن ملت و ریشخند مردم است. در ماه مورد گزارش متوسط قیمت خرید فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۱۲ میلیون و ۴۶۰ هزار تومان بود که نسبت به ماه گذشته و ماه مشابه سال قبل به ترتیب دو درصد کاهش و ۳۵. رضایی معتقد است در هر دو حالت، بیان چنین سخنی از جانب رئیس‌جمهور، «نامناسب» بوده و باعث «بی‌اعتمادی» و «سرشکستگی» مردم خواهد شد. رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه از ماه‌ها قبل در جلساتی که در وزارت کشور تشکیل شده بود در ارتباط با نحوه اجرا و روش تبلیغ و اطلاع‌رسانی این طرح نیز  کمیته‌هایی مسئول شده بودند که بتوانند با توجه به تجربیات گذشته تصمیم گیری نمایند. این نماینده مجلس ادامه داد: رئیس‌ رئیس‌جمهور باید واقعیات و مشکلات اقتصادی را شفاف به مردم توضیح دهد تا مردم نیز به سخنان او اعتماد کنند. به گزارش خبرگزاری فرانسه حدود ۲۰۰ نفر از معترضان در جریان درگیری های روز پنجشنبه در ناصریه مجروح شدند.

وزیر کشور به پرسش‌ها پاسخ دهد نماینده شیراز در مجلس در ادامه بیان کرد: از سوی دیگر اگر وزیر کشور شخصاً و بدون اطلاع رئیس‌جمهور این تصمیم را اجرایی کرده باشد، به جامعه کم‌لطفی کرده است و مسئول اغتشاشات و خسارات ایجادشده است. ایشان هم مانند سایر مسئولان از خسارات مادی و معنوی وارد شده به مردم و کشور متأثر و ناراحت هستند و دستوراتی را نیز در خصوص جبران حداکثری خسارات مادی و معنوی به دستگاه‌های مختلف داده‌اند. همچنین توزیع تعداد معاملات انجام شده برحسب مناطق شهر تهران در آبان‌ماه حاکی از آن است که منطقه ۵ با سهم ۱۷.  مسعود رضایی با بیان اینکه وزیر کشور باید در محضر مردم و نمایندگان ملت به این پرسش جامعه پاسخ دهد، ادامه داد: قوه قضاییه باید به این موضوع ورود کند و وزیر را محاکمه کند. رضایی در ادامه می‌افزاید: اگر هم وزیر کشور به دستور رئیس‌جمهور این اقدام را انجام داده باشد،باز باید در این زمینه به صورت شفاف با مردم سخن بگوید./ ایسنا کد خبر: 331258. نماینده شیراز سپس با اشاره به طرح استیضاح وزیر کشور در مجلس تصریح کرد: تعدادی از نمایندگان مجلس طرح استیضاح وزیر کشور را آماده کرده‌اند و بر این استیضاح نیز پافشاری می‌کنند.۶ و ۴۶. رضایی با اشاره به اینکه اگر استیضاح وزیر کشور در مجلس به تصویب هیئت‌رئیسه برسد، او رأی مثبت خواهد داد، ادامه داد: به علت تعطیلات مجلس، هنوز تصمیم فراکسیونی برای استیضاح وزیر کشور گرفته نشده  و باید منتظر ماند که جلسه هفته آینده مجلس برگزار شود. اعتراض‌های شهر ناصریه عراق رویترز درگیری‌های مرگبار در مرکز بغداد یکی از مقامات رسمی عراق روز پنجشنبه همزمان با ناآرامی‌ها در ناصریه اعلام کرد که چهار معترض در جریان درگیری با نیروهای امنیتی در مرکز بغداد کشته شدند.

مجلس در بودجه سال 99 درباره قیمت بنزین تجدیدنظر می‌کند نماینده شیراز در پایان با اشاره به دو طرح دوفوریتی دو فراکسیون مجلس درخصوص تک‌نرخی کردن قیمت بنزین و همچنین افزایش سهمیه سوخت دارندگان خودرو تصریح کرد: تصمیم مجلس در این طرح‌ها جدی است. رضایی با بیان اینکه دست‌کم حدود 75 درصد نمایندگان مجلس بر تجدیدنظر درباره قیمت بنزین اصرار دارند، خاطرنشان می‌کند: مطمئناً مجلس در بررسی لایحه بودجه سال آینده با جدیت این موضوع را پیگیری خواهد کرد.۲ درصد کاهش داشته همچنین در این مدت متوسط قیمت یک مترمربع بنای واحد مسکونی در شهر تهران ۱۲ میلیون و ۶۸۰ تومان بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۷۴. .