ایالات متحده آمریکا, کنگره ایالات متحده آمریکا, سیاست آمریکا, مجلس نمایندگان, جنگ عراق

ایالات متحده آمریکا, کنگره ایالات متحده آمریکا

مجلس نمایندگان‌ آمریکا به لغو مصوبه مورد استناد برای «حذف» قاسم سلیمانی رای داد

مجلس نمایندگان‌ آمریکا به لغو مصوبه مورد استناد برای «حذف» قاسم سلیمانی رای داد

17/06/2021 09:45:00 ب.ظ

مجلس نمایندگان ‌ آمریکا به لغو مصوبه مورد استناد برای «حذف» قاسم سلیمانی رای داد

مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده پس از کشته شدن قاسم سلیمانی گفته بود که حمله پهپادی علیه فرمانده سپاه قدس ایران با توجه به مصوبه کنگره در سال ۲۰۰۲ «کاملا مجاز» بوده است.

مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه به لغو مجوز جنگ عراق که در سال ۲۰۰۲ به تصویب رسیده بود رای داد.هواداران لغو مجوز جنگ عراق بر این باور هستند که چنین تصمیمی مانع از استناد روسای جمهوری آینده آمریکا به این مجوز برای انجام عملیات نظامی غیرمرتبط می شود. جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده از لغو این مجوز حمایت کرده بود.

آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم روحانی سرقت اسناد هسته‌ای از سوی اسرائیل را تأیید کرد | DW | 02.08.2021 آمریکا، بریتانیا و اسرائيل، ایران را مسئول حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت معرفی کردند

به گفته طرفداران لغو مجوز جنگ عراق اتخاذ چنین تصمیمی بر آن دسته از ماموریت ها و عملیات نظامی آمریکا که هم اکنون در جریان است تاثیری نخواهد گذاشت. طرح لغو مجوز جنگ عراق با ۲۶۸ رای موافق در برابر ۱۶۱ رای مخالف تصویب شد.کاخ سفید اعلام کرده است که هیچ کدام از ماموریت ها و عملیات نظامی فعلی آمریکا تنها با استناد به مجوز سال ۲۰۰۲ کنگره در جریان نیست.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندیدبسیاری از اعضای دموکرات مجلس نمایندگان و شماری از جمهوریخواهان در این مجلس مصوبه سال ۲۰۰۲ را «اشتباه» ارزیابی می کنند. به گفته‌ آنها کنگره آمریکا با این مصوبه بخش مهمی از اختیار خود در زمینه تصمیم گیری در مورد ورود به جنگ و عملیات نظامی را به رئیس جمهوری واگذار کرده است. headtopics.com

تعدادی از اعضای مجلس نمایندگان خواستار بازنگری در مصوبه سال ۲۰۰۱ کنگره برای مبارزه با تروریسم نیز شده اند.رای گیری درباره لغو مجوز جنگ عراق در مجلس نمایندگان تنها یک روز پس از اعلام آمادگی چاک شومر، رهبر اکثریت دموکرات در مجلس سنا برای بررسی این موضوع از سوی این نهاد طی سال جاری صورت گرفت. چاک شومر روز گذشته گفت: «جنگ عراق نزدیک به یک دهه پیش تمام شد. [...] اکنون در سال ۲۰۲۱ به مجوزی که در سال ۲۰۰۲ تصویب شد نیازی نیست.»

وی افزود که لغو این مجوز مانع از «ماجراجویی نظامی» دولت های بعدی آمریکا خواهد شد. رهبر دموکرات ها در مجلس سنا به طور خاص به توجیه عملیات حذف قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران در ابتدای سال ۲۰۲۰ به کمک مجوز جنگ عراق اشاره کرد. رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده در آن زمان گفته بود که حمله پهپادی علیه قاسم سلیمانی با توجه به مصوبه کنگره در سال ۲۰۰۲ «کاملا مجاز» بوده است.

