آمریکا, ایغور, صدای آمریکا

آمریکا, ایغور

مجلس نمایندگان آمریکا طرح تحریم چین به دلیل سرکوب مسلمان ایغور را تصویب کرد

🔺مجلس نمایندگان آمریکا طرح تحریم چین به دلیل سرکوب مسلمان ایغور را تصویب کرد ⚡️مجلس نمایندگان #آمریکا روز چهارشنبه ۷خردادماه طرح تحریم چین به دلیل سرکوب مسلمانان #ایغور را تصویب کرد.

28/05/2020 12:41:00 ب.ظ

🔺مجلس نمایندگان آمریکا طرح تحریم چین به دلیل سرکوب مسلمان ایغور را تصویب کرد ⚡️مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه ۷خردادماه طرح تحریم چین به دلیل سرکوب مسلمانان ایغور را تصویب کرد.

مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه ۷خردادماه طرح تحریم چین به دلیل سرکوب مسلمانان ایغور را تصویب کرد. طرح تحریم چین به دلیل سرکوب مسلمانان ایغور در مجلس نمایندگان با ۴۱۳ رای موافق در برابر یک رای م

رومینا اشرفی دختر ۱۴ ساله که از سوی پدرش سر بریده شددر پی قتل ناموسی یک دختر ۱۴ ساله در یکی از روستاهای تالش گیلان، از سوی پدرش بار دیگر موضوع نظام مردسالار و نبود قوانین حمایتی از زنان در ایران بحث برانگیز شده است.بنابر گزارش رسانه های ایران، «رومینا اشرفی»، دختر ۱۴ ساله ای بود که پدرش اول خرداد ماه امسال از ترس بی‌آبرویی پس از فرار این دختر با یک مرد، به وسیله یک داس سرش را برید.

ایران: جسد قاضی منصوری پس از محدودیت‌های کرونایی به ایران منتقل می‌شود آتش سوزی در پالایشگاه نفت شهر لونگیان چین سودان اصلاح نظام حقوقی کشور و لغو شریعت اسلامی را آغاز کرد | DW | 13.07.2020

این خبر ابتدا از سوی رسانه‌های محلی تالش منتشر شد و به گفته افراد محلی رومینا به دلیل حفظ امنیت جانی خود و آشنایی با خلقیات پدرش تمایل به بازگشت به خانه نداشت؛ اما به ناچار و بر اساس قوانین به پدر خانواده تحویل داده شده است.رسانه‌های محلی گزارش دادند که «پس از بازگشت رومینا به خانه، جو حاکم بر خانه نه تنها آرام نمی‌گیرد؛ بلکه اختلافات و تحریکات خانوادگی بالا گرفته و آتش خشم پدر شعله‌ور‌تر می‌شود تا جایی که پدر در روز اول خرداد با خلوت کردن خانه، گردن رومینای ۱۴ ساله را با داس از تن جدا می‌کند.»

پلیس نیز این وقوع این قتل را تایید کرده و علت قتل این دختر را «اختلافات خانوادگی، فرار دختر از منزل به قصد ازدواج با مردی ۳۰ ساله» گزارش داده است.قتل فجیع رومینا اشرفی ۱۴ ساله به دست پدرش در حالی است که در ایران هنوز لایحه‌ای برای حمایت از کودکان و نوجوانان به تصویب نهایی نرسیده است.

یکی از ویژگی‌های لایحه «حمایت از کودکان و نوجوان» که در سال ۸۶ تدوین شد، «جرم انگاری» هر اقدام مستقیم و غیرمستقیمی است که منجر به آسیب رسیدن به کودکان می‌شود؛ اما این لایحه بعد از اصلاحات و تصویب در مجلس همچنان منتظر تایید نهایی است و بر روی میز شورای نگهبان خاک می‌خورد.

بلاتکلیفی این لایحه، تنها موردی نیست که نشان از فقدان قوانین حمایتی از زنان و کودکان در ایران دارد. بر اساس قوانین مجازات در جمهوری اسلامی اگر پدری فرزندش را به قتل رساند، قصاص نمی‌شود، اما جنبه عمومی جرم که ۳ تا ۱۰ سال حبس تعزیری است، مورد اجرا قرار می گیرد.

با این حال در پی قتل رومینا، معاون امور اجتماعی بهزیستی گیلان اعلام کرده که به دلیل ماهیت جرم، دادستان مطابق با ماده ۵ قانون حمایت از کودک و نوجوانان - که هنوز نهایی نشده - به عنوان مدعی‌العموم ورود پیدا کرده است.قوانین مردسالارانه و موضوع قتل های ناموسی در ایران نیز از دیگر موضوعاتی است که با قتل رومینا بار دیگر مورد توجه قرار گرفته است. قتل‌هایی که آمار رسمی در رابطه با آن از سوی مقامات اعلام نمی‌شود و تنها پلیس در طبقه‌بندی قتل‌های خانوادگی به عنوان علت و انگیزه به وقوع این جنایات اشاره می‌کند.

با این حال مقالات دانشگاهی و پایان‌نامه‌هایی از آمار بین ۳۷۵ تا ۴۵۰ مورد قتل ناموسی سالانه در ایران خبر داده اند. همچنین خبرگزاری ایسنا نیز در گزارشی که آذر ماه ۹۸ منتشر شده است نوشت که براساس برخی بررسی‌ها حدود ۲۰ درصد از کل قتل‌ها و ۵۰ درصد از قتل‌های خانوادگی ناموسی است.

کرونا در ایران؛ فعالیت برخی مشاغل در تهران به مدت یک هفته تعطیل شد نامه سرگشاده شهردار لندن: افراط گرایی همچون کرونا در حال گسترش است نتیجه تحقیق جدید: مبتلایان به کرونا فقط چند ماه از ابتلای مجدد مصون هستند

قتل رومینا یکی از هزاران قتل ناموسی است که در سکوت خبری در ایران رخ می‌دهد و حتی در بخش فرهنگی هم اجازه اطلاع رسانی در این زمینه وجود ندارد. توقیف فیلم «خانه پدری» کیانوش عیاری، که به خشونت علیه زنان و قتل های ناموسی در ایران پرداخته بود، از جمله این سانسورها است.

کیانوش عیاری در واکنش به قتل رومینا توسط پدرش به کنایه گفت که «این اتفاق‌ها در ایران رخ نمی‌دهد. من این شایعات را باور نمی‌کنم.» ادامه مطلب: VOA Farsi »

🔮🔮🔮خامنه ای که ادعا میکند رهبر مسلمین جهان است به خاطر منافعش اعتراضی کشتار مسلمانان در چین نکرده ولی فقیه هیچ کاری نمیخوان بکنن رهبر یه حرکتی بزن برا ایغورها ابرومون رفت ایغورجاوو. خامنه ای اجاووو خامنه ای هم که خوابه ،جرات نمیکنه به اربابش چین بگه گوشه چشمت ابرو داری ما هم فقط بلدیم هندی های بیچاره رو که کاملا حق دارن مسلمونا رو سرکوب کنن محکوم میکنیم و از مسلمانای بی دفاع چین حرف نمیزنیم که مبادا دولت چین ناراحت بشه.

واقعا باید در VOA این دموکرات کده رو تخته کنن که هرچی حرومزاده دوزاری وطن فروشه جمع کرده، و ما ایرانی ها از یک کشور تحریم شده به کشور دیگری پناه آوردیم که اونم تحریم شد😔😔😔😔 نگران حقوق مسلمانان هستین؟ این بینواهای یمن و فلسطین و عراق و سوریه و افغانستان و پاکستان و لیبی و ... همه مسلمان هستن !!! سوال من این است که آیا عواقب این کار به درستی برسی شده؟ ممکن است تعداد متحدان از قدرت منفرد بیشتر باشد

نمایندگان مجلس ایران در آغاز دوره یازدهم: نه وکیل الدوله‌ایم نه معاند«ما وکیل‌ الدوله نیستیم و معاند الدوله هم نیستیم، بلکه با یکپارچگی پشت سر رهبر می‌خواهیم مشکلات کشور را حل کنیم.» وکیل‌الدزدا و قاتلین و اوباش گذر زمان نشون میده چکاره هستید . با حرف نیست در عمل هست .

رئیس سنی مجلس یازدهم: مجلس یازدهم وکیل الدوله و معاند الدوله نیسترئیس هیات رئیسه سنی مجلس یازدهم با تاکید بر این که مجلس یازدهم دنبال حاشیه سازی نیست، گفت: ما به این حاشیه سازان متذکر می‌شویم که تلاش نکنند ما را به حاشیه برانند. ما می‌خواهیم در زندگی مردم تاثیرگذار باشیم ما وکیل الدوله و معاندالدوله نیستیم. اساتید سال ۹۹ مجلس و تعطیل کنین ۵۸۰۰۰ تا گاو با پولش بخرید بخدا با هر گاو یه خانواده از فقر و گشنگی نجات میدین جان هر کی دوست داری تاثیرگذار نباش! میشه؟! مجلس شورای اسلامی عصاره رذایل حکومت است

مجلس یازدهم ایران؛ بهارستان در قرق اصولگرایاناگرچه در ایران و جهان به علت شیوع ویروس کرونا دل و دماغی نمانده، در ساختمان مجلس در بهارستان برو بیایی برپاست. یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه هفتم خرداد رسما آغاز می‌شود. مشارکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس ایران حدود ۴۳ درصد اعلام شد. کم‌‌ترین میزان مشارکت در یازده دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، اما روز چهارشنبه کدام جناح سیاسی اکثریت مجلس را در دست خواهد گرفت؟ تازمانیکه حاکمیت یک دست نشده این وضعیت ادامه خواهد داشت. نمی شود دولت دست یک عده حرامزاده بنفش و سبز، طویله مجلس دست یک عده حرامزاده دو پهلو و قوه قضائیه هم دست یک عده جنایتکار. حالا باید دید چی از آب در میاد؛ چه حالی داری تو

گزارش ایلنا از افتتاحیه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامیمراسم افتتاحیه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی صبح امروز با قرائت سرود ملی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

نماینده عضو مجلس قبلی ایران بازداشت شدمحمد عزیزی نماینده سابق مجلس و یکی از متهمان پرونده فساد در حوزه خودرو شب گذشته (سه‌شنبه ۶ خرداد) برای اجرای حکم محکومیت بازداشت شد. دزدان جديد دزدان سابق را مجازات ميكنند واين داستان همچنان باقيست...

اظهارات روحانی در مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم ایرانرئیس جمهوری ایران در سخنرانی مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم این کشور گفت استقلال قوا به معنای تنازع و برابر یکدیگر ایستادن نیست. - خبرگزاری آناتولی