مجسمه ۳۵ دلاری در دست‌دوم‌ فروشی، نیم‌تنه گمشده متعلق به امپراتوری روم از آب درآمد

19/02/1401 05:34:00 ب.ظ

مجسمه ۳۵ دلاری در دست‌دوم‌ فروشی، نیم‌تنه گمشده متعلق به امپراتوری روم از آب درآمد جزئیات بیشتر🔽

یک زن در آمریکا که مجسمه‌ای را در به قیمت ۳۴ دلار و ۹۹ سنت در یک دست‌دوم فروشی خریده بود پی برد که در واقع یک مجسمه مفقود شده متعلق به عصر امپراتوری روم باستان در ۲ هزار سال پیش را خریده است. یک زن در آمریکا که مجسمه‌ای را به قیمت ۳۴ دلار و ۹۹ سنت در یک دست‌دوم فروشی خریده بود پی برد که در واقع یک نیم‌تنه مفقود شده متعلق به عصر امپراتوری روم باستان در ۲ هزار سال پیش را خریده است.

لورا یانگ، صاحب مغازه عتیقه‌فروشی در تگزاس، می‌گوید در سال ۲۰۱۸ در حال جستجوی قفسه‌های قدیمی در یک فروشگاه دست‌دوم فروشی GoodWill بوده که برای اولین بار با این مجسمه برخورد کرد: «در نگاه اول به نظرم یک جنس خاص رومی و قدیمی به نظرم آمد. وقتی آن را خریدم و آوردم زیر نور خورشید جلوه خاصی داشت که به نظر می‌رسید یک شیء معمولی نیست.»

او به حراجی ساتبیز مراجعه کرد و کارشناسان این مرکز سرانجام پس از چهار سال تایید کردند که این مجسمه در واقع یک نیم‌تنه رومی متعلق به دوران سلسله «جولیو کلودین» در امپراتوری روم است. این مجسمه پیشتر در بنای «پمپیانوم» در آلمان به نمایش گذاشته شده بود. این بنا متعلق به یک شهرک تاریخی رومی، مشابه پمپئی در ایتالیا، است که توسط امپراتور وقت آلمان در سال ۱۸۴۰ تا ۱۸۴۸ بنیان گذاشته شد.

در طول جنگ جهانی دوم، بمب‌افکن‌های متفقین تأسیسات نظامی در ناحیه آشافنبورگ را هدف قرار دادند که طی آن «پمپیانوم» که در نزدیکی این مکان قرار داشت آسیب دید و مجسمه نیز ناپدید شد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

امپراطوری روم بیشتر از این هم نمی ارزه , 35 دلار هم از سرش زیاده.

انفجار مهیب در پاسگاه میناب به دنبال تیراندازی به سوی سو‌خت‌برانویدیویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده‌ که از وقوع یک انفجار مهیب در پاسگاهی در شهرستان میناب استان هرمزگان حکایت دارد. بر اساس گزارش‌ها، این انفجار در پی تیراندازی نیروهای نظامی به سوی سوختبران روی‌ داده است. اخبار_ایران

اوکراین: احتمالا 60 نفر در حمله روسیه به مدرسه‌ای در لوهانسک کشته شده‌اندمقامات اوکراینی اعلام کردند که به احتمال زیاد 60 نفر در حمله روسیه به مدرسه‌ روستایی در منطقه لوهانسک جان باخته‌اند. - خبرگزاری آناتولی

اپیلاسیون در مشهد به دستور ستاد امر به معروف ممنوع شدرسانه‌های ایران از صدور ابلاغیه‌ای به دستور ستاد امر به معروف مشهد خبر داده‌اند که در آن انجام اپیلاسیون و بسیاری از آرایش‌های مربوط به زنان از جمله کاشت ناخن و تتوی «نقاط محرمه» ممنوع اعلام شده است. اخبار_ایران اونجا کم کم بروسوالی افغانستان داره میشه و بخشنامه هاش طالبانی داره میشه یعنی مردمی که نون ندارن بخورن، پول اپیلاسیون و تاتو دارند؟ 😂این بدبختا با طالبان رقابت می‌کنند. شبا میخوابن به این فکر میکنن نکنه طالبان پیش بیفته .

شمار قربانیان انفجار در هتلی در کوبا به 32 نفر رسیدشمار قربانیان انفجار در هتلی در کوبا به 32 نفر رسید وزارت بهداشت عمومی کوبا طی بیانیه‌ای اعلام کرد شمار افرادی که بر اثر انفجار جمعه گذشته در هتلی در هاوانا، پایتخت این کشور جان خود را از دست دادند، به 32 نفر افزایش یافت.

معترضان به جنگ اوکراین به سفیر روسیه در لهستان رنگ‌ پاشیدندشبکه‌های دولتی روسیه تصاویر این حادثه را بدون صدا پخش کردند تا آنچه احساسات «ضد روسی»‌ کشورهای غربی، به ویژه لهستان، می‌خوانند را به نمایش بگذارند. یک مشت برده امپریالیسم مزدور برای امپریالیست ها است نیونازی های ناتوان و تسلمی

آتش‌سوزی در خوابگاه دانشجویی در تهران 11 مصدوم به جا گذاشتسخنگوی سازمان آتش نشانی تهران اعلام کرد که در پی وقوع آتش سوزی در یک خوابگاه 10 طبقه دانشجویی در تهران 11 نفر مصدوم شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی