مجلس نمایندگان آمریکا یک میلیارد دلار کمک نظامی اضافی به اسرائیل را تصویب کرد

19/12/1400 09:13:00 ب.ظ

کمک جدید برای اسرائیل در چارچوب بودجه سال ۲۰۲۲ آمریکا تصویب شد. حامیان اسرائیل اطمینان داده‌اند که مجلس سنا هفته آینده این کمک را تایید خواهد کرد.

کمک جدید برای اسرائیل در چارچوب بودجه سال ۲۰۲۲ آمریکا تصویب شد. حامیان اسرائیل اطمینان داده‌اند که مجلس سنا هفته آینده این کمک را تایید خواهد کرد. نسخه چاپی مجلس نمایندگان آمریکا بامداد پنج‌شنبه ۱۹ اسفند اعطای یک میلیارد دلار دیگر کمک نظامی به ارتش اسرائیل را تصویب کرد.

به گزارش اسرائیل‌هیوم و تایمز اسرائیل، کمک جدید به عنوان بودجه اضطراری برای تجهیز سامانه «گنبد آهنین» به راکت‌های جدید‌ به‌کار خواهد رفت.

این کمک علاوه بر سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار کمک نظامی سالانه است که آمریکا به اسرائیل اختصاص می‌دهد. غیر از این ارقام، آمریکا از زمان دولت باراک اوباما سالانه نیم میلیارد دلار دیگر در لایحه «دفاع موشکی اسرائیل» به این کشور اعطا می‌کند.

بدین‌ترتیب کل کمک نظامی آمریکا به اسرائیل در سال ۲۰۲۲ به پنج میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار افزایش یافته است. اسرائیل در عملیات نظامی بهار امسال علیه غزه بخش بزرگی از ذخیره راکتی سامانه «گنبد آهنین» را برای رهگیری و خنثی کردن هزاران راکتی که شبه‌نظامیان فلسطینی به سوی شهرهای مختلف اسرائیل شلیک کردند، به‌کار برده بود. headtopics.com

اسرائیل گدای محله 🤪🤣

جنگ بهار امسال بر سر درگیری در محله شیخ جراح در شرق اورشلیم، بیت‌المقدس، آغاز شد و به ۱۱ روز بحران نظامی بین ارتش اسرائیل و سازمان‌های مسلح فلسطینی در غزه تبدیل شد.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

جبهه اصلاحات با نوعی سردرگمی در مأموریت کلی خود مواجه است/ تبحر «نبوی» در کار تشکیلاتی شاید به سامان جبهه اصلاحات کمک کندفعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: به نظر جبهه اصلاحات با نوعی سردرگمی در ماموریت کلی خود مواجه است و روشن نیست که احزاب و گروه‌های حاضر در آن دقیقا برای رسیدن به کدام هدف در کنار هم قرار گرفته‌اند. این وضعیت سردرگم یکی از مهم‌ترین آفات حرکت جبهه اصلاحات است و در صورت رفع این ایراد و یک تعیین تکلیف روشن، شاید نقش این جبهه در کل جریان اصلاحات بیشتر مشخص شود.

سناتور جمهوری‌خواه: نفت ایران نیروی محرک ماشین جنگی روسیه استمارکو روبیو، سناتور جمهوری‌خواه فلوریدا می‌گوید در حالی که آمریکا و متحدانش در آستانه احیای «برجام» و اهدای ده میلیارد دلار به تهران هستند، ایران به روسیه

اتحادیه اروپا تحریم‌های بیشتری علیه روسیه و بلاروس وضع کردهمزمان با چهاردهمین روز حمله نظامی روسیه به اوکراین، کمیسیون اروپا اعلام کرد که چهارده الیگارش دیگر را تحریم و رابطه با بانک مرکزی و بانک‌های مهم بلاروس را قطع می‌کند.

ونزوئلا در پی گفت‌وگو با مقامات ایالات متحده، دست‌کم دو آمریکایی را آزاد کردخبرگزاری رویترز به نقل از منابع مطلع گزارش داد که ونزوئلا در پی سفر یک هیات عالی‌رتبه آمریکایی به کاراکاس روز سه‌شنبه دست‌کم دو شهروند ایالات متحده را از زندان آزاد کرد. نان ونزوئلا دیگه در روغنه😉😉😁😁🖐🖐🖐🖐

وال استریت ژورنال: عربستان و امارات درخواست بایدن برای گفتگوی تلفنی را رد کردندوال استریت ژورنال: عربستان و امارات درخواست بایدن برای گفتگوی تلفنی در مورد بحران اوکراین و بحران قیمت نفت را رد کردند

زلنسکی مجوز استفاده مردم اوکراین از سلاح را صادر کرد/ تخلیه بیش از ۳۵ هزار غیرنظامی از شهرهازلنسکی مجوز استفاده مردم اوکراین از سلاح را صادر کرد رئیس‌جمهوری اوکراین قانونی را امضا کرد که به همه ساکنان کشورش اجازه می‌دهد در دوره 'حکومت نظامی' از سلاح استفاده کنند.