رمزگشایی «یاهونیوز» از جزئیات عملیات حذف قاسم سلیمانی؛ همکاری اسرائیل، آمریکا و کُردهای عراقشماری از سناتورهای آمریکایی علاوه بر لغو مصوبه سال ۲۰۰۲ به دنبال لغو مجوز دیگری هستند که کنگره آمریکا در سال ۱۹۹۱ به جورج بوش پدر، رئیس جمهوری وقت این کشور برای مقابله با اشغال کویت از سوی صدام حسین، رئیس جمهوری وقت عراق داد. برای لغو این مجوزها در مجلس سنا به آرای موافق ۶۰ سناتور نیاز خواهد بود. این در حالی است که دموکرات ها ۵۰ کرسی و جمهوریخواهان نیز ۵۰ کرسی این مجلس را در اختیار دارند.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

زورتون میاد بگید ترور. خیره سرتون خبرنگارین. انقدر استاندارد دوگانه

واعظی: نامزدها به جای توهین به ترامپ به دولت توهین کردند | DW | 17.06.2021رئیس دفتر روحانی با انتقاد از 'سیاه‌نمایی' کاندیداها علیه دولت، ابراز امیدواری کرده که مردم پس از انتخابات متوجه واقعیت‌ها شوند. او گفت، 'کاش زاکانی و جلیلی انصراف نمی‌دادند تا معلوم می‌شد چقدر وزن و رأی دارند'. دولت بیستر از ترامپ به ایران خیانت کرده و....

چند پیشنهاد نفتی به رئیس جمهور آینده / سکه انرژی به مردم پیش‌فروش کنیمیک کارشناس حوزه بین‌الملل انرژی گفت: بنزین یورو 5 را از نظر کیفیت در داخل و بیرون کشور قبول داریم و وزارت نفت هم در این راستا استاندارد‌های لازم را در کشور تعریف کرده است. صنعت نفت و انرژی کشور می‌تواند نوعی اعتبار تحت عنوان ضمانت اعتباری انرژی( ECO- Energy Credit Obligation) با حمایت و همکاری مجلس در اقتصاد کشور بکار گیرد و نوعی اعطای اعتبار توسط بخش‌هایی در کشور که تولید‌کننده و عرضه‌کننده فرآورده‌های نفتی و انرژی مثل بنزین هستند را تعریف کند. سر کیسه کردن مردم به روش جدید.!! دیدن از بورس دیگه آبی واسشون گرم نمیشه.

واکنش به بالن‌های آتش‌زا؛ حمله اسرائیل به غزه و خان یونس | DW | 16.06.2021نخستین عملیات پس از آتش‌بس و جنگ ۱۱ روزه طرفین. اسرائیل در واکنش به پرتاب بالن‌های آتش‌زا از سمت فلسطین، به مواضع حماس در غزه و خان یونس حمله هوایی کرد. اعلام شده که ۲۰ مزرعه و زمین در مناطق مرزی دستخوش حریق شده‌اند. حمله به اسرائیل دروغی بیش نیست. با سوزاندن مرغزار فلسطینیها میخواهند قحطی به فلسطین تحمیل کنند.

«به‌ یاد داریم»؛ گشایش نخستین نمایشگاه مربوط به هولوکاست در جهان عربدر این نمایشگاه همچنین داستان صلاح‌الدین اولکمن، دیپلمات ترک را می‌بینیم که مانع از تبعید یهودیان رودز شد، و با محمد حلمی، پزشک مصری آشنا می‌شویم که در برلین یهودیان زیادی را از چنگ نازی‌ها نجات داد. چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!! Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

پاسخ «ائتلاف» به حمله موشکی حوثی‌ها به مناطق مسکونی مأربشبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، شامگاه روز چهارشنبه 16 ژوئن، بار دیگر مناطق مسکونی شهر مأرب را با موشک بالستیک هدف قرار دادند.منابع محلی اعلام کردند که

ترامپ برای سرکشی به نواحی مرزی مکزیک می‌رود | DW | 16.06.2021رئیس‌جمهور سابق آمریکا با متهم کردن بایدن به ایجاد بی‌قانونی در مرزها تاکید کرد که 'محکم‌ترین و امن‌ترین مرز' را به دولت جدید تحویل داده است. ترامپ گفت به زودی همراه فرماندار تگزاس به بازدید حصار مرزی می‌رود.