مجلس نمایندگان افغانستان: اظهارات رولا غنی بی‌حرمتی و توهین نابخشودنی است - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مجلس نمایندگان افغانستان: اظهارات رولا غنی بی‌حرمتی و توهین نابخشودنی است

میر رحمن رحمانی، رئیس مجلس نمایندگان افغانستان می‌گوید که رولا غنی، همسر رئیس جمهور، نسبت به پارلمان افغانستان "بی‌حرمتی و توهین نابخشودنی" مرتکب شده است.

نمایندگان در نشست امروز مجلس از رولا غنی که گفته بود "پارلمان به میدان خرید و فروش میان وکلا تبدیل شده" به تندی انتقاد کردند.خانم غنی در مصاحبه‌اش به دو وزیر زنان و معارف اشاره کرده و گفته بود که آنان به وظایف خود در این سمت‌ها ادامه خواهند داد. او گفته بود که ندادن رای تایید به این دو نامزد وزیر نشان از وارد نبودن وکلا در کارشان است.

او تاکید کرد: "بخصوص از جانب خانم رئیس جمهور که هویت و موقعیت حقوقی و اداری شان در هیج سندی تاهنوز روشن نگردیده است."به گفته او ولسی جرگه اجازه نمی‌دهد که اشخاص "غیر مسئول، مجهول المسئولیت به اراده مردم توهین کند." راضیه سعادت منگل، نماینده مردم پکتیا نیز در نشست امروز از رئیس مجلس نمایندگان پرسید که "از حثیت این مجلس دفاع می‌کند و یا خیر و اگر قادر به این کار نیست در مجلس نمایندگان را ببندد."حبیب الرحمان پدارم، نماینده مردم هرات در مجلس نمایندگان، نیز در این نشست گفت " بانوی اول یعنی چه؟ در کجای قوانین آمده است؟"

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

واقعیت و گفته چرا ناراحتین حقیقت تلخه

رولا غنی با خواهرزاده حنیف اتمر یک فابریکه را که به نام گل مرسل به راه انداخته وبا وزارت معارف قراردادرابه نفع خود امضا کرده است

رولا غنی مدت ها است که یک تعداد فابریکه ها ی تولیدی را در کابل به راه انداخته است از جمله فابریکی تولیدی گل مرسل.

ازجناب محترم ریس مجلس نمایندگان جدی خواهیش میشودکه رولا غنی را به مجلس احضار کند.از تحقیر وتوهین به مردم افغانیستان عذر بخواهد

مجلس نمایندگان نباید به چندکلمه اعتراضی اکتفأکند؛ اگر به‌راستی می‌خواهند از جایگاه مجلس دفاع کنند باید خانم رولا را در جلسه‌ای علنی حاضرنمایند و درصورت عدم ارائه ثبوت مبنی بر خرید و فروش رأی، آنرا به نهادهای عدلی و قضایی معرفی کنند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها