مجارستان, سیاست مجارستان, اتحادیه اروپا, سازمان عفو بین الملل, حقوق بشر, دگرباشی جنسی

مجارستان, سیاست مجارستان

مجارستان هویت افراد تراجنسیتی را دیگر به رسمیت نمی‌شناسد

مجارستان هویت افراد تراجنسیتی را دیگر به رسمیت نمی‌شناسد بیشتر بخوانید🔽

21/05/2020 11:24:00 ق.ظ

مجارستان هویت افراد تراجنسیتی را دیگر به رسمیت نمی‌شناسد بیشتر بخوانید🔽

مجارستان پیش از این مطالعات جنسیتی را از میان واحدهای درسی در دانشگاه‌ها حذف کرده بود. دولت محافظه کار و ملی گرای ویکتور اوربان همچنین با ازدواج همجنسگرایان مخالف است.

مجارستان با وجود اعتراض های بین المللی از روز سه شنبه تغییر جنسیت در برگه های هویت شهروندان را ممنوع کرد.پارلمان مجارستان به طرحی رای داده است که براساس آن جنسیت افراد هنگام تولد تعیین کننده جنسیت آنها در برگه های هویت خواهد بود. جنسیت شهروندان مجارستان پس از ثبت در اداره ثبت احوال و برگه های هویت دیگر قابل تغییر نخواهد بود. به این ترتیب مجارستان از این پس هویت افراد تراجنسیتی را از نظر حقوقی به رسمیت نمی شناسد.

تردید درباره کارآیی اف ۳۵ و اف ۲۲ | DW | 25.05.2020 نوام چامسکی: کاخ سفید در دستان یک انسان ضد اجتماع خود بزرگ‌بین است بازداشت یک وکیل دادگستری پس از مراجعه به دادگاه تجدیدنظر؛ سهیلا حجاب: با مشت و لگد در خیابان بازداشتم کردند

دولت ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان بیش از دو سوم کرسی های پارلمان مجارستان را در اختیار دارد. افراد تراجنسیتی در این کشور پیش از این می توانستند با ارائه درخواست تغییر نام و جنسیت، برگه های هویتی جدید دریافت کنند.ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستانAP Photo

طرح ممنوعیت تغییر جنسیت در برگه های هویت شهروندان با ۱۵۳ رای موافق در برابر ۵۶ رای مخالف و چهار رای ممتنع به تصویب پارلمان مجارستان رسید.سازمان عفو بین الملل ضمن انتقاد از تصمیم پارلمان مجارستان عدم اجازه ثبت تغییر جنسیت را «نقض تعهدات بین المللی» مجارستان ارزیابی کرد. مخالفان ممنوعیت تغییر جنسیت در برگه های هویتی در نظر دارند تا طرح تصویب شده را در دادگاه قانون اساسی مجارستان به چالش بکشند. دادگاه قانون اساسی مجارستان در سال ۲۰۱۸ به رسمیت شناختن تغییر جنسیت شهروندان از نظر حقوقی را یکی از «حقوق اساسی» آنها ارزیابی کرده بود.

«خانه‌ آزادی»:‌ مجارستان، صربستان و مونته‌نگرو دیگر دموکراسی نیستندویکتور اوربان پس از پیروزی مجدد در انتخابات پارلمانی سال ۲۰۱۸ به دنبال پایه گذاری «دوران فرهنگی جدیدی» مبتنی بر ارزش های سنتی و مسیحی است.مجارستان پیش از این مطالعات جنسیتی را از میان واحدهای درسی در دانشگاه ها حذف کرده بود. دولت محافظه کار و ملی گرای ویکتور اوربان همچنین با ازدواج همجنسگرایان مخالف است.

اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا به افراد تراجنسیتی اجازه می دهند تا برگه های هویتی جدید مطابق با هویت جنسیتی خود دریافت کنند. مجارستان از سال ۲۰۰۴ تاکنون عضو اتحادیه اروپا است. ادامه مطلب: euronews فارسی »

آفرین بهش👏👏👏 اینارو باید یک جزیره جدا براشون در نظر بگیرن بدن دور هم اونجا خوش باشن. البته مطمئنا بعد یک نسل خودبخود منقرض میشن.😂 اتحادیه اروپا در حال فروپاشی دستش درد نکنه قوم لوط با فساد جنسیتی و فساد در زمین موجب قهر الهی و نابودی کامل خود شدند و اینک پیروان قوم لعین لوط همجنسگرایان و تراجنسیتی ها هستند.

مجارستان بیشتر متمایل به روسیه شده و میخواد از اتحادیه اروپا فاصل بگیره. ایده یک حکومت دیکتاتوری رو در سر داره و با سکوت ملت تا حدودی به هدفش رسیده.

وزیر دفاع اسرائیل خروج تدریجی نیروهای ایران از سوریه را تایید کرد | DW | 19.05.2020نفتالی بنت، در واپسین‌روزهای فعالیت خود در مقام وزیر دفاع اسرائیل از خروج نیروهای ایران از سوریه خبر داد. بنت از وزیر دفاع جدید این کشور خواسته به سیاست اعمال فشار علیه ایران تا خروج کامل این کشور از سوریه ادامه دهد. HHAHAHAHAHA joke khubi bud

دادگاه قدرت «آژانس اطلاعات فدرال» را در خارج از آلمان محدود کرداین نخستین باری است که دادگاه قانون اساسی آلمان با شکایت روزنامه‌نگاران خارجی و سازمان گزارشگران بدون مزر، تصمیم می گیر که آژانس اطلاعاتی آلمان BND برای فعالیت‌های خارج از کشور خود باید مشمول قانون اساسی آلمان شود.

آمریکا ممنوعیت تردد غیرضروری از مرز زمینی کانادا و مکزیک را تمدید کرد🔺آمریکا ممنوعیت تردد غیرضروری از مرز زمینی کانادا و مکزیک را تمدید کرد ⚡️آمریکا و کانادا اعلام کردند که در تلاش برای مقابله با ویروس_کرونا ، ممنوعیت سفرهای غیرضروری به کشورهای یکدیگر از مرزهای زمینی را برای ۳۰ روز دیگر تمدید می کنند.

هشدار آمریکا: شناورها فاصله ۱۰۰ متری از ناوهای ما را رعایت کنندآمریکا هشدار داد که در صورت رعایت نکردن فاصله حداقلی، این خطر وجود دارد که آن شناور «به عنوان یک تهدید شناخته شده و هدف اقدامات دفاعی قانونی قرار گیرد». آمریکا الکی نگرانه، ما با آمریکا کاری نداریم، چون در حال خودزنی هستم🤦🏻‍♀️ هشدار وضعیت قرمز 🖲📢 لطفا هرچه سریعتر به پناهگاه مراجعه کنید پناهگاه داریم مگه الان ؟!!؟ سلام یورو چهل تومنی 🖐 آغاز والکینگ دد وطنی 📢 داره_شوخی_شوخی_جدی_میشه I’m sure Iranian are not stupid, damn they play by rules internationally, domestically no way lol

چرا مجلس ایران پرهیز از رویارویی ورزشی با اسرائیل را قانون نکرد؟«سیاستمداران ما زمانی مبارزه با ورزشکاران آمریکا و آفریقای جنوبی را هم ممنوع کرده بودند.» در دنياي آرش_ميراسماعيلي ها سعيد_مولايي ها باش بخاطر تبعات بعدش در صحنه ورزش بین‌الملل انشالله مجلس بعدی قانونش میکنه نگرانش نباشید

هفت نماینده چپ شدند؛ماکرون حمایت اکثریت قاطع مجلس فرانسه را از دست دادامانوئل ماکرون پس از پیوستن هفت نماینده مدافع خود به فراکسیون جدید چپ‌گرا، حمایت اکثریت قاطع پارلمان فرانسه را از دست داد.