مجارستان از بیم کرونا دوباره مرزهای خود را می‌بندد

07/06/1399 08:55 ب.ظ

به گفته رئیس دفتر نخست وزیر مجارستان آن دسته از شهروندان این کشور که از خارج وارد می‌شوند باید خود هزینه تست‌ کرونا را بپردازند و دولت در این زمینه هزینه‌ای را متقبل نمی‌شود.

به گفته رئیس دفتر نخست وزیر مجارستان آن دسته از شهروندان این کشور که از خارج وارد می‌شوند باید خود هزینه تست‌ کرونا را بپردازند و دولت در این زمینه هزینه‌ای را متقبل نمی‌شود. جزئیات بیشتر اقدامات و محدودیت‌های در نظر گرفته شده برای عبور از مرزهای مجارستان و موارد استثنا به خصوص برای دیپلمات‌ها و مراودات تجاری قرار است روز شنبه پس از نشست کابینه این کشور با حضور ویکتور اوربان، نخست وزیر حاکمیت طلب مجارستان تشریح شود.

دولت مجارستان اعلام کرده است که بسته بودن مرزها دست کم تا یک ماه آینده تداوم خواهد داشت. مجارستان؛ نگرانی درباره خاموش کردن صدای منتقدان در «وضعیت اضطراری» مجارستان، کشوری است عضو اتحادیه اروپا که در حوزه شنگن واقع شده است. اغلب کشورهای اروپایی به صورت هماهنگ بر اساس تصمیم که پیش‌تر در اتحادیه اروپا اتخاذ شده بود از روز نخست ماه ژوئیه مرزهای داخلی خود را پس از یک دوره نزدیک به سه ماهه قرنطینه عمومی باز کرده بودند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

نگرانی ما سفرهای مردم به شمال کشور است /کرونا را طولانی‌مدت‌تر در نظر بگیریدمعاون وزیر بهداشت: *خوشبختانه هیئت‌های مذهبی تاکنون به خوبی مراسمات سوگواری و عزاداری‌های محرم را مدیریت کرده‌اند *نگرانی ما سفرهای مردم به شمال کشور است *کرونا را طولانی‌مدت‌تر در نظر بگیرید/ (عکس آرشیوی است)

چین هزاران نفر را در ارتباط با «جرائم مربوط به کرونا» بازداشت کرداز جمله متهمان مردی است که با خودرو کارکنان بخش‌های بهداشتی را تعقیب و آنها زیر می‌گرفته است.

رقابت بر سر ساخت واکسن کرونا؛ چین تزریق به کارگران را آغاز کرده - BBC News فارسیاوایل ماه جاری، رییس یک شرکت خصوصی معروف چینی که یک بخش مربوط به مراقبت‌های بهداشتی هم دارد، به کارمندان خود گفت انتظار می‌رود واکسن کووید-۱۹ تا ماه نوامبر به بازار عرضه شود.

تمجید کشورهای شورای ترک از موفقیت ترکیه در مقابله با کروناهیئت علمی کشورهای شورای ترک از عملکرد موفق ترکیه در مقابله با پاندمی کرونا و پژوهش‌ها در راستای ساخت واکسن این بیماری تمجید کرد. - خبرگزاری آناتولی

هیچ دانشمندی از تولید واکسن موثر کرونا مطمئن نیسترئیس انستیتو پاستور ایران گفت: تضمینی برای تولید واکسن موثر بیماری کووید - ۱۹ در دنیا وجود ندارد، زیرا حتی در صورت تولید واکسن نیز نمی‌دانیم بر روی صد درصد مردم موثر است یا خیر.

یونیسف: ۴۶۳ میلیون کودک در دوران کرونا از آموزش محروم شدندیونیسف در گزارش خود به وجود بی‌عدالتی‌ها در کشورهای مختلف برای دسترسی کودکان به آموزش از راه دور اشاره کرده و اعلام کرده است که بیشترین آسیب را کودکان فقیر دیده‌اند که ۷۲ درصد کودکان را تشکیل می‌دهند. کودکان آفریقایی بیشترین آسیب و کودکان اروپایی کم‌ترین آسیب را در جهان دیده‌اند.