مجامع بین‌المللی مانع از استمرار جنایات هواپیماهای سعودی در یمن شوند

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با بیان اینکه جنایات جنگی نیروهای نظامی ائتلاف در یمن در پناه سکوت و بی تفاوتی جامعه بین‌الملل ادامه دارد، از مجامع بین‌المللی خواست مانع ادامه این جنایات شوند.

به گزارش ایلنا، «سید عباس موسوی» جنایت جدید هواپیماهای نظامی ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در هدف قراردادن مراسم عروسی در شهرهای الحجه و الجوف یمن که به کشته و زخمی شدن بیش از ۲۵ نفر از زنان و کودکان بی گناه منجر شد، را به شدت محکوم کرد.

وی ضمن ابراز همدردی با بازماندگان قربانیان این حمله هوایی اظهار داشت: متاسفانه جنایات جنگی نیروهای نظامی ائتلاف در یمن در پناه سکوت و بی تفاوتی جامعه بین‌الملل ادامه دارد. سخنگوی دستگاه دیپلماسی از مجامع بین‌المللی و حقوق بشری خواست به هر طریق ممکن مانع از استمرار این جنایات از سوی هواپیماهای سعودی در حق یمن شوند.

موسوی تاکید کرد: کشورهای حامی تسلیحاتی نیروهای مهاجم به یمن که با در اختیار قراردادن بمب‌ها و سلاح های نابودکننده به آنان موجب به خاک و خون کشیدن زنان و کودکان یمنی شده اند در این جنایات شریک بوده و باید در قبال اینگونه حمایت‌های خود به جامعه بین المللی و مردم یمن پاسخ‌گو باشند. وی با بیان اینکه این جنایات در حالی ادامه دارد که متاسفانه اخیرا سازمان ملل با فشار سیاسی آمریکا و دلارهای نفتی سعودی، نام عربستان را از فهرست رژیم های کودک‌کش خارج کرده است، از این نهاد بین‌المللی خواست در تصمیم خود تجدیدنظر کرده و تلاش های خود را برای توقف فوری حملات افزایش داده و تدابیر و اقدامات لازم برای حفاظت از سلامت و امنیت غیرنظامیان به‌ویژه زنان و کودکان را به‌کار گیرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هشدار درباره نفتکش در حال متلاشی شدن در دریای سرخشورای امنیت سازمان ملل تشکیل جلسه می‌دهد تا خطر ناشی از ادامه حضور نفتکشی را که در سواحل یمن در دریای سرخ در حال متلاشی شدن است بررسی کند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آژانس ایمنی هوانوردی اروپا: آسمان ایران برای هواپیماهای غیرنظامی امن نیستآژانس ایمنی هوانوردی اروپا هشدار داد هواپیماهای مسافربری که از حریم هوایی ایران عبور می‌کنند در معرض این خطر هستند که پدافند هوایی ایران آنها را «اشتباه تشخیص» داده و مورد هدف قرار دهد.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

گرمای بی‌سابقه در سیبری و قطب شمال؛ دانشمندان می‌گویند نتیجه دستکاری انسان در طبیعت است - BBC News فارسیبنابر یافته‌های یک پژوهش بین‌المللی، موج گرمای امسال در نواحی پیرامون قطب شمال، یا شمالگان، گواه روشنی از تغییرات اقلیمی است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

گزارش یاهو‌نیوز از مجوز ترامپ به سی‌آی‌ای برای انجام عملیات‌ سایبری علیه ایران«یاهو نیوز» در گزارشی به نقل از مقام‌های پیشین آمریکا نوشته سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سی‌آی‌ای) پس از گرفتن اختیارات گسترده‌ از دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۸ میلادی، تعدادی عملیات سایبری سری علیه ایران و چند هدف دیگر انجام داده است.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

سخنگوی وزارت بهداشت: از حضور تفننی در امکان عمومی خودداری کنیدسخنگوی وزارت بهداشت ضمن تاکید بر رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی از همه هموطنان خواست که از حضور تفننی در امکان عمومی خودداری کنند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تاکید بر ادامه همکاری ایران، روسیه و ترکیه در روند آستانه در مورد سوریهدکتر روحانی در گفتگو با رئیس جمهور روسیه: تاکید بر توسعه همکاری‌های دوجانبه و متوازن در همه سطوح قدردانی از روسیه بابت حمایت از برجام تاکید بر ادامه همکاری ایران، روسیه و ترکیه در روند آستانه در مورد سوریه
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »