مجسمه‌های ملکه ویکتوریا و ملکه الیزابت دوم در کانادا به زیر کشیده شد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 20 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 59%

جشن روز ملی کانادا امسال تحت تاثیر کشف صدها قبر بی‌نام و نشان کودکان بومی، به صحنه اعتراض به تاریخ استعمارگرانه امپراتوری بریتانیا بدل شد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

تظاهرکنندگان خشمگین پنجشنبه اول ژوئیه و در روزملی کانادا مجسمه‌های ملکه ویکتوریا و ملکه الیزابت دوم را در شهر وینیپگ به زیر کشیدند. خشم و انزجار از گذشته استعماری در این کشور همزمان با کشف صدها گور بی‌‌نام و نشان کودکان بومی، بالا گرفته است.

معترضان در زمان سرنگون کردن مجسمه‌های این دو سمبل خاندان پادشاهی بریتانیا شعار می‌دادند «نسل‌کشی افتخار ندارد.» در هفته‌های گذشته دست‌کم ۱۰۰۰ گور بی‌نام و نشان در دو مدرسه شبانه روزی متعلق به کلیسای کاتولیک در بریتیش کلمبیا و ساسکاچوان کشف شد. حکومت کانادا این مدارس را تامین مالی می‌کرده و از قرار معلوم، هیچ توجهی به سرنوشت کودکانی که به اجبار در آنجا بودند نداشته است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

درود برکسانی که مجسمه این اشغال ها را پایین کشیدند وریدن تودهنی ملکه انگلیس

😄😂

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

موج گرمای تاریخی در کانادا و آمریکا جان صد‌ها را به خطر انداخته استکارشناسان هواشناسی علت موج گرمای بی‌سابقه در شمال غربی اقیانوس آرام را استقرار یک توده پرفشار در این منطقه و نیز ناشی از تبعات تغییرات آب و هوایی با منشا انسانی عنوان کرده‌اند. یعنی از خوزستان هم گرم‌تر میشه؟ شک دارم😒
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

موج گرمای تاریخی در کانادا و آمریکا جان صد‌ها نفر را به خطر انداختکارشناسان هواشناسی علت موج گرمای بی‌سابقه در شمال غربی اقیانوس آرام را استقرار یک توده پرفشار در این منطقه و نیز ناشی از تبعات تغییرات آب و هوایی با منشا انسانی عنوان کرده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بیل کازبی آزاد شد؛ آیا جنبش «می تو» با چالش جدیدی رو به رو می‌شود؟بیل کازبی، کمدین مشهور آمریکایی که به جرم «تعرض جنسی» دوران محکومیت خود را در زندان می‌گذراند، چند ساعت پس از حکم دادگاه عالی پنسیلوانیا از زندان آزاد شد. This is what i said on May 28👇 If You Compare Trump's criminality To Bill Cosby its almost Close to ZERO So Its much Better to Arrest Trump now & Let Cosby Be Free to continue entertaining the World with his marvelous comedy
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

محسنی اژه‌ای به ریاست قوه قضاییه منصوب شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

با حکم خامنه‌ای ریاست قوه قضائیه به محسنی اژه‌ای سپرده شد | DW | 01.07.2021غلامحسین محسنی اژه‌ای در۴۰ سال گذشته در مقام‌های قضایی و امنیتی در پرونده‌های بحث‌انگیزی درگیر بوده است. از محاکمه کرباسچی و روحانیون مخالف و بستگان آیت‌الله منتظری تا اتهام مربوط به ایفای نقش در قتل‌های زنجیره‌ای و ... جایگزین یک جلاد با جلاد دیگر بهتر از فحشو فضیت بار این جلاد فرقه کرد!!🤮
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

شکایت قضایی؛ سازمان ترامپ به کلاهبرداری متهم شد | DW | 02.07.2021جعل، کلاهبرداری و دزدی‌های هنگفت، محور اتهامات پرونده‌ای هستند که دادستان منتهن نیویورک علیه شرکت خانوادگی ترامپ گشوده است. دادستان منطقه‌ای نیویورک می‌ٰگوید هولدینگ ترامپ ۱۵ سال از پرداخت مالیات شانه خالی کرده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